ZABURZENIA WYWOŁANE DŁUGIM PRAWICTWEM

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez onet700 19 kwi 2014, 20:24
mark123 napisał(a):Ja zamierzam zostać prawiczkiem do końca życia.

Dlaczego ?? Ile masz lat? Ogólna załamka, nieśmiałość, czy aseksualność???

przez mark123 19 kwi 2014, 20:27
onet700 napisał(a):
mark123 napisał(a):Ja zamierzam zostać prawiczkiem do końca życia.

Dlaczego ?? Ile masz lat? Ogólna załamka, nieśmiałość, czy aseksualność???

Mam 24 lata.
Główne powody są 3:
aseksualność, silne obrzydzenie i silna nienawiść do seksu i spraw z nim związanych, libido nakierowane na sprawy nieseksualne.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez onet700 20 kwi 2014, 10:20
Skoro jesteś aseksualny to chyba prawictwo to nie jest dal ciebie jakiś poważny problem? Nie znam się na tym, ale tak mi się wydaję. Ja chyba mam gorzej bo mnie się chce, ale nie mam z kim ;/ A nie mam z kim bo jestem z natury nieśmiały, w dodatku jakąś depresję prawdopodobnie złapałem. Także żebym mógł to muszę całkowicie przewrócić swoje życie najlepiej o 360 stopni ;D Łatwo nie będzie. Ale myślę, że gra jest warta "grzechu" :D Wiem, że to głupio Ci radzić, skoro sam mam problemy, z których nie umiem wyjść, ale na twoim miejscu poszedł bym do psychiatry/psychologa. Teraz mówisz że zamierzasz zostać prawiczkiem do końca życia. A co będzie za rok czy dwa??? Jak poznasz kobietę swojego życia??? Warto nad tym pomyśleć i próbować coś ze sobą zrobić, bo kiedyś może będziesz żałował, że nic z tym nie zrobiłeś. Ja mam 20 lat, ale dopiero nie dawno zdałem sobie sprawę ze swoich problemów. I już żałuję, że z tym nigdy nic nie robiłem. A teraz będzie po prostu trudniej. Na pewno dużo łatwiej byłoby poznać dziewczynę np w czasie szkoły. A teraz w ogóle rzadko mam okazję z kimkolwiek porozmawiać nie mówiąc już o kontaktach z dziewczynami ... Także weź się za siebie póki jesteś młody bo później możesz żałować.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 20 kwi 2014, 10:39
onet700, no ale Markowi123 nie zależy na seksie, ma do niego wstręt i wątpię żeby mu się zachciało.
20 lat to jeszcze nie tak źle, większość dziewczyn jakie poznasz mam nadzieję w najbliższym czasie chyba zrozumie że to nic niezwykłego być w tym wieku prawiczkiem( no chyba że chodzi o jakieś puste blacharsko- dyskotekowe laski). Ja zacząłem cokolwiek działać w tym kierunku a nie czekać na księżniczkę z bajki w wieku około 30 lat i wtedy to już dużo gorzej i wstyd ogromny.
Największy Forumowy Maruda

przez mark123 20 kwi 2014, 11:27
U psychologa/psychiatry może wyleczyłbym się z obsesyjno-kompulsyjnych zaburzeń nakierowania libido oraz z nienawiści i obrzydzenia do seksu, ale aseksualność by raczej została.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez onet700 21 kwi 2014, 08:11
mark123: Być może, nie znam się na tej całej psychologii.
carlosbueno: Trzeba zacząć działać bo to już najwyższa pora (niektórzy pewnie powiedzą, że za późno, ale ludzie zawsze coś będą gadać, taka natura). Gorzej tylko, że nie wiem bardzo co tu można zrobić ;/ Najpierw chyba muszę wyjść z depresji bo to nie pozwala mi nic zrobić ;/ Ale wiem, że muszę bo tracę przez to najlepsze lata życia.

przez szeretet 24 cze 2014, 22:36
magnolia84 napisał(a):"Ciepłe kluchy" muszą przestać się klusić i zaniżać swoją samoocenę :)

to jest tak pienkne że muszę zacytować, choć nie jestem w temacie

przez Goryla Gorillas 26 cze 2014, 11:25
Lepiej być 25 letnim prawiczkiem, niż zostać tatusiem w wieku 16lat :roll: Wiele osób z otoczenia zostało w gimnazjum, a szczególnie w liceum mamusią i tatusiem. Nawet ci co mają po 22 lata nie są lepsi... A najbardziej są poszkodowane dziewczyny, bo szkół nie kończą, pracę muszą porzuczić, życie typowe dla młodych zaniechać.
Natomiast chłopaczki lecą zadowolone w siną dal. :angel:

przez wiejskifilozof 26 cze 2014, 12:12
Ja mam lat 37 i jestem nadal prawiczkiem.

przez trancer604 21 sie 2014, 10:59
Witam, dopiero co się zarejestrowałem ale wypowiem się w temacie. To wszystko prawda - prawictwo (nie koniecznie samo) może być przyczyną depresji, nerwic a nawet myśli samobójczych. Wiem to po sobie bo sam się zmagam z problemem od długiego czasu. Aktualnie mam 18 lat i możecie sobie pomyśleć, że "jestem jeszcze młody, przyjdzie na to czas", niestety takie argumenty do mnie nie trafiają. Uwierzycie, że nie zdałem pierwszej klasy technikum przez to? Miałem tak głęboką depresje, że nie chciało mi się nawet czytać pytań na sprawdzianach, a co dopiero myśleć. Miałem głęboko gdzieś edukacje, czy zdam czy nie, ponieważ nie miałem już sił i chęci do życia, a wszystko to właśnie przez prawictwo!
Potem zacząłem się za siebie brać, chodzić na siłownie (chodzę do tej pory), kupować sobie drogie markowe ciuchy, czytać o nlp, nls, uwodzeniu, używać na sobie autohipnozy, a nawet uciekałem się do ezoterycznych i okultystycznych metod które znalazłem w głębokich czeluściach internetu. Zakończyło się to tym, że wakacje dobiegają końca a ja nadal jestem prawiczkiem i depresja zaczyna wracać. Czasami zastanawiam się czy jest sens tego wszystkiego co robię, jestem coraz starszy, niedługo dobiję 20stke. :/
Chciałbym się już poddać i rzucić to wszystko, ale nie mogę, będę walczył jak najdłużej.
Pozdrawiam serdecznie wytrwałych, nie poddawajcie się. :)

przez Sebmar 29 sie 2014, 16:42
Z jednej strony tzw prawictwo jest skutkiem zaburzeń, z drugiej pod pewnym względem może być-nie w każdym przypadku- także ich źródłem. Kiedyś jakoś bardziej się tym przejmowałem jak miałem 20 lat to myślałem że do 25 będę po, następnie do 30, teraz ma 30 parę i niemal nic się nie zmieniło-poza moim podejściem, zdaję sobie sprawę że już tak zostanie i jestem z tym pogodzony, ale człowiekowi brakuje jednak drugiej osoby. Skutkiem może być jeszcze większa nieśmiałość wobec płci przeciwnej, i coraz większa frustracja że się czegoś w życiu nie doświadczyło, na pewno zaniża to samoocenę. Teraz nawet nie umiem sobie wyobrazić że mógłbym chociaż objąć kobietę-zaczynam mieć powoli chyba obrzydzenie do spraw seksu, pewnie to jakieś działanie mojej psychiki żeby zachować jako taką równowagę. Nie znoszę też przebywania w pomieszczeniach z jakimiś atrakcyjnymi kobietami-paradoksalnie mam duże powodzenie ( za cholerę nie wiem czemu bo wygląd mam przeciętny) ale w moim stanie jest z tego więcej kłopotu ( i upokorzeń) niż jakiejkolwiek korzyści. Czasem mam nawet odruch wymiotny jak jakaś kobieta zaczyna mnie podrywać- stałem się patologiczny jak diabli. To co dla zdrowych byłoby ciekawe, dla mnie jest źródłem jeszcze większego stresu.
Sebmar

Sortuj wg