Jak sobie poradzić z czrnymi myślami?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 21:57
Od miesiąca nie biorę leków, antydepresantów. Mam strasznego doła i nie chce mi się żyć. Czuję w środku ból i smutek. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Jak wy sobie radzicie w takich sytuacjach?
Dawniej Luktar

przez satinela 01 wrz 2013, 22:02
nie wiem czy sobie radze, probuje, .....gadam glosno do siebie.....to tylko nerwcia, minie, .....nie jestem pepkiem swiata, i takie tam rzeczy mowie glosno ....pomaga na chwilke..ale pomaga
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 22:07
niestety mam w domu rodziców i nie mogę mówić do siebie głośno bo pomyślą ze mnie całkiem powaliło heh. Ciężko mi bardzo, już nie pomaga czytanie książek czegokolwiek, żeby odwrócić uwagę od cierpienia.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez satinela 01 wrz 2013, 22:12
ja mam syna 14 letniego wiec gadam jak go nie ma, .....czasami udaje mi sie skupic na jakis programach w tv, moze bzdurnych ale to odciag moja uwage,.........czasami tez wbrew sobie i fatalnemu samopoczuciu zaczynam cos robic, n p zmywam naczynia, ukladam cos na polce, po raz kolejny byle sie czyms zajac, ....

to czasami na chwilke pomaga :hide:

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 22:14
Ja juz nie mam sily sie ruszyc, dlatego sprzatanie mnie nie ratuje. A programy w tv mnie coraz bardziej irytuja i poglebiaja beznadzieje. Strasznie sie mecze, nie wiem co robic...
Dawniej Luktar

przez monk.2000 01 wrz 2013, 22:15
Luktar, jak jest zimno na dworze są dwie możliwości, albo ubrać kurtkę, albo wytrzymać zimno. Tak samo tu, jeśli dasz radę usunąć cierpienie dobra twoja, jeśli nie musisz być silniejsza niż ono.

Zrobiłaś wszystko by zyskać radość? Pamiętaj, że to się nie dzieje w jeden dzień.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez inspirit 01 wrz 2013, 22:17
"robienie rzeczy, które się lubi", jeśli jesteś w stanie. albo zmuszenie się do ćwiczenia, np. puścić ulubioną muzykę i potańczyć do niej troszkę (u mnie działa). albo medytacja, żeby troszkę uspokoić myśli. no i podobno wychodzenie na dwór / spacer działa (nie do końca sprawdzone przeze mnie).
to takie doraźne środki, ale czasem warto się poczuć lepiej chociaż na te 15 minut.
~DRAMAtical kid~

przez satinela 01 wrz 2013, 22:17
tylko jak to przelozyc na codziennosc, ....wiesz co ja jeszcze robie czasami / spiewam pod nosem, z reszta tak zalecil mi lekarz, ze mowienie, spiewanie wyrownuje oddech i zmusza mozg do skupienia sie na słowach, rytmie, muzyce itp

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 22:19
Monk. Ja dopiero zaczelam terapie (6 spotkanie) wczesniej sie cieszylam, ale teraz boje sie juz troche do niej chodzic. Zawsze wycodze jeszcze bardziej zmeczona. Mowienie o traumach z przeszlosci jest ciezkie. A jeszcze tyle przed nami do przerobienia... Ona chce zebym brala leki na czas terapi, a ja lekow sie boje. Doprowdzily do tego ze mam hashimoto i niedoczynnosc tarczycy.
Chcialabym zeby ktos mnie przytulil. To by mnie uspokoilo. Ale nie mam nikogo takiego. Mimo ze mialam szanse przytulic sie do nowo poznanego chlopaka ktory byl u mnie na noc w ten weekend. Spalismy w jednym pomieszczeniu ale zadne nie zrobilo kroku by sie przytulic.
Dawniej Luktar

przez jasaw 01 wrz 2013, 22:26
Mnie pomagają relaksacje. Odprężam się wówczas i psychicznie i fizycznie-rozluźniam mięśnie. Oczywiście nie zawsze to się udaje. Czasem te myśli drążą mózg z siłą trudną do opanowania...na szczęście ostatnio nie zdarza mi się to.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 22:30
Ja jestem od dzieciństwa totalnym czarnowidzem i jakoś się do tego przyzwyczaiłem, choć na pewno mi ono zaszkodziło i szkodzi do dziś bo powstrzymuje przed robieniem większości rzeczy które z góry skazuje na porażkę. Oczywiście można się zająć rzeczami, które odciągają od tych czarnych myśli no ale w końcu i tak człowieka dopadną nocą przed snem czy rankiem.
Największy Forumowy Maruda

przez Zupapomidorowa 01 wrz 2013, 22:33
Co za gowniane chorobsko. Podobno sie z tego wychodzi. Ja chyba nie wyjde z tego dopoki nie znajde przyjaznej duszy, dopoki nie bede mogla zasypiac wtulona w drugiego czlowieka.
Dawniej Luktar

przez Reiben 01 wrz 2013, 22:34
Nie wiem bo sobie nie radzę, jestem największym znanym sobie pesymistą, w dodatku kiedyś moje wizje się nie sprawdzały a od kilku lat przewiduję przyszłość jak wróżka.
Reiben

przez monk.2000 01 wrz 2013, 22:36
Luktar, skoro ufasz terapii to fajnie. Często efekty przychodzą gdy człowiek się przykłada zamiast wątpić. Ja już nie wierzę w terapię tak jak kiedyś, z resztą moja diagnoza (schizofrenia) nie pozostawia terapeucie szerokiego wachlarza ruchów. Ty próbuj, póki się wyleczysz, albo dostrzeżesz że ta metoda jest nieskuteczna.

Myślę, że istotne jest czy smutek jest z konkretnego powodu, czy sam fakt życia go powoduje. Jeśli powód jest to nazwijmy "reaktywny" to łatwiej sobie poradzić. Usunąć przyczynę i z głowy.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Sortuj wg