kto płaci za leczenie depresji?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez whatashame 12 paź 2013, 15:55
Witam,

Zwracam się do Was z pytaniem. Chciałbym poradzić sobie z moim przygnębieniem i brakiem satysfakcji z życia. Chciałbym poszukać pomocy u specjalisty. Ale zanim to zrobię, chciałbym się pierw dowiedzieć, jak łączą się pieniądze z leczeniem depresji? Nie chodzi o to, że jestem sknerą, tylko o to, że nie mam zbyt wielu pieniędzy obecnie. Czy jeśli zdecyduje się na leczenie mojego uciążliwego stanu to bede płacił za wizyty u psychiatry i za drogie leki, które będę codziennie jadł? Bo jeśli tak, to chyba kosztem chleba i kawy...

Mam też drugie pytanie - jestem zatrudniony w rodzinnej "firmie", na umowe o zlecenie. Odprowadzane za mnie są składki - ubezpieczenie i emerytura. Jeśli podejmę leczenie, będzie ono opłacone z tychże rodzinnych pieniędzy? I czy pracodawca zostanie poinformowany, że podjąłem leczenie?

Pozdrawiam

przez Lord Kapucyn 12 paź 2013, 16:00
Skoro jesteś ubezpieczony to szukasz psychiatry, który przyjmuje na kasę chorych w swoim mieście albo gdziekolwiek indziej w okolicy, dzwonisz, rejestrujesz się na NFZ, czekasz gdzieś średnio z 1-2 miesiące na wizytę. Jeśli lekarz ma kontrakt z NFZ to leki wypisuje Ci na 30%. Są też leki, które są bezpłatne w 100%- np. Anafranil SR. Generalnie SSRI'aje to nie jest duży wydatek. Pracodawcy nikt nie informuje, jest tajemnica lekarska. Chyba, że pójdziesz na zwolnienie lekarskie to wtedy na druku zus-zla jest wpisany kod choroby.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez NieznanySprawca 12 paź 2013, 16:01
Mam też drugie pytanie - jestem zatrudniony w rodzinnej "firmie", na umowe o zlecenie. Odprowadzane za mnie są składki - ubezpieczenie i emerytura. Jeśli podejmę leczenie, będzie ono opłacone z tychże rodzinnych pieniędzy? I czy pracodawca zostanie poinformowany, że podjąłem leczenie?

Nikt nikogo o niczym nie poinformuje, to sa informacje poufne. Bedziesz miec za darmo, jesli poszukasz psychiatry/psychologa/psychoterapeuty na NFZ, a skoro jestes ubezpieczony, to problemu nie ma, moze procz czesto duzych kolejek ;) . Jesli chodzi o "prywatne" przyjecie, to spotkalem sie z cenami 50-100 zlotych za wizyte, co jest skandaliczne biorac pod uwage, ze jedyna praca konowala polegala na tym, zeby od niechcenia wypisac druk w 3 min, dla mnie to opcja awaryjna, jak straci sie ubezpieczenie, albo ma sie kasy, jak lodu, i nie chce sie czekac w kolejkach, a chce sie bardziej dyktowac warunki, wtedy bardziej prywatnie.
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez grsec 12 paź 2013, 16:45
100 za wizytę w mieście bierze prawie każdy lekarz nie tylko psychiatra.
grsec

Sortuj wg