Liczy się tylko wygląd

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Liczy się tylko wygląd

przez jedyna 19 paź 2013, 19:54
ladywind
ja pracuje w centrum rehabilitacji
i pacjenci czesto boja sie li maja przekonanie ze jestem za mloda za wiedze ktora powinna miec zeby im pomoc
ale ich czasem zaskakuje
ale czasem pouczanie lub szukanie potwierdzenia czy mam uprawnienia zeby zabrac sie za ich przyadek-troche mnie denerwuje-ale coz...wygaladam jak dziecko i juz;-)

heheh bede wieczna studentka ehhehehhe
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

Liczy się tylko wygląd

przez zmęczona_wszystkim 19 paź 2013, 19:55
ladywind napisał(a):carlosbueno, mnie zawsze dawano mniej niż mam i tak jest do tej pory. Ale skoro babka chciała bym okazała swój dowód to wzieła mnie za gówniarę bądź co bądź.
W każdym razie coś może byc na rzeczy miedzy młodym wyglądem a zaburzeniami. Z resztą wiele osób na tym forum ma podobnie.
Jak mi się uda znaleść ten artykół to zapodam tutaj ;)

Coś w tym jest, bo do tego grona się zaliczam, a przebieg mam już dużo większy, a mieć znów 30-lat byłoby moim marzeniem. Na szczęście nadrabiam tylko tym, że nie wyglądam na swoje lata.

Liczy się tylko wygląd

przez carlosbueno 19 paź 2013, 20:03
Ale też znam przypadki że osoby mając 20 parę lat wyglądały jak dzieci a później w wieku 35-40 na swoje albo i starsze, zwłaszcza to dotyczy facetów którzy się źle prowadzą albo wyłysieli.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Liczy się tylko wygląd

przez ladywind 19 paź 2013, 20:08
jedyna, zmęczona_wszystkim, czyli dziewczyny nie mamy co się martwić, tylko się cieszyć:)

Co do kompetencji, to ja również niekiedy zaskakuje tych, co w moją wiedzę wątpią. Poprostu musimy brać na to poprawkę i się chyba nie przejmować ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Liczy się tylko wygląd

przez carlosbueno 19 paź 2013, 20:12
ladywind, Co do tych kompetencji to chyba w Twoim przypadku chodzi bardziej o płeć, bo wielu ludzi myśli że kobiety nie mogą znać się na elektryce, no ale jak Twojej mamie bardziej zawierzają to może i o wiek tez chodzi. Ja tam uważam że wszyscy się znają ode mnie na wszystkim lepiej i nie patrzę na płeć.

Liczy się tylko wygląd

przez jedyna 19 paź 2013, 20:22
ladywind
zatem....glowa do gory i usmiech na buzce
Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi...

Liczy się tylko wygląd

przez zmęczona_wszystkim 19 paź 2013, 20:26
jedyna, anna.anakaia - z punktu widzenia osoby postronnej, to wy jednak mówicie o tym samym, tylko faktycznie używacie do opisu innego słownictwa. dla mnie również "trafienie" oznacza, ze w życiu pojawia się jakaś osoba, która sprawia, że coś w nas drga i wtedy, przynajmniej na początku, nie bierzemy pod uwagę przyszłości, patrzymy się przez te głupie różowe okularki, a potem przychodzi czas budowania (lub nie) związku. Tylko że czasami pojawiają się/trafiają się nam ludzie, którzy nam się podobają, a których złych cech jeszcze nie widzimy, a niekiedy zjawiają się osoby, które takich problemów potem nie generują. To już często kwestia przypadku. I chyba raczej nie moge sobie wyobrazić budowy związku tylko i wyłącznie na logice i racjonalności, bo zawsze przecież jest ten irracjonalny moment zakochania, który z logiką i racjonalnością nie ma nic wspólnego. Rozumiem, co "jedyna" ma na myśli - akurat jej uczucia wzbudzili ludzie, którzy okazali się być potem problematyczni, a nie zjawił się nikt, kto by taki nie był. Zresztą czasami nikt się nie zjawia, a nie można sobie powiedzieć: no tak, X jest inteligentny, opiekuńczy i ogólnie dobry z niego człowiek, to wezmę i się w nim zakocham.

Liczy się tylko wygląd

przez Morksik 19 paź 2013, 20:28
Adidr napisał(a):Ile jest takicb brzydali w stałych związkach? Pewnie niewielu.
Polemizowałabym. Miałam na studiach wielu chłopaków w grupie, których wygląd był albo przeciętny, albo jak ktoś mógłby nazwać brzydki (nie lubię tak nikogo określać, bo są gusta i guściki, ja za brzydkie mam tlenione blondyny - bez urazy dla takich pań - ale przecież w niektórych budzą zachwyt), a mieli bardzo ładne lub nawet piękne dziewczyny. Jasne, w pierwszym odruchu zwracamy uwagę na wygląd, bo jak od razu ocenić czyjś charakter? Jeśli komuś zależy tylko na wyglądzie to lepiej się z nim nie zadawać, osoba która zwraca uwagę na coś więcej nie będzie zwracała uwagi jak kto wygląda. Przecież większość społeczeństwa jest jednak przeciętnej urody, nie ukrywajmy tego przed sobą, a wszyscy nie siedzą zamknięci w domach żeby ta garstka mogła chodzić po ulicach.

Liczy się tylko wygląd

przez zmęczona_wszystkim 19 paź 2013, 20:29
carlosbueno napisał(a):Ale też znam przypadki że osoby mając 20 parę lat wyglądały jak dzieci a później w wieku 35-40 na swoje albo i starsze, zwłaszcza to dotyczy facetów którzy się źle prowadzą albo wyłysieli.

Z tym złym prowadzeniem się to też nie zawsze prawda. Np. ja wymęczyłam swój organizm śmieciowym jedzeniem, od sportu trzymam się z daleka i jakoś się wzajemnie nie kochamy (pomimo usilnych prób z mojej strony :D ), prowadzę dość niezdrowy tryb życia, stresuję się, itp, a jednak tego po mnie nie widać, więc może coś jest w tym twierdzeniu o tym rodzaju osobowości, albo po prostu geny :D

Liczy się tylko wygląd

przez jedyna 19 paź 2013, 20:32
a wtacajac do tematu

mialam i mam sporo pacjentek-modelek....moje szefostwo jest dosyc znane i cenione w tej branzy i mam sporo znanych sportowcow,celebrytow itp do rehabilitacji
troche zalatuje snobizmem i tak jest
zawsze musi byc spinka jak ktos jest wazny i znany a dla mnie to pierdola bo kazdego pacjneta traktuje na rowni ale szefostwo zawsze zaznacza ze bedzie ktos ....na kogo musimy zwrucic bardziej uwage;-)delikatnie mowiac

ale co do tych modelek...kurcze sa piekne ale maja prawie-zaznaczam prawie zawsze popieprzone zycie towarzyskie

i co maja wyglad ale co z tego

przedstawilam zawod-modelka bo to wiaze sie w wygladem nienagannym

przyklad jeden z wielu ale sentencja ktora we mnie rozbudzila emocje to ze wyglad to wyglad to nie wszytsko
kiedys myslalam ze ludzie piekni sa szczesliwi i spelnieni,,,,

ale to bylo kiedys

....

Liczy się tylko wygląd

przez zmęczona_wszystkim 19 paź 2013, 20:33
Morksik napisał(a):
Polemizowałabym. Miałam na studiach wielu chłopaków w grupie, których wygląd był albo przeciętny, albo jak ktoś mógłby nazwać brzydki (nie lubię tak nikogo określać, bo są gusta i guściki, ja za brzydkie mam tlenione blondyny - bez urazy dla takich pań - ale przecież w niektórych budzą zachwyt), a mieli bardzo ładne lub nawet piękne dziewczyny. Jasne, w pierwszym odruchu zwracamy uwagę na wygląd, bo jak od razu ocenić czyjś charakter? Jeśli komuś zależy tylko na wyglądzie to lepiej się z nim nie zadawać, osoba która zwraca uwagę na coś więcej nie będzie zwracała uwagi jak kto wygląda. Przecież większość społeczeństwa jest jednak przeciętnej urody, nie ukrywajmy tego przed sobą, a wszyscy nie siedzą zamknięci w domach żeby ta garstka mogła chodzić po ulicach.

Ale powiedziałabym, że jednak więcej brzydkich facetów ma ładne partnerki, niż nieatrakcyjnych dziewczyn ma ładnych partnerów.

Liczy się tylko wygląd

przez jedyna 19 paź 2013, 20:38
zmęczona_wszystkim
ja tez tak mysle i widze....

Liczy się tylko wygląd

przez ladywind 19 paź 2013, 20:48
jedyna, jakie jest ich życie towarzyskie? mogłabys rozwinąć?
Co do traktowania na równi, to niestety nigdy tego nie było i nie będzie. Zawsze te bogatsze sfery będą traktowane lepiej niż zwykłe szaraczki:/ tak już ten świat skonstruowany.

zmęczona_wszystkim, co do sportów i zdrowego odżywania również jestem na bakier z tym ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Liczy się tylko wygląd

przez carlosbueno 19 paź 2013, 20:49
zmęczona_wszystkim napisał(a):
Morksik napisał(a):

Ale powiedziałabym, że jednak więcej brzydkich facetów ma ładne partnerki, niż nieatrakcyjnych dziewczyn ma ładnych partnerów.

Wiadomo to chyba oczywiste, u facetów od wyglądu bardziej się ceni inteligencje, zaradność czy czasem tylko kasę a u kobiet głównie uroda się liczy.

Sortuj wg