sport a depresja

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

sport a depresja

przez Evele 15 wrz 2013, 18:40
chciałam się Was zapytać czy próbowaliście walczyć z depresją poprzez sport?jeśli tak to jakie to były dyscypliny i czy odczuwaliście jakąś poprawę samopoczucia?

sport a depresja

przez Reiben 15 wrz 2013, 19:11
Ja trochę próbuję, bieganiem i siłownią. Poprawa samopoczucia jest chwilowa ze względu na wydzielanie endorfin, to oczywiste, zwłaszcza jeśli naprawdę długo się pobiega, ja więcej niż 7 km nie biegam bo jakoś moje nogi nie radzą sobie z większym obciążeniem. Pewnie satysfakcja i zagłuszenie depresji najlepiej by się sprawdzało gdyby wraz ze sportem przychodziły jakieś sukcesy, choć małe, lokalne, tego to ja się nie dowiem, mogę się nacieszyć jedynie zakwasami ;)
Tak czy inaczej, polecam Ci, nawet jeśli do walki z depresją na niewiele się zda to zadbasz o swoje zdrowie.
Reiben

sport a depresja

przez Autodestrukcja 15 wrz 2013, 19:51
u mnie regularne bieganie, spacery i ćwiczenia pomagają :) w perspektywie iluś tam miesięcy myślę że jest różnica. na plus. w zdrowym ciele zdrowy duch czy jakoś tak ;p zawsze jakieś endorfiny

-- N wrz 15, 2013 6:52 pm --

chociaż mysle ze fajnie sie zajac tez czyms bardziej skomplikowanym ( jazda konna jakies zespolowe ) ktore wymagaja koncentracji i odciągają umysł od myślenia o problemach.
Autodestrukcja

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sport a depresja

przez Evele 15 wrz 2013, 20:46
ja właśnie chodzę trochę za zumbę, ale niezbyt wiele mi ona pomaga. Zauważyłam, że dużo większe efekty daje np bieganie albo ćwiczenia typu brzuszki i inne takie rozciągające i wzmacniające, a czy bierzecie przy tym jakies leki?

sport a depresja

przez Reiben 15 wrz 2013, 20:48
Ja Asertin 75mg (sertralina), trochę osłabia mnie a przede wszystkim mocniej się pocę :/
Reiben

sport a depresja

przez Ferdynand k 15 wrz 2013, 20:49
Evele, przy lekach lepiej to działa
Naczelny Użyszkodnik

sport a depresja

przez Autodestrukcja 15 wrz 2013, 20:54
z lekami pewnie szybciej. albo jak jesteś w takim stanie że nie jesteś wstanie w ogole sie zmusic do treningu no to moze leki są potrzebne...
Autodestrukcja

sport a depresja

przez mrrafal 15 wrz 2013, 20:57
Mi bieganie bardzo poprawia nastrój, odciąga od codziennych problemów (przesłania je problem przebiegnięcia danego dystansu :D )

sport a depresja

przez Pieprz 15 wrz 2013, 21:20
tak, biegałem dużo i czułem się dużo lepiej. Ogólnie to zaryzykuję stwierdzenie że sport na depresję pomaga. O ile nie jest to zaawansowana depresja, no ale wtedy i tak człowiek nie jest w stanie zacząć uprawiać sportu więc jeśli jest w stanie to IMO to pomaga. Mi pomagało.
Uczucie odnoszenia sukcesów bardzo dowartościowuje i chyba jak nic innego pomaga pozbyć się doła.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

sport a depresja

przez Evele 15 wrz 2013, 21:35
ja biorę leki, ale wydaje mi sie, że one trochę tłumią pozytywne efekty ćwiczeń,kiedyś po ćwiczeniach dostawałam ogromnego powera, a teraz nie odczuwam tego za bardzo, a jakie pozytywne efekty odczuwacie?

sport a depresja

przez mrrafal 16 wrz 2013, 18:17
po treningu: lepszy humor oraz energia do działania.

Też biorę leki, nie zauważyłem braku tych pozytywnych efektów potreningowych. Powodują jedynie, że mam mniejszą motywację do zabrania się za ćwiczenia.

sport a depresja

przez marwil 17 gru 2013, 15:36
Zastanowiłem się nad słowami mojego lekarza:

"leki to około 30%, same tabletki to nie wszystko"

oraz:

"organizm mężczyzny składa się w dużym procencie z mięśni i dzięki ruchowi fizycznemu następuje lawinowe wydzielanie katecholamin niezbędnych do poprawnej pracy mózgu"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Katecholaminy

Trochę to skomplikowane ale najwyraźniej to prawda.
Zamierzam spełnić postanowienie noworoczne i wziąć się za ruch fizyczny. A nóż widelec pomoże.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

sport a depresja

przez Indifference1 17 gru 2013, 15:50
Ćwiczę od lipca (chociaż teraz rzadko) i jakoś na mnie to zupełnie nie działa. Potrafiłam się popłakać w trakcie ćwiczeń albo i po. I zdecydowanie po ćwiczeniach nie mam energii do życia. Tylko raz, jak biegałam wieczorem czułam się dobrze. Ale nie odradzam. Ja po prostu jestem beznadziejna we wszystkim i na mnie nic nie działa
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

sport a depresja

przez Po prostu maciek 17 gru 2013, 16:02
Sport pomaga w walce z depresja. Kondycja fizyczna i szczupła figura motywuje do produktywnego działania. Podnosci poczucie własnej wartości.
Ja biegam, jeżdze na rowerzem, pływam, chodze na siłownie, kiedys trenowałem boks amatorsko. :twisted:
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Sortuj wg