Ból z tęsknoty za krajem .

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gigant_cfc 01 wrz 2013, 21:44
nerwa Normalnie myslisz tak samo jak ja . Ja może nie zarabiam kokosów no ale te 120-130 funtów tygodniowo odłoże w PL nie odkładałem bo nigdy nie miałem stałej pracy . Zarabianie jest fajne no ale też się zastanawiam czy nie lepiej zarabiać mniej w kraju i być szczęśliwym jak zarabiać więcej i być nieszczęśliwym . Kurcze . Najbardziej mnie wkurza to że tyle ludzi wyjeżdza . Przecież niemall połowa Polaków jest za granicą . Czytając taki artykuł na ten temat aż się przykro zrobiło :( Chciałbym pracować i codziennie wracać do domu . Dopiero co się przeprowadziliśmy do budowanego przez lata domu . Jeszcze wiele jest do zrobienia więc chciałbym pómóc rodzicom bo też chcę w tym domu mieszkać . Mam swój piękny pokój który sam urządziłem . A tutaj co ? Jestem nie u Siebie . Wynajmuje pokój który jest mały i nudny co mi w tym wszystkim nie pomaga . Modlę się o to by w kraju żyło się godnie . By była ta praca bym nie musiał się tułać na imigracji . Doczekam się takiej chwili ? Bardzo w to wierzę ...

przez hania33 01 wrz 2013, 21:49
gigant_cfc,

Moze się kiedyś doczekamy by w Polsce żyć godnie..ale ja już tyle czekałam..a było coraz gorzej.. :(
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 01 wrz 2013, 21:53
gigant_cfc napisał(a):nerwa Najbardziej mnie wkurza to że tyle ludzi wyjeżdza . Przecież niemall połowa Polaków jest za granicą . Czytając taki artykuł na ten temat aż się przykro zrobiło :(

Wlasnie... ja czasami mam takie mysli, ze ja bym chciala pracowac na rzecz własnego kraju jednak :(

gigant_cfc napisał(a):A tutaj co ? Jestem nie u Siebie . Wynajmuje pokój który jest mały i nudny co mi w tym wszystkim nie pomaga .

Wiesz co, ja mam podobnie, nic tutaj nie kupuje do wyposazenia, po po prostu wiem, ze jestem nie u siebie i nie chce w nic inwestowac i przez to tak mieszkam tu, ale nic nie mam tak naprawde :-/ Ze sobą tez duzo rzeczy nie wzielam swoich (tylko neizbedne) bo jak to potem zwozic?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 21:56
hania33 napisał(a):gigant_cfc,

Moze się kiedyś doczekamy by w Polsce żyć godnie..ale ja już tyle czekałam..a było coraz gorzej.. :(

Na takie coś nie ma co liczyć za naszego życia zawsze będziemy zarabiali minimum 3 razy mniej niż na zachodzie, przy zbliżonych kosztach życia. No ale gdy już wszyscy młodzi i zdrowi Polacy opuszczą kraj nie będzie za czym tęsknić, a za granica będziemy się czuć jak w Polsce tylu będzie rodaków, zresztą już jest tak w niektórych miejscach.
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 01 wrz 2013, 22:00
carlosbueno,

Właśnie zauważyłam..W Polsce znajomych brak..wszyscy mieszkają na stale za granica,,do kraju przyjeżdżają tylko na wakacje,,

Obrazek

przez nerwa 01 wrz 2013, 22:01
carlosbueno napisał(a):Na takie coś nie ma co liczyć za naszego życia zawsze będziemy zarabiali minimum 3 razy mniej niż na zachodzie, przy zbliżonych kosztach życia.

ja tutaj (Szwajcaria) place za zywnosc 3 razy wiecej niz w PL :) I zawsze przyjezdzam z Polski z walizką wypakowaną po brzegi jedzeniem.
Ale fakt, jesli porownac stosunek zarobkow do kosztów życia to tutaj w najgorszej robocie zarabia sie tyle, ze stac czlowieka na mieszkanie, na wakacja itp.[/color]
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez gigant_cfc 01 wrz 2013, 22:01
Rząd mamy ch..wy ale przecież Nasz kraj jest piękny ! . Lasy, pola,łąki,rzeki,jeziora ! Piękne miasta .. I ta polska gościnność . Polskie jedzenie ehhh ;( Powiem tak z dumą noszę orzełek na piersi ale jest mi trochę wstyd że muszę siedziec na obczyźnie zamiast u Siebie w domu .

przez nerwa 01 wrz 2013, 22:03
Wlasnie, wiecie co jest najlepsze, ze wlasnie po takim wyjezdzie, czlowiek zaczyna doceniac swój kraj - nature, jedzenie przede wszystkim, ludzmi z ktorymi mozna pogadac i takie różne. U mnie po wyjezdzie odezwal się jakis taki wiekszy patriotyzm.

-- 01 wrz 2013, 21:07 --

gigant_cfc, i w ogole fajnie, ze zalozyles ten temat - tego mi tu brakowalo :)

przez hania33 01 wrz 2013, 22:07
Ja robię polskie posiłki.. :D

Obrazek

przez nerwa 01 wrz 2013, 22:09
hania33, ja zawsze przywoze z PL - pierogi domowej roboty, klopsy, kotlety jakies, kapuste i inne cuda. Potem wszystko mroze i wyciagam przez kolejne miesiace :)

przez hania33 01 wrz 2013, 22:13
nerwa,

Ja kiełbasy , tutaj nie dobre są bleee ,lecz tak to gotuje normalnie , produkty są..

Obrazek

przez nerwa 01 wrz 2013, 22:16
ja kiełbasy też - podwawelską obowiązkowo zawsze kupuje i mroże :)
U mnie tu takie zupelnie inne są, nie znalazlam jeszcze normalnej kiełbasy. Tak samo jak sledzi...
A ostatnio to nawet ogórki kwaszone własnej roboty wiozłam ;)

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 22:16
nerwa, No w Szwajcarii może drożej niż w Anglii, Niemczech czy Holandii gdzie nawet bywa taniej niż w Polsce, ale w Szwajcarii to się zarabia się chyba z 2-3 razy więcej niż w Anglii czy Niemczech o Polsce nie wspominając. Ja miałem tego pecha, a bardziej była to wina mojego słabego języka i braku kwalifikacji że zawsze trafiałem do prac których inni nie chcieli, pogardzanych często z nieciekawym towarzystwem, żyłem w typowo polskich gettach i czułem się obywatelem drugiej kategorii co mnie mocno zniechęcało gdybym miał jakąś przyzwoita pracę, normalnych przełożonych a nie wyzyskiwaczy bez szacunku dla obcokrajowców to może moje życie by się inaczej potoczyło, no ale sam jestem temu winien.
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 01 wrz 2013, 22:19
nerwa,

Lecz wiesz poszukałam polski sklep...teraz już lepiej.. :D

-- 01 wrz 2013, 22:20 --

carlosbueno,

Tak zarobki w Szwajcarii są większe ...u mnie tez nie jest źle ,,i tańsze wszystko..

Obrazek

Sortuj wg