Ogólna pustka/Brak zaintersowania światem

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez ejtykolo8 07 wrz 2013, 18:50
Witam. Mam na imię Tomek za kilka dni będę obchodził 22 urodziny. Moim głównym problemem jest brak zainteresowania czymkolwiek, niezależny od mojego nastawienia psychicznego. W ogóle nie wiem czym jest życie. Najlepiej chciałbym je przespać i się nie obudzić. Czuje tak jakby wewnętrzną pustkę, to co robię nie ma sensu. Mimo ukończonej szkoły średniej, mam wrażenie ze moja wiedza na jakikolwiek temat jest znikoma. Nie wiem czy choruje na depresje, ponieważ nie zawsze towarzyszy mi przygnębienie lub smutek. Czasami odnoszę wrażenie ze moje plany, uczucia, poglądy na życie się wypaliły, jakby to nie miało najmniejszego sensu. Czasami mam tak ze idę coś zjeść a po kilku minutach odczuwam ponownie głód lub pracuje robię coś a po chwili gdyby ktoś chciał żebym ponowił czynność nie zrobię tego bo nie pamiętam jak. Zazwyczaj kiedy przebywam ze znajomymi potrafię siedzieć cicho i się w ogolę nie odzywać, nie przez to ze nie chce, porostu nie umiem wyrazić swojej opinii do tego o czym jest rozmowa, tak jakby mój mozg w ogolę nie pracował. Dodam ze mieszkam obecnie w Anglii. Moi rodzice są kilkanaście lat po rozwodzie, z mam utrzymuje kontakt przez Skype z ojcem w ogolę. Nie wiem czy iść do lekarza, ponieważ wątpię ze on mi może pomoc.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wszelkie opinie.

przez Siding Spring 07 wrz 2013, 18:52
Witaj na forum. Z pewnoscia znajdasie tutaj osoby ktore beda mogly coś Ci poradzic..3 maj sie

przez Lusesita Dolores 07 wrz 2013, 18:56
mam identyczny problem jak Twoj. Wydaje mi sie ze to jest depresja. Nie wiem jak z tego wyjsc :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ejtykolo8 07 wrz 2013, 19:14
Ahma, Zakladam ze jestes kobietą. Probowalas z tym jakos walczyc? Bylaś u jakis speclalistow?

przez Lusesita Dolores 07 wrz 2013, 19:22
Chodze do psychiatry ale dostaje jeden lek na nerwice natrectw. Pusta jest nadal.
Zycie wydaje mi sie bez sensu.
Mam zamiar sprobowac jeszcze terapie w szpitalu. A Ty bierzesz jakies leki?
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez marimorena 07 wrz 2013, 19:28
ejtykolo8, znam to, nie jesteś sam. poczytaj o dystymii.

przez ejtykolo8 07 wrz 2013, 19:35
Jak dlugo go zazywasz? Od kiedy masz takie objawy? Kazdego dnia zaluje ze sie obudzilem, poczucie winy. Nie, biore zadnych. Zastanawiam sie nad wizyta u specjalisty ale mam watpliwosci. A tak wogole ile masz lat? Czym sie zajmujesz?

przez Lusesita Dolores 07 wrz 2013, 20:33
ejtykolo8, solian biore już rok. Objawy mam od kilku lat. Mam 29lat
Radze Ci wybierz sie do lekarza. Samo chyba nie minie :(
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez ejtykolo8 07 wrz 2013, 20:35
nie myslas o zmnianie lekow lub lekarza? A tak wogole czym sie zajmujesz?

przez maciekpoznan 08 wrz 2013, 15:38
Też tak mam kolego, wydaje mi się, że te objawy to depresja... :(

Cóż Ci mogę poradzić? Wizytę u psychiatry/psychologa. Lekarze jak inni..

przez ejtykolo8 12 wrz 2013, 19:39
Próbowałeś temu zapobiec/leczyć? nie wiem dlaczego ale uświadomiłem sobie ze w tym stanie moge zyc, ze tego nie wyleczy...

przez Zdenerwowanaa 13 wrz 2013, 12:50
Bardzo mnie boli kiedy niektórzy nie potrafią, nie mogą lub nie chcą cieszyć się życiem,
Jak zdobyć pożyczkę bez zobowiązań? Uzyskanie kredyt hipoteczny warszawa http://www.kredytyhipotecznewarszawa.pl najczęściej odbywa się na zasadzie uzupełnienia określonego formularza, który następnie jest analizowany przez uprawnionych pracowników.

przez Williams 13 wrz 2013, 15:46
ejtykolo8, ja mam bardzo podobnie do Ciebie. Też się długo wahałem nad wizytą u psychiatry, prawie pięć albo nawet sześć lat. Niestety blokowały mnie wahania nastrojów, ponieważ budziłem się przez kolejnych powiedzmy pięć dni pod rząd smutny, wycieńczony, z ogromnym uczuciem pustki i bezsensu w życiu, a następnie dnia kolejnego czułem się świetnie i wmawiałem sobie, że psychiatra mi nie potrzebny, ponieważ każdy z nas miewa takie zmienne nastroje. Jednakże ostatnio się zawziąłem i trzy dni temu poszedłem do lekarza, opowiedziałem o problemie i dostałem lek Fevarin, który mam brać przez dwa miesiące. Czy pomoże? Nie wiem, ale jest to dla mnie bardzo nieprawdopodobne, by pare tabletek wyeliminowało uczucie pustki i bezsensu w moim życiu. No ale co ja mam do stracenia.

przez ejtykolo8 13 wrz 2013, 19:28
A wlasnie powiedzial dokladnie co Ci dolega? Opisal czym moglabyc spowodowana? Daj znac jak beda jakies efekty :smile: . Czuje cos takiego ze szczescie jest bardzo blisko, lecz nie moge go poczuc. Tak jakby nie dla mnie do lepszego swiata bilet. Chce pojsc do lekarza ale jest pewien problem, poniewaz mieszkam obecnie w UK i przez ta chorobe mam kiepski kontakt z ludzmi. Wiem ze u angielskiego lekarza nie umialbym opisac dokladnie tego samego jak w j. polskim. Z drugiej strony w dalszym ciagu szukam jakiego polskiego psychiatry/psychologa, ale nie chce trafic na jakiegos naciagacza ktory obczai w czym jest temat i bedzie ciagnal hajs niczym nie pomagajac.

Sortuj wg