Zamulenie po wyjściu z kina

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez salvorin 08 wrz 2013, 14:59
Witam,

Mam dość nietypowy(?) problem. Otóż od dłuższego czasu zawsze po wyjściu z kina czuję się strasznie "zamulony", za równo po seansach 3D jak i 2D. Zastanawiam się czy inne osoby z forum mają/miały podobny problem i z czym to wiążą. Kiedyś tak nie miałem, natomiast przypadłość ta wydaje mi się być skorelowana z moim innymi dolegliwościami psychicznymi, tzn. z mieszanką depresji i nerwicy. Co ciekawe odniosłem wrażenie, że to moje "zaburzenie" znikło w czasie gdy leczyłem się SSRI - dokładnie już teraz nie pamiętam kiedy i po czym.

Pozdrawiam,
Mariusz

przez monk.2000 08 wrz 2013, 15:04
A to jest jakoś szczególnie uciążliwe? Jesteś kinomaniakiem?
Nie wiedzę nic dziwnego w tym, kino usuwa wszystkie bodźce dźwiękowe i wizualne poza samym filmem, myślę że to może powodować stan relaksu. Zapomina się o innych sprawach i całkowicie wciąga w fabułę. Potem jak film się kończy jest takie poczucie szoku, że trzeba wrócić do rzeczywistości. Poza tym wymagany jest wysiłek fizyczny. Trochę czasu trzeba zanim organizm się zmobilizuje.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez salvorin 08 wrz 2013, 15:16
Jest dla mnie uciążliwe, można powiedzieć, że jestem kinomaniakiem a przy najmniej byłem, bo od jakiś dwóch lat jestem zmuszony ograniczać wyjścia do kina do minimum. Poza tym boję się o moje zdrowie - mój stan nie wydaje mi się być normalny. Cieszyłbym się jakby to kogoś naprowadziło na ewentualną diagnozę co mi jest, bo póki co nie wiadomo.

monk.2000, a czy Ty też tak masz, czy tylko mędrkujesz od czego to może być i co powinno pomóc? ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monk.2000 08 wrz 2013, 15:19
salvorin, mędrkuję.
Też tak mam, ale nie w takim stopniu. U ciebie może być tak, że to jest nasilone, albo bardziej zwracasz na to uwagę. Też jak włączą światła w kinie i trzeba wstać to czuję się zaspany. No i może nuży cię długie oglądanie. W kinie jest raczej ciemno.

Nie sądzę, żebyś musiał gdzieś iść do specjalisty, czasem można też na chłopski rozum. :mrgreen:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Reiben 08 wrz 2013, 15:51
To dopiero problem heh. Też jestem śnięty po seansie w kinie, myślę, że to dość normalne po znacznie większej dawce bodźców wzrokowych i dźwiękowych niż te z otoczenia, do tego małe możliwości ruchu przez co najmniej 1,5 h, nie dość, że zamulony to jeszcze mi później w stawach strzyka jak wychodzę ;) Ogólnie rzadko odwiedzam kino i jakoś nie żałuję, filmy słabe, ceny relatywnie wysokie, widownia w większości chujowa :lol:
Reiben

Sortuj wg