Niska samoocena i niemożność rozpoznania intencji innych

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Autodestrukcja 10 wrz 2013, 11:13
to cieżko.
ale jakiś konkret zawód, praca ? masz sbosób na zarabianie, pomysł, plan? najważneijszy jest plan! (podobno :D )
Autodestrukcja

przez pan26xyz 10 wrz 2013, 11:29
Mam, ale w polsce jest to nie do zrealizowania, ponieważ mamy takie państwo które kształci ale nie daje pracy. A ku... TUSK prowadzi do tego by stworzyć zieloną wyspę dla emerytów i niemców. ODWOŁAJMY WSZYSCY KRYZYS, przecież ja nie mam nic do jedzenia, ale gdzie ten kryzys.
Ktoś powie "czy ktoś ci bronił się uczyć i wyjechać?", owszem nikt mi nie bronił, ale gdyby każdy z was od urodzenia był poniżany to jak by reagował i myślał. Właściwie to ja już nie myślę, nie mam głowy do niczego.
pan26xyz

przez zima 10 wrz 2013, 17:32
Drogi Panie!
siadasz do kompa- neta masz- przegladasz strony z ogloszeniami o pracę. wielkie zmiany zaczyna sie od malych kroczków.

nie mozesz mieszkac z ojcem i zdrowieć.jemu nie chodzi o Ciebie, gdy mówi Ci te przykre rzeczy- kazdemu by mówił, czy to byłby Józio, Mietek czy Fruzio, gdyby byli na Twoim miejscu- bo taki jest porąbany i musi to uzewnętrznić. Posyła w swiat to czym jest. Kazda negatywna wypowiedź pochodzi z jego swiata-ocenia podług siebie, wiec gdy Ci mówi ze jestes beznadziejny to mówi o sobie, ale zeby oddalić poczucie winy od siebie wrabia w nie kogoś. Czaisz?

jesli priorytetem jest praca to zacznij od poszukiwań. nie ma zadnego kryzysu. pracy nigdy nie bylo, nie ma i nie bedzie, a jednak wielu ludziom sie udaje wyjść z bezrobocia.
jesli jestes bezrobotny i zarejestrowany w urzedzie pracy to mozesz pojsc na jakis darmowy kurs np. operator wózków widłowych.
Albo poszukać hurtowni/prywatnej firmy przewozowej i zatrudnić się jako magazynier. Wszystkiego Cie tam nauczą.

Dodatkowo jesli jestes w dołku to nie ma się co męczyć- idź do psychiatry po leki, co Ci dadzą moc.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Autodestrukcja 10 wrz 2013, 18:05
podpisuje sie pod powyższym

i PLAN PLAN działania PLAN, bez zadnego ale, Tusk ma cie w dupsku jeszcze bardziej niż Twoj tato :)
Autodestrukcja

przez pan26xyz 10 wrz 2013, 18:46
zima szukam cały czas ale wszędzie odezwą się. Może ja faktycznie jestem jakiś głupi.
pan26xyz

przez Flea 10 wrz 2013, 20:10
pan26xyz, jakbyś był debilem to zatrudnienie od zaraz :)
Tu Twoje IQ nie ma nic do rzeczy, szukaj aż znajdziesz. To prawda, że ciężko na rynku z pracą ale nie jest to niemożliwe.

przez Autodestrukcja 10 wrz 2013, 20:15
tak ! szukac szukac, jak najszybciej sie wyniesc ! krok po kroku! moze zrob lepsze cv ? moze lepsze lm ?
Autodestrukcja

przez pan26xyz 11 wrz 2013, 01:22
Dzięki wam naprawdę, za to że piszecie ze mną. Za to że jesteście. Mam nadzieję że dam radę, zrobię to dla was.
pan26xyz

przez zima 11 wrz 2013, 21:58
pan26xyz, zrób to dla siebie. Ja jak szukałam pracy (2,5 miesiąca) to szukanie pracy było moją pracą. Co robiłam?
Z neta wypisałam sobie wszystkich potencjalnych pracodawców. Nie wybrzydzałam, bo i tak tam gdzie Cie przyjma to nauczą po swojemu. Miałam kilka wersji cv- pod różne branże. Dzień zaczynałam od przegladania anonsów- 7 rano pobudka- konkretne ogłoszenie i juz dzwonię albo wysyłam cv. Trzeba szybko działać, bo dobre oferty nie pojawiają sie regularnie i pracodawcy zalezy na pozyskaniu pracownika, a nie na jakis machlojkach typu co tydzień/miesiąc nowy pracownik...
Gdy juz wszystkie ogłoszenia z dzisiejszego dnia przejrzałam- udawałam sie w miasto. Chodziłam po różnych instytucjach pytając czy kogos nie potrzebuja i zostawiałam cv- ten sposób szukania sprawdza się jednakże przy pracach typu- barman/ka, ekspedient/ka, podejrzewam ze równiez sprawdziło by sie w przypadku magazyniera. wazne do kogo niesiesz- jak dasz pracownikowi to nikłe szanse ze to trafi do szefa, bo on wyrzuci do kosza (coby nie miec konkurencji)- ale i na to jest sposób- rozsyłanie maili ze swoja kandydaturą-nawet jeśli aktualnie nikogo nie potrzebuja-najlepiej do szefa.
Najwiekszą skuteczność mają jednakże prace z ogłoszenia. Ja rozesłałam setki maili, nawet przestałam liczyć- nikły był odzew. Prace znalazłam z ogłoszenia- w miarę dobrze płatną, na umowę o pracę- bez zadnych znajomości- w mieście, w którym nie ma specjalnie duzych mozliwości zarobkowych.

polecam szukanie pracy na money- tam jest taka zakładka "praca" i jest kilkadziesiat ofert w jednym miejscu z kilku różnych portali.
benzo one day dancer
live yourself.

przez pan26xyz 11 wrz 2013, 23:52
Wszystko pięknie opisałaś. Tylko jest jeden wielki problem. Mnie nigdzie nie przyjmą i nie chcą bo jestem głupkiem, nie znam żadnego języka, nie mam wyższego wykształcenia. Życie jest bez sensu.
pan26xyz

przez zima 11 wrz 2013, 23:54
Nie musisz mieć wyzszego wykształcenia. zacznij od pracy magazyniera. nie jestes glupkiem.
benzo one day dancer
live yourself.

przez pan26xyz 12 wrz 2013, 00:13
Jestem, bo powinienem się uczyć zdobyć wykształcenie i uciec z tej rodziny. A w niej tylko życie sobie zmarnowałem. Dziś nie mam pieniędzy już na nic, jeszcze wpakowałem się w kredyt który mnie już pogrążył. Zaczynam myśleć znów nad samobójstwem, bo wiem że nie poradzę sobie. Nie wiem co mam dalej robić. Moje myśli "co jutro, jak ja jutro dojadę do pracy, co ja zjem, skąd wziąć pieniądze na kolejne dni"
pan26xyz

przez Flea 12 wrz 2013, 06:41
pan26xyz, nawet mnie nie denerwuj... Dzisiaj człowiek bez wykształcenia ma większe szanse na prace a na pewno na lepszą pensję.
Oprócz tego co napisała zima, a mądrze napisała, idź do banku i negocjuj spłatę kredytu. Lepiej patrzą jak ktoś sam przychodzi i składa podanie o odroczenie spłaty niż nie odzywanie się ( wtedy komornik).
Pomyśl na spokojnie, popełnisz samobójstwo to już nie wrócisz, a tak zawsze jakieś wyjście można znaleźć.
Szukaj szkoleń unijnych (bezpłatnych) spróbuj się gdzieś zaczepić, pytać znajomych, wysyłaj CV. Taki stan nie może trwać wiecznie.

przez pan26xyz 12 wrz 2013, 14:49
Mi już się nic nie chce. Nic mi nie idzie. Wszystko się wali.
pan26xyz

Sortuj wg