Ból z tęsknoty za krajem .

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez 7SeptemberNerw 01 wrz 2013, 23:02
Najbardziej mnie wkurza to że tyle ludzi wyjeżdza . Przecież niemall połowa Polaków jest za granicą . Czytając taki artykuł na ten temat aż się przykro zrobiło

Pamiętajmy też o tym, że są też ludzie którzy nie wyjechali z Polski tylko i wyłącznie z przyczyn ekonomicznych. Szukali po prostu swojego miejsca na ziemi. Można zarabiać w Polsce nawet 10 tys. zł i być nieszczęśliwym. Można lubić pierogi, ale komuś może lepiej posmakował włoski makaron lub fasolka na śniadanie hihi :mrgreen:
Szkoda, że te "wstrętne" papierki tak bardzo wpływają na ludzkie losy :bezradny:

przez hania33 02 wrz 2013, 09:10
Ja również cierpię ..z daleka od kraju, wszędzie obce twarze i ulice...Lecz , gdy sobie przypomnę czasy w Polsce , gdy czasem brakowało na chleb.
Trudno pisać.. :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 09:13
hania33, terapia może pomoć w tak zwanej zaradności finansowej, ewentulanie można pójść na coaching.
Ramanujan

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 02 wrz 2013, 09:15
Ramanujan,

O czym myślałeś pisząc o zaradności życiowej?

-- 02 wrz 2013, 09:17 --

finansowej?

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 09:18
hania33, tak, zmieniłem. Terapia ma olbrzymią, niesamowitą moc, trochę prze niektórych niedocenianą. Wcale nie trzeba wyjeżdzać z kraju, żeby przyzwoicie zarabiać. ;)

Jeden z pacjentów mojej terapeutki w trakcie terapii założył firmę, czyli jednak można. ;)
Ramanujan

przez hania33 02 wrz 2013, 09:22
Ramanujan,

Ja nie miałam na to szans , żadna terapia by mi nie pomogła..co innego , gdy się ma rodzinę ..gdy jest eis samotnym i ma się do czego wracać , ponieważ rodzice mogą pomoc..to młodzi ludzie wracają..

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 09:26
hania33, rozumiem trudne czynniki zewnętrzne, ale problemy finansowe są w nas, w mniejszej zaradności życiowej osób chorych. Wszystko da się to jednak zmienić terapią. ;)
Ramanujan

przez hania33 02 wrz 2013, 09:31
Ramanujan,

Wiesz mam koleżankę w Polsce, ma troje niepełnosprawnych dzieci, grozi jej eksmisja , gdyż ma zadłużenie czynszu.Brakuje jej na leki , na jedzenie..na wszystko ogólnie, opieka społeczną nie chce jej pomoc, gdyż ma alimenty na dzieci..Czy ona myśli o terapii? gdzie ma iść? na prywatna?

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 09:32
hania33, ależ ja też jestem zdania, iż terapia jest zbyt droga, a pomoc państwa żadna. Chodzi mi o to, że wiele osób stać na terapię, a nie chodzi między innymi dlatego, iż to wymaga wysiłku.
Ramanujan

przez hania33 02 wrz 2013, 09:34
Ramanujan,

Ja chodziłam ..i nic z tego nie miałam :(

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 09:35
hania33, bo psychoanaliza i psychodynamiczna to wg mnie strata pieniędzy...
Ramanujan

przez hania33 02 wrz 2013, 09:40
Ramanujan,

Ale ja zawsze mam nadzieje , ze mogę wrócić do kraju..mogę jechać kiedy chce..i lepiej się z tym czuje.Lecz tutaj również mam dom..mogę pomoc mamie , która nie ma za co żyć, gdyż jej emerytura to 780 zl..coś zawsze jest takiego we mnie..ze ten wyjazd nie był kompletna klapa..

Obrazek

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 09:47
hania33, rozumiem przyczyny ekonomiczne Twojego wyjazdu, tylko że za wieloma takimi emigracjami kryje się drugie dno, przyczyny psychologiczne.
Ramanujan

przez hania33 02 wrz 2013, 09:53
Ramanujan,

Lecz w Polsce wcale nie było lepiej z moja psychika..często siedziałam załamana , myśląc skąd wziąć pieniądze na opal..na rachunki, polikwidowali u nas wszystkie zakłady pracy. Ja również straciłam prace..musiałam czekać 3 miesiące aż syndyk , wypłaci mi zaległą wypłatę, gdyż zakład upadł..
Czasem myślę , ze przez to wszystko nabawiłam sie nerwicy lękowej..która teraz pokazała się przez okropne , nerwowe życie..

Obrazek

Sortuj wg