Szukam osób podobnych do mnie..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Josie_86 06 paź 2013, 23:45
Grsec, mam takie same objawy, mam 27 lat i od 8 leczę się na nerwicę i depresję/dystymię..
W Krk nie znam lekarzy. Kiedy mieszkałam jeszcze z rodzicami pierwszego lekarza poleciła mi znajoma mamy i sprawdził się, był naprawdę bardzo w porządku i parę lat u niego się leczyłam, ale później przeprowadziłam się do narzeczonego (obecnie męża) w zupełnie inny rejon PL i musiałam poradzić sobie sama, czytałam mase opinii na stronach typu znanylekarz.pl i to fakt, że czasem są bardzo sprzeczne i nie masz nigdy stuprocentowej pewności, że opinia jest szczera i nie 'podstawiona', ale nie miałam innego wyjścia. W sumie miałam szczęście bo pierwszy jakiego na tej podstawie wybrałam był całkiem Ok, ale w końcu zmieniłam go na innego, bo trudno było u termin u niego, a czasem zdarzają się sytuacje 'podbramkowe', kiedy czym prędzej muszę dostać się do psychiatry i nie mogę sobie pozwolić na czekanie na wizytę miesiąc ani nawet dwa tyg. Teraz mam fajnego lekarza, do którego zawsze(chyba, że ma urlop) mogę 'dostać się' w przeciągu paru dni.. Moim zdaniem szukając lekarza dla siebie jesteś chyba skazany na metodę prób i błędów, ale a nuż uda Ci się szybko odnaleźć odpowiedniego dla Ciebie specjalistę, trzymam kciuki:*
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez grsec 06 paź 2013, 23:53
Wlasnie robie sobie listy lekarzy do ktorych potencjalnie moge sie zglosic.. az sie boje w takim razie o terminy chcialbym jak najszybciej zaczac cos dzialac bo czas dziala na moja niekorzysc taka prawda..
grsec

przez Josie_86 07 paź 2013, 00:13
Może tak źle nie będzie.. Piszę tylko jak u mnie było, żeby ostrzec, kiedy ja dzwoniłam po lekarzach to słyszałam takie terminy, że łapałam sie za głowę! I to mam na mysi wizyty prywatne! W sumie nadal jestem w szoku, że teraz tak prawie bezproblemowo moge zgłaszać sie do 'aktualnego' psychiatry (prawie, gdyż zawsze niestety wiąże się to z minimum 3-godzinną odsiadką w poczekalni... ale dla mnie to mniejsze zło). Powodzenia, może prędko trafisz na dobrego specjalistę i dogodny termin, zacznij dzwonienie od jutra:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez grsec 07 paź 2013, 00:16
Jeszcze lista nie jest zamknieta wiec jutro raczej nie :)

Hmm.. czyzby terminy miesieczne?
grsec

przez Josie_86 07 paź 2013, 10:03
Miesięczne, a jak, albo ponad-miesięczne, a czekać na wizytę u psychiatry kiedy z dnia na dzień czujesz się coraz gorzej.. to nie jest dobre. Zreszta z jakimkolwiek schorzeniem:/

przez grsec 07 paź 2013, 11:34
To aż tyle ludzi ma takie problemy.. Ała..
grsec

przez Josie_86 07 paź 2013, 19:05
Widzę, że to nie jest dla Ciebie pociecha..

przez czkawkaa 07 paź 2013, 20:31
Hej kochani, powiedzcie mi, a szczególnie Ty karoll007, jak Wasi rodzice reagują na Waszą chorobę?
Czy wspierają Cię, czy wypominają Ci fakt, że powtarzasz klasę?

przez jetodik 07 paź 2013, 20:34
grsec, to wcale nie musi byc depresja. depresja i ten smutek znuzenie, moze wynikac z jakichs glebszych problemow lepiej postaraj sie o precyzyjna diagnoze, chcialbym w wieku 19lat zdawac sobie sprawe z tego co mialem, teraz bylbym juz daleko dalej.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez grsec 07 paź 2013, 21:06
Jakby chciec to wszystko rozebrac na czynniki to wszystko zatacza kolo i jedno wynika z drugiego.. Smutek bo samotnosc, samotnosc bo niepoznawanie nikogo, niepoznawanie bo strach przed nowymi ludzmi / przed wyjsciem ze strefy komfortu / brak odczuwania koniecznosci poznawania nowych osob..

To depresja sama w sobie nie jest "glebszym" problemem? Nie mialem w domu problemow z przemoca, alkoholem, nikt mnie nigdy nie szykanowal w szkole ani nic z tych rzeczy.. Nie zyje w biedzie ani w bogactwie.. Nie wiem skad moga byc jakies inne "glebsze" problemy i co to np moze byc.

A raczej przez 6 lat jestem w stanie stwierdzic co odczuwam..
grsec

przez Josie_86 08 paź 2013, 10:09
Oczywiście, że jest głębszym. Coś okropnego słyszeć, jak niektórzy uważają, że depresja to bzdury i 'weź się lepiej w garść', ale myślę, że Jetodik nie to miał na myśli, zdaje mi się, że chodziło mu o to, żeby 'dokopać się' przyczyn depresji i leczyć przyczyny a nie skutki (tak?). Ale do mnie Twoje wyjaśnienie zupełnie trafia, błędne koło, skąd ja to znam..

przez grsec 08 paź 2013, 11:52
Chociaż tak to jest ciekawe skąd się tak psuje psychika u młodego człowieka..

W tym stanie nawet nie ma co liczyć na miłość.. Bo facet ma być ten silny, mocny.. Tylko kobiety mają prawo do depresji w związku..
grsec

przez Josie_86 08 paź 2013, 13:03
Nie, wcale nie, powiem Ci, że czasem zastanawiam się jakby to było, gdybym ja była w związku z kimś, kto ma takie problemy jak ja, nie jest własnie zdrowy i silny, ale tak samo zagubiony.. Zresztą milość nie wybiera ;)

przez grsec 08 paź 2013, 13:09
No tak nie wybiera w moim przypadku w ogóle nic nie wybiera omija jak wypadek na drodze.. Juz to widzę jak jakaś młoda dziewczyna <25 chce się uzerac z chłopakiem z chwiejna psychika..
grsec

Sortuj wg