Chcę innego życia ale mało się zmienia mimo wysiłków

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Susannah 14 wrz 2013, 20:41
Nie potrzebuję już leków. Miałam tylko fluo po anoreksji, głównie na myśli samobojcze.

przez socorro 15 wrz 2013, 15:31
Jeśli chodzi o szkołę- tak, jestem dorosła i teoretycznie mogę decydować o woim życiu, ale kiedy ciągle mi mówili, że nie jest mi potrzebna dalsza edukacja, to zwątpiłam i poddałam się. Bałam się sprzeciwić i może to był błąd? Bardzo chciałam usamodzielnić się, poznać inne życie, samemu odpowiadać za siebie (studia w innym mieście to zupełnie inne życie niż z rodzicami). A może trochę bałam się i dlatego się ugięłam? Zastanawiam się... wybrałam wtedy dwa kierunki, jeden ścisły ale oczywiście moja siostra poczęła mi mówić, że przecież sobie nie poradzę itp. że jestem humanistką. Denerwuje mnie ona, chciałaby ustawić moje życie i sterować mną.

Susannah, fakt że nie możesz postępować wg swojego własnego uznania, samodzielnie dokonywać wyborów generuje w Tobie dodatkowe frustracje. myślisz, że warto? słuchaj, jesteś dorosła, masz prawo sama ustawiać sobie życie i ponosić wszelkie tego konsekwencje. moim zdaniem dobrą opcją będzie dla Ciebie próba uniezależnienia się od (jak widać z Twoich postów) toksycznej rodzinki, wyprowadzka, rozpoczęcie samodzielnego dorosłego życia.. pomyśl nad tym ;)

pozdrawiam ciepło
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Susannah 15 wrz 2013, 17:12
Wiem, że dobrze prawisz. Tylko pytanie, czy bym się odważyła. :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez socorro 15 wrz 2013, 17:13
Tylko pytanie, czy bym się odważyła. :roll:

Susannah, to już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie ;)
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg