Ból z tęsknoty za krajem .

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez carlosbueno 02 wrz 2013, 11:29
Ja mam pochodzenie niemieckie, ale niemieckiego nie umiem, byłem kiedyś w Niemczech( 2006) na zbiorach( praca na akord) i wyszło że na godzinę zarabiałem 10 zł, wszystkim prawie na zachodzie się powodzi tylko mnie takiemu łamadze nawet w tych rajach się nie układało.
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 02 wrz 2013, 11:31
carlosbueno,

Teraz płacą więcej i niestety oszuści również są..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 11:33
Może ktoś też lubi tą pieśń?

Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 02 wrz 2013, 11:35
hania33, to nie był oszust tylko chciwy Niemiec, a ja wolne ruchy mam i 2 razy wolniej od innych zbierałem, w Holandii też w fabrykach miano za ta moją wolność pretensje bo tam jest wysokie tempo pracy ( oczywiście to wina Polaków, którzy pracują jak szaleni i później od wszystkich oczekują wysokiego tempa). Najlepiej to wyjechałbym gdzieś gdzie niema Polaków bo oni zepsuli rynek pracy, no ale takich miejsc już niewiele, no i też poza podstawowym angielskim nie znam innego języka.

przez hania33 02 wrz 2013, 11:36

Obrazek

przez gigant_cfc 02 wrz 2013, 11:38
carlosbueno tutaj w anglii wcale już tak dobrze nie jest :( W polsce jak pracowałem z ojcem przy stawianiu kominków to dostawałem od Niego 50 zł za dzień i się cieszyłem (bo ojciec to prze spec jeśli chodzi o kominki i w ogole o wykończenia ) bo duzo mogłem się od Niego nauczyć, pomóc Mu a przy okazji zarobic trochę złotówek . Tutaj pracuję w magazynie . Pracę średnio lubię ale nie mam szansy na nauczenie się czegoś nowego . Ciągle to samo . Przygotowanie towaru do wysyłki . Nuda, Nuda i jeszcze raz nuda . Nie wiem czy nie lepiej było robić za to 50 zł i wziąć ten okres jako taki staż. Naukę czegoś nowego bo naprawde jesli się ma taki fach w ręku jak mój tato to można wyjść na ludzi (jeśli potrafi się to wykorzsytać ). Tutaj odłoże na PL zł może tygodniowo to 500 zł (Przynajmniej teraz bo w wakacje był zastój i roboty nie było ) no niby w PL nawet tyle cięzko odłożyć (miesięcznie 2000zł) no ale czy pieniądze to wszystko . Mam plan i pomysł na pewien interes z moim tatą tylko potrzebowałbym do tego 3000 Funtów (ok 15 tys zł) a według mojego rozpisanego planu przy dobrych wiatrach uzbieram to do ok połowy kwietnia . Hmmm bardzo chcę by mi się udało przetrwać tak długi okres czasu :(

przez hania33 02 wrz 2013, 11:40
carlosbueno,

Ja również nie znam jerzyka niemieckiego...coś tam powiem..Chciwych Niemców nie spotkałam jeszcze...Polacy tutaj pracują , jeden chce być lepszy od drugiego..lecz zarabiają nieźle..fakt , każdy się martwi o swój tyłek..

-- 02 wrz 2013, 11:43 --

gigant_cfc,

Duzo pozmieniało sie w Anglii? Moja kumpela jest tam przeszło 10 lat nie chce wracać już...lecz ona trafiła na ten lepszy okres..

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 11:45
hania33, Kukiza to wolę co innego. :mrgreen:

Ramanujan

przez carlosbueno 02 wrz 2013, 11:46
gigant_cfc, Ja mieszkałem 4 lata w Londynie i tam b wysokie koszty mieszkania były, przez 2/3 czasu mieszkałem z innymi w pokoju żeby 40% pensji na pokój nie wydawać, no ale na prowincji jest 2-3 razy taniej w tym względzie a zarobki takie same jak w Londynie, gdzie miałem minimalnie ponad minimum. Przez 4 lata niczego się tam nie nauczyłem a robiłem w szeroko pojętej budowlance, byłem labourerem i demolkarzem i jedyne co robiłem to sprzątanie, zamiatanie, wywożenie śmieci, no i rozbiórki, nie nabyłem żadnych umiejętności właściwie. Przez ponad rok np zamiatałem kurz na budowie i zbierałem papierki lekka praca, ale dobijająca i nudna strasznie, no i jeszcze z nienormalnymi przełożonymi. No ale przynajmniej miałem prace a w Polsce nawet tego nie mam.

przez hania33 02 wrz 2013, 11:55
Ja uważam , ze nie można cale życie liczyć na rodziców itp,. gdyż co zrobimy , jak ich zabraknie...to jest smutne , ale prawdziwe.. :(

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 11:56
hania33, dobrze, jak się ma ich dwóch, a nie tylko jednego...
Ramanujan

przez hania33 02 wrz 2013, 11:58
Ramanujan,

Wlasnie ja nie mam juz ojca :roll:

Obrazek

przez carlosbueno 02 wrz 2013, 11:59
Ja tam mam plan jakbym se sam musiał poradzić w życiu, wyjeżdżam do Norwegii, niszczę swoje dokumenty i udaje głupka, złodzieja żeby resztę życia przeżyć w ich luksusowych hotelach( więzienia, szpitale psychiatryczne).

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 11:59
hania33, ja mam, ale tylko oficjalnie. Zresztą nie mam najmniejszego zamiaru utrzymywać z nim jakiegolwiek kontatu. Dawno go już pochowałem.
Ramanujan

Sortuj wg