Jak sobie poradzić z czrnymi myślami?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 22:37
przewidujesz swoją przyszłość? Ciekawe. Opowiedz proszę coś więcej.
Dawniej Luktar

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 22:39
Luktar napisał(a):Co za gowniane chorobsko. Podobno sie z tego wychodzi. Ja chyba nie wyjde z tego dopoki nie znajde przyjaznej duszy, dopoki nie bede mogla zasypiac wtulona w drugiego czlowieka.

A chorujesz na zwykłą depresję :?: , ja mam dystymie( znaczy sam se zdiagnozowałem bo psychiatrzy starego pokolenia w ogóle jej nie uznają) i wiem że czarne myśli, pesymizm mnie nigdy nie opuszczą bo to część mojej osobowości.
Największy Forumowy Maruda

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 22:55
nie mam pojecia jaki ma typ depresji. Pamietam ze w liceum mialam mysli samobojcze spowodowane sytuacja w domu. Ale chyba w moim zyciu dominowalo pozytywne myslenie i wiara w pasje, ludzi. Nigdy nie mialam proby samobojczej. Dwa lata temu sie posypalam...

-- 01 wrz 2013, 23:28 --

Reiben, Przewidujesz przyszłość, jak to możliwe? Tylko swoją przyszłośc przewidujesz?
monk.2000, rozumiem, że ze schizofrenią żyje się jeszcze ciężej, ciekawe bo nie znam nikogo kto jest dotknięty tą chorobą.
Gdzieś na tym forum przeczytałam, że uśmiechanie się do siebie na siłe w takich chwilach oszuka mózg. i rzeczywiście dziś mi to pomogło. Smutek znacznie ustąpił.
Wydaje mi się, że gdy znajdę partnera który będzie blisko łatwiej mi będzie pokonać chorobę. Od dziecka nie byłam zbyt kochana tylko bita itp. strasznie mi brakuje miłości.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 01 wrz 2013, 23:55
Jasne, że tylko swoją...chociaż w sumie trochę polską rzeczywistość polityczną, gospodarczą i polski futbol też :mrgreen:
Jestem mistrzem realizacji swoich czarnych scenariuszy, przewiduję, że coś spieprzę i tak się dzieje, skutek prokrastynacji, depresji, przeważającego poczucia bezsensowności istnienia i ogólnie to nie powinno mnie tu w ogóle już być wśród żywych więc chyba się tak tułam między światami, albo muszę zanurkować na same dno żeby się odbić, /cenzura/ by to trafił :]
Reiben

przez PoznacSiebie 02 wrz 2013, 00:19
Podobno sie z tego wychodzi. Ja chyba nie wyjde z tego dopoki nie znajde przyjaznej duszy, dopoki nie bede mogla zasypiac wtulona w drugiego czlowieka.

trzeba próbować różnych sposobów, w końcu któryś okaże się trafny, odradzał bym tylko stawiania na jedną kartę bo to dość ryzykowne a jak nie wyjdzie to tylko rozczarowanie i smutek, mam tu na myśli tą przyjazną duszę, mam wrażenie że mowa tu o drugiej połówce.
w dodatku kiedyś moje wizje się nie sprawdzały a od kilku lat przewiduję przyszłość jak wróżka.

otrzymujesz od życia tylko to co w sam mocno wierzysz jako pesymista
Myślę, że istotne jest czy smutek jest z konkretnego powodu, czy sam fakt życia go powoduje.

myślę że sam fakt życia nie może powodować smutku.
"Gdy myślisz, że możesz lub nie możesz- w obu przypadkach masz rację"

Sortuj wg