Proszę o odpowiedź na krótkie pytanie.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Proszę o odpowiedź na krótkie pytanie.

przez agusiaww 20 wrz 2013, 21:26
mozambik83, ja bylam w trakcie swojej choroby u kilku psychiatrow i przez w sumie kilka dobrych lat zaden lekarz nie postawil mi prawidlowej diagnozy. Wcale sie nie dziwie, poniewaz sa pewne wspolne czynniki: np smutek, złość, bezsennosc, nerwowosc ktore pasuja i do depresji i do nerwicy dlatego w sumie ogolnie funcjonuje nazwa zaburzenia depresyjno-lękowe, gdyż te objawy sie wymieniaja miedzy soba. Tak samo z DDA, obajwy sa podobne do depresji i nerwicy a w sumie mozna to wlozyc do jednego worka. W sumie jak czytam Twoj podpis to uwazam ze dobra byla terapia dla DDA, i terapia poznawczo-behawioralna. Po prostu wg mnie depresja i nerwica to jedno zaburzenie, a z kolei inne to tylko pochodne tych zaburzen. Oczywiscie pomijajac juz choroby psychiczne.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg