nienawiść do siebie, autoagresja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez NieznanySprawca 27 paź 2013, 21:38
Po prostu chcę tego uniknąć dopóki jeszcze się da, a po ulicy z nożem nie latam, to może poradzę sobie jakoś bez ryzykownej terapii lekowej.

Tzn, ze leki psychiatryczne sa dla jakichs psycholi biegajacych z nozem po ulicy? Ciekawe uprzedzenie. Ryzykowna terapia lekowa? :shock:

Czy Twoim problemem jest sama autoagresja, nienawisc do siebie, czy moze jeszcze cos wspolistniejacego? Mowisz, ze teraz nie pracujesz... sa w internecie testy na depresje wg skali Beck'a, oraz test na fobie spoleczna w skali Liebowitza, to zajmuje pare minut, a sporo rozjasnia.
NieznanySprawca

przez niosaca_radosc 31 paź 2013, 06:19
Farmakoterapia nie jest taka syraszna. Skad takie uprzedzenia ?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez jedyna 31 paź 2013, 18:57
ale sa efekty uboczne...
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 01 lis 2013, 00:18
jedyna, które mijają. Zresztą, ja tam wolę małe uboki niż stan, w którym byłam. Sama myśl powoduje, że się wzdrygam...
Moderator

przez jedyna 01 lis 2013, 14:16
moze masz racje

ja sie boje wrocic do lekow

nie wiem,,,moze uznam to za slabosc jak je bede brac

chce walczyc bez nich
ale nie wychodzi

i mam walke ze soba
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

przez magnolia84 01 lis 2013, 14:20
jedyna ja kiedyś też wzbraniałam się przed farmakoterapią ale doszłam do takiego momentu, że okazała się konieczna i wyszłam na prostą. Jeżeli widzisz, że psychoterapie nie pomagają, konieczna jest wizyta u psychiatry
magnolia84

przez niosaca_radosc 01 lis 2013, 15:55
Często jest tak, że po prostu potrzebujemy wspomagacza w postaci leków, bo sama psychoterapia jest na tyle trudna, że nie dajemy sobie rady. To nic wstydliwego ani żadna oznaka słabości, lecz zdroworozsądkowe myślenie. Bo jeśli wiemy, że jest coś, co ułatwi nam dojście do celu, to z tego korzystamy.
Moderator

przez jedyna 08 lis 2013, 19:08
niosaca_radosc

wkoncu po 6 mies i moze wiecej walki ze soba,,,wrocilam do leczenia,,,od dzis znowu biore leki
dla mnie to duzy krok...bo bronilam sie jak moglam,,,ale wkoncu zrozumialam,,,

przez niosaca_radosc 08 lis 2013, 19:21
jedyna, gratulacje! Obyś jak najlepiej przyjęła leki i przede wszystkim, żeby szybko Ci je dopasowali.
Moderator

przez Kalebx3 08 lis 2013, 19:26
Często jest tak, że po prostu potrzebujemy wspomagacza w postaci leków, bo sama psychoterapia jest na tyle trudna, że nie dajemy sobie rady. To nic wstydliwego ani żadna oznaka słabości, lecz zdroworozsądkowe myślenie. Bo jeśli wiemy, że jest coś, co ułatwi nam dojście do celu, to z tego korzystamy.

:brawo:
A już myślałem ,że wszystkie Moderatorki wolą jazdę na rowerze niz samochodem , tylko dlatego ,że jada rowerem bardziej daje w kość,,, i jest bardziej Eko.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez jedyna 08 lis 2013, 19:26
niosaca_radosc
kochana tak naprawde to jestem wdzieczna pewnej osobie ktora mi pomaga,,,odkad tu jestem
to uzytkownik tego forum i ciesze sie ze tu jestem i ze jego poznalam;-)

przez opasnm 18 lis 2013, 22:10
Nienawidze siebie za to co robie
"Zacznij od nowa, zacznij jeszcze raz!"

przez lumm 23 lis 2013, 13:01
U mnie autoagresja objawiała się gdy ktoś kazał mi coś robić, czego nie chciałem, bądź nie miałem na to czasu. Biłem się po głowie, gdy zgadzałem się komuś pomóc. Moim lekiem okazało się zaprzestanie pomagania innym, gdy nie mam na to ochoty, czasu. Agresja wobec samego siebie zniknęła. Jestem wkurzony przede wszystkim na "nauczycieli duchowych" którzy uczą iż pomaganie pomaga, dzięki temu dobro się powiększa, itd. G-no prawda. Wolę czuć się dobrze, mieć dobry nastrój, niż pomagać komuś komu nie chcę pomagać, bić się po głowie z tego powodu i zauważyć iż tamtej osobie mało - mając kogoś do pomocy może przecież zrobić więcej! Czy to nie jest chore?

przez cichyczlowiek 23 lis 2013, 18:35
Gdy mnie ktoś z rodziny nie chce słuchać, to potrafię bić o swoje kolana żeby wyładować się

Sortuj wg