16 lat nigdy nie miałem dziewczyny, samotność.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez grsec 06 paź 2013, 19:31
Idz do specjalisty - nie czekaj. Tez mialem 16 lat i takie objawy - teraz mam 19 i nic sie nie zmienilo samo.. Teraz szukam psychiatry.
grsec

przez Ksa 06 paź 2013, 19:45
grsec napisał(a):Idz do specjalisty - nie czekaj. Tez mialem 16 lat i takie objawy - teraz mam 19 i nic sie nie zmienilo samo.. Teraz szukam psychiatry.

A będąc niepełnoletnim można samemu czy trzeba z rodzicami?
Ksa

przez milady 06 paź 2013, 21:12
Powiem tak. Ja w wieku 16 lat miałam pierwszego chłopaka i w moim przypadku nie zmieniło to niczego w żadnym stopniu. Znaczy - okej, jednak wychodziło się więcej do ludzi, ciągle na jakieś imprezy, etc, ale w gruncie rzeczy skoro nadal czułam się obco w całym tym gronie, to nie posuwałam się do przodu w kwestii uspołeczniania. Co do samego "doświadczenia" w kwestii relacji z płcią przeciwną - też u mnie zero zmiany. Jaka byłam, taka jestem dziś, podobna, a nawet później miałam jeszcze jakieś inne, ciut bliższe relacje.
Ale ja sądzę, że gdybyś znalazł kogoś, z kim naprawdę dobrze byś się dogadywał, może byłoby inaczej. W każdym razie, staraj się wychodzić do ludzi i absolutnie nie myśl, że jesteś cofnięty. Możesz też iść się leczyć, jak wcześniej to zrobisz, to porażki nie powinny Cię tak demotywować jak dajmy na to 30 latka (wtedy frustracja jest o wiele większa). I tak dla otworzenia oczu - przyjrzyj się parom wokół siebie - nie wszystko jest takie różowe w związku, jak się maluje ;). Wielu ludzi starszych od nas nie potrafi ich budować i w rezultacie ludzie są ze sobą z przyzwyczajenia, dla dobrego seksu, nie-wiadomo-dlaczego, bo coś ich uwiązuje (dzieci, może kredyt?). Tego też trzeba się nauczyć i nie oczekiwać, że wszystko będzie się działo samo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ksa 06 paź 2013, 21:37
milady napisał(a):W każdym razie, staraj się wychodzić do ludzi i absolutnie nie myśl, że jesteś cofnięty.

Tak jak pisałem mieszkam w małej wsi, tutaj głównie chleją albo palą papierosy, takie towarzystwo mi nie odpowiada. Koledzy ze szkoły głównie mieszkają w wsiach po drugiej części miasta, a do centrum miasta też mam daleko coby jakiś nowych ludzi poznać. Także nie mam nawet do kogo wychodzić.
milady napisał(a):I tak dla otworzenia oczu - przyjrzyj się parom wokół siebie - nie wszystko jest takie różowe w związku, jak się maluje ;).

Właśnie jest, wszystkie pary jakie znam się świetnie ze sobą dogadują i są w ogóle ze sobą szczęśliwi.
Ksa

przez Abbey 06 paź 2013, 21:46
Ksa, a nigdy nie tworzyłes? Np. nie pisałeś wierszy, powieści?
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Ksa 06 paź 2013, 21:54
Vett napisał(a):Ksa, a nigdy nie tworzyłes? Np. nie pisałeś wierszy, powieści?

Nie, a co to ma do rzeczy?
Ksa

przez Abbey 06 paź 2013, 21:58
Nic, bo jak tak siebie i swoje wymagania wobec obecnych dziewczyn opisujesz to myślałam, że może jednak, w takim środowisku jest dużo samotnych dziewczynek w Twoim wieku, wrażliwych i w ogóle

(to nie jest autoreklama, ale obracam się w takim towarzystwie i zdążyłam zauważyć)
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Ksa 01 lis 2013, 00:05
Nie daję już rady. Nic się w tej kwestii nie zmieniło, od czasu napisania tego postu nie rozmawiałem nawet z żadną dziewczyną. Moje kontakty z ludźmi ograniczają się do szkoły, po niej nie utrzymuję z nikim kontaktu, nawet nie piszę przez smsy czy internet. Więc nie mam przyjaciół, czy nawet kolegów.
Teraz jeszcze coś o czym nie napisałem wcześniej. Moi rodzice są toksyczni. Przynajmniej tak mi się wydaje przeczytaniu różnych postów takich osób. O niczym ze mną nie rozmawiają, awanturują się ciągle o byle co, nigdy nie widzą u siebie winy - zawsze jestem winny ja, cokolwiek nie zrobię zawsze to będzie źle. Z ojcem w ogóle nie rozmawiam, jeżeli nawet do tego dojdzie to kończy się na tym, że mnie wyzywa. Ciągle trzęsą mi się ręce, na co mi niejednokrotnie zwracali uwagę koledzy w szkole. I to ciągle, nie tylko w nerwowych czy stresujących sytuacjach.
Do tego nie mam żadnych zainteresowań, do niczego się nie nadaje, nic nie potrafię, brak jakichkolwiek perspektyw na przyszłość. Mój KAŻDY dzień wygląda tak: szkoła-komputer-spanie.
To wszystko mnie tak przytłacza, że nie mogę się zmotywować do czegokolwiek, nic mi się nie chce. W ogóle się nie uczę, a chodzę do bardzo dobrej szkoły, więc przez to mam spore problemy. Z jednego przedmiotu niemal na pewno nie zaliczę semestru, a to dopiero pierwsza klasa...
Już nie wiem co robić, pisząc to niemalże płaczę, zdaję sobie, że w takim stanie nic w życiu nie osiągnę.
Do psychiatry nie mam odwagi się wybrać, zresztą skoro nie jestem pełnoletni to samemu chyba nie mogę, prawda? A rodzice mają mnie w dupie, więc nawet nie mam zamiaru o to prosić.
Wierzę, że gdyby rozwiązał się problem z tytułu to wszystko by zmieniło. Moje życie odzyskałoby jakiś tam sens i miałbym motywacje aby wziąć się za siebie.
Ksa

przez inbvo 01 lis 2013, 00:10
ja Cię rozumiem. i wiem że to może być problem. z tym że jestem starszy.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez monk.2000 01 lis 2013, 00:11
Ksa, jak miałeś 3 lata, też każdy dzień był taki sam. Wstanie, bawienie się zabawkami, sen.
Tylko pewnie coś obudziło w tobie wewnętrznego krytyka. Przestała cię kręcić rzeczywistość.

Można spróbować ubrać codzienność w ładne piórka, pytanie tylko czy pomalowanie kolorową farbą bloku z wielkiej płyty coś zmieni.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez niosaca_radosc 01 lis 2013, 00:14
Ksa, nie chcę pisać Ci tu banałów, ale 16 lat to jeszcze bardzo młody wiek. Skąd takie parcie na związek?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez Ksa 01 lis 2013, 00:20
monk.2000 napisał(a):Przestała cię kręcić rzeczywistość.

Co w tym dziwnego skoro moje życie ogranicza się do siedzenia przed komputerem, a moi rówieśnicy imprezują, wychodzą ze znajomymi, bawią się i czerpią przyjemności z życia.
niosaca_radosc napisał(a):Ksa, nie chcę pisać Ci tu banałów, ale 16 lat to jeszcze bardzo młody wiek. Skąd takie parcie na związek?

Nie mam oparcia w rodzicach, więc warto by było kogoś mieć.
I nie mów, że jak miałaś 16 lat to ludzie się nie wiązali ze sobą...
Ksa

przez SmutnaTęcza 24 gru 2013, 00:57
Ksa, masz 16 lat i nigdy się nie całowałeś? Cóż, ja mam 21 lat i też nigdy tego nie robiłam... Więc wszystko jeszcze przed Tobą.

przez Candy14 24 gru 2013, 01:25
I nie mów, że jak miałaś 16 lat to ludzie się nie wiązali ze sobą...

na chwile tak... w tym wieku trwalych zwiazkow sie nie tworzy
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg