Ból z tęsknoty za krajem .

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez hania33 08 wrz 2013, 00:00
true,

Ja miałam jedno takie zdarzenie , Polacy przyjechali do pracy , tacy młodsi..przed sklepem stali podpici...ja sobie ide..a jeden z ich ,,no i co??
Myślał..ze nie czaje...ja do niego..no...ku... jajco.Czerwony się zrobił i zaczął się witać...A tak to tutaj mam osoby,które mi bardzo pomogły..chociaż mnie nie znali wcale na początku..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez carlosbueno 08 wrz 2013, 00:28
I pomyśleć że przed kilkunastoma latami gdy Polak spotkał na obczyźnie Polaka to była wielka radość, nawiązywanie znajomości, możliwość porozmawiania w ojczystym języku. No ale czasy się zmieniły i teraz często Polacy się nie przyznają do swej narodowości a gdy słyszą ojczysty język( no niestety pewnie głównie przeklinanie) to uciekają zresztą nie ma się czasem czemu dziwić. Stara powojenna czy posolidarnościowa polonia tych nowych zwykle szczerze nienawidzi i omija dalekim łukiem.
Największy Forumowy Maruda

przez Werty 08 wrz 2013, 00:28
Carlos, zniknij z tego forum. Zacznij żyć, przestań rozpamiętywać to co było kiedyś. Weź pójdź do roboty, znajdź sobie kobietę i cokolwiek zrób ze sobą.

Tak naprawdę nikt nie chce ciebie czytać na tym forum. Większość ludzi, z forum, z którymi dyskutuję na priv czy gg ma zarzut do administacji... że nadal tu jesteś. Taka prawda :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 08 wrz 2013, 09:30
Carlos nie jest taki zły..Mnie Carlos nie przeszkadza.

przez hania33 08 wrz 2013, 09:50
detektywmonk,

Kazdy ma swoje życie..i robi z nim co chce , każdy wybiera...mi również on nie przeszkadza..i pisze mądrze..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez carlosbueno 08 wrz 2013, 12:19
Większość ludzi, z forum, z którymi dyskutuję na priv czy gg ma zarzut do administacji... że nadal tu jesteś. Taka prawda :(
Ja to słyszałem chyba od 2 osób może, ale może się inni nie przyznają, zresztą dopóki nie naruszam regulaminu forum se mogę pisać co chcę i nikt mnie nie ma prawa wyrzucić. Mi też tu z 2 osoby się nie podobają na forum ale to nie znaczy że chcę żeby ich usunięto.

przez Werty 08 wrz 2013, 13:04
Pisz sobie, ale moją radę i moje zdanie znasz. Drażni to co ciągle uprawiasz na forum, wiesz to co R.Ziemkiewicz nazywał "polactwem" (poczytaj, polecam) Podoba mi się jednak, że nie robisz afery, lecz podchodzisz z dystansem :smile: Też jestem za stary na przejmowanie się tym co o mnie mogą pomyśleć ludzie z forum, bo nie każdemu musi odpowiadać mój styl, czy moje poglądy. Wczoraj jeden użytkownik chciał najwyraźniej zaprotestować w twojej sprawie, ale szybko i obcesowo zbyłem na pw. Nie z pogardy, ale dlatego, że nie chce mi się już drążyć, dyskutować tego co się komuś może nie podobać w którymkolwiek z moich postów :smile:

W sumie i tak rozważam usunięcie swojego konta z forum więc co mnie to wszystko... :smile:

przez bittersweet 08 wrz 2013, 13:26
Tak naprawdę nikt nie chce ciebie czytać na tym forum. Większość ludzi, z forum, z którymi dyskutuję na priv czy gg ma zarzut do administacji... że nadal tu jesteś. Taka prawda :(
:shock: :shock: :shock: ? hę ? jak ktos ma cos do kogos, to niech mu to wprost napisze na publiku, a nie za plecami o tym do kogos drugiego :? po to jest ignoruj, żeby nie czytac postów kogos, kogo sie nie lubi. Jakby wyrzucić stąd wszystkich userów, którzy komus nie odpowiadaja, to forum by przestało istnieć :evil:
Zresztą, JA chętnie czytam @carlosa :P
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez carlosbueno 08 wrz 2013, 13:36
Werty, no nie wiem czy moje zdecydowanie odmienne od Twoich poglądy społeczno- polityczne i nadmierne narzekanie( co by nie było tu jednak dość powszechne)to powód do usuwania z forum. No i zawsze można mnie wziąć na ignora. ;)

przez Werty 08 wrz 2013, 13:39
dobra, nie ma co już tego drążyć. Pokój i miłość :P

przez true 08 wrz 2013, 21:11
hania33 napisał(a):true,

Ja miałam jedno takie zdarzenie , Polacy przyjechali do pracy , tacy młodsi..przed sklepem stali podpici...ja sobie ide..a jeden z ich ,,no i co??
Myślał..ze nie czaje...ja do niego..no...ku... jajco.Czerwony się zrobił i zaczął się witać...A tak to tutaj mam osoby,które mi bardzo pomogły..chociaż mnie nie znali wcale na początku..

o to to to :D

ostatnio szlam z corka ze sklepu , a przy sklepie stalo 2 Polakow ... lysi w koszulkach -bokszrkach , wytatuowani , miesniaki
Drepczemy szybszym krokiem , mijamy ich i co slysze? -- o ta - dzieciata !
pffff .... juz mi sie nie chcialo wracac i odpyskowac :D

ps. mi carlos nie przeszkadza swoimi postami ;) tutaj , innych nie czytalam chyba zbyt wiele

przez Mike13 10 wrz 2013, 15:51
Witam serdecznie,

znalazłem niniejszy temat, postanowiłem napisać. Na emigracji, a dokładniej na studiach doktoranckich jestem od miesiąca. Więc dopiero zaczynam. Niestety przebywam w państwie oddalonym od Polski o jakieś 9000 km. Tak więc, najbliższa wizyta u rodziny dopiero za rok. Ponadto, złapałem niewielkiego doła. Najpierw fascynacja nowym miejscem, teraz tęsknota za domem, niewielkie zniechęcenie, ogólne odrętwienie, zerwane noce. Mam nadzieję, że za jakiś czas to przejdzie. Liczę, że nie będzie potrzebny psycholog, którego zresztą tutaj nie zaświadczę, ze względu na barierę językową. Co ciekawe, dowiedziałem się, że depresja nie jest tutaj uznana za chorobę indywidualną, lecz społeczną. Dlatego idzie się na spotkanie z social counselor a nie z psychologiem.

Z chęcią przeczytam jakieś sugestie jak sobie radzić z tęsknotą za domem. :)

przez nerwa 10 wrz 2013, 16:23
Mike13, mój były szef, który spedzil wiele lat w zagranicznych placówkach naukowych zawsze mi radził - praca, praca, praca :) wtedy się nie myśli i jakoś czas zlatuje. Tylko, ja sie zastanawiam, co to za zycie wtedy? :-/
Jedno jest pewne... na doktoracie jest niezły zapie**ol , tak czy siak :P
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Alexandra 10 wrz 2013, 18:52
Doskonale Cię rozumiem... ja mieszkałam rok za granicą, ale nie w Anglii, a na innym kontynencie i pod koniec byłam bliska obłędu. Pierwsze 4 mce było ok, fascynacja, zwiedzanie, nowe miejsca... ale po 4 mcach zaczęłam odczuwać obojętność, nic mi się nie chciało, wmawiałam sobie różne choroby- i na początku nie wiedziałam, że to objawy tęsknoty. Czułam takie przymulenie, brak sensu, nic nie cieszyło. Niestety u mnie się za bardzo nie poprawiło- tłumaczyłam sobie , że 13 mcy zleci, ale pojawiły się lęki, obawy, nerwowosc. Już nie mogłam z obca kulturą, ludźmi, jedzeniem. Jakoś wytrzymalam, ale pod koniec w depresji i wiem, że nigdy już nie wyjade na dlużej.... emigracja nie dla mnie, a zrozumie to tylko ten, kto to odczuł. Aha, ja przez rok nie widziałam rodziny, bliskich na dodatek...
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

Sortuj wg