Ból z tęsknoty za krajem .

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez hania33 02 wrz 2013, 18:38
nerwa,

Jak u Ciebie dziś??
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez nerwa 02 wrz 2013, 19:24
wlasnie wrocilam z pracy :) Dzisiaj jakos bylo w miare ok, troche z ludzmi pogadalam roznymi i jakos dzien zlecial. W sumie wracalam juz w ogole wyluzowana mimo tłoku w autobusie :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 02 wrz 2013, 19:25
nerwa,

Super sobie radzisz, brawooo :yeah:

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 7SeptemberNerw 02 wrz 2013, 21:07
Nigdy nie mogę przyzwyczaić się do życia tutaj, w obcych miejscach moja samoocena rośnie i mam ogromną chęć rozwoju.

Mój mózg poza moim miejscem zamieszkania pracuje na o wiele lepszych obrotach, a gdy jestem u siebie, mam "traumę powrotu do domu".

Mam dokładnie to samo.

przez gigant_cfc 03 wrz 2013, 00:14
Właśnie wróciłem z pracy . Dzień jakoś zleciał . Dużo rozmów . Pogodziłem się z koleżanką z którą się pokłuciłem o błachostke . W sumie to trochę przez to że strasznie tutaj jestem nerwowy ale mysle ze to też jest odpowiedzialne wlasnie o tęsknote . Ehh moi rodzice przylatują do Londynu xD 28 wrzesnia :D W odwiedziny do mnie i do moich sióstr ;D Zawsze to kawałek domu przywieziony tutaj . Ehh. Szkoda ze mojego kochanego pieska nie wezmą ze soba :D Dobra trzeba się ogarnąć, wziąć prysznic i spać :D

przez hania33 03 wrz 2013, 00:28
gigant_cfc,

Fajnie , ze masz lepszy nastrój.. :D

Obrazek

przez true 03 wrz 2013, 13:23
carlosbueno napisał(a):true, Chyba z mężem, partnerem i dziećmi za granicą lepiej, raz że opieka socjalna, dwa nie jest się tak samotnym. Ja tam po pracy której nienawidziłem, również w domu nie bardzo wiedziałem co z sobą zrobić, zwykle kończyło się na alkoholizowaniu się z innymi
Polakami , ale też to kiedyś się nudzi i grozi nałogiem. Ci co mieli tam rodziny zwykle se lepiej radzili, bo ci samotni zwłaszcza nie z wyboru prowadzili nieszczęśliwe życie i tylko pieniądze były osłodą.

opieka socjalna? nie korzystam z zadnej
no wlasnie lepiej z kims , niz samemu
znam wielu takich , co sa sami , bez rodzin , mieszkaja po 5 w jednym domu i alko przed praca , po pracy , niestety o takich nie maja tu dobrego slowa a nawet juz nie chca mieszkan wynajmowac .
teraz nawet rodzinom jest ciezko cos wynajac , w agencji jak slysza , ze polak to pfffff nic nie mamy sorry

przez carlosbueno 03 wrz 2013, 13:45
mieszkaja po 5 w jednym domu i alko przed praca , po pracy , niestety o takich nie maja tu dobrego slowa a nawet juz nie chca mieszkan wynajmowac .
Ja tak żyłem ;) , nawet w 16- tkę w 5 pokojach rekordowo mieszkaliśmy dopiero pod koniec pobytu chyba do 4 osób zeszliśmy w 3 pokojowym mieszkaniu. Alko było i u niektórych przed pracą u mnie to głównie tylko w weekendy,no ale wiem co to pobyt za granicą na samym dole wśród kryminalistów, narkomanów i alkoholików, paradoksalnie chyba najlepiej psychicznie się wtedy czułem, że nie byłem gorszy od innych tak jak mam w przypadku tzw normalnych ludzi. No i przez większość mojego pobytu unikało się płacenia za gaz, wodę , prąd, council na moje nazwisko tam też trochę długów narobiłem, a ilość wezwań do zapłaty na dom, długi bankowe sięgała czasem kilkudziesięciu tygodniowo. Nieźle Polacy łącznie ze mną tam nabroiliśmy to i nie dziwota że nas tam tak nie lubią zwłaszcza urzędy i agencje. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 03 wrz 2013, 14:36
true,

Zależy może od danego kraju, u mnie pod względem mieszkań jest ok, jeżeli ktoś ma prace nie robią problemu , wybierasz sobie nawet mieszkanie , które się Tobie spodoba..

Obrazek

przez true 04 wrz 2013, 16:12
carlosbueno napisał(a):
mieszkaja po 5 w jednym domu i alko przed praca , po pracy , niestety o takich nie maja tu dobrego slowa a nawet juz nie chca mieszkan wynajmowac .
Ja tak żyłem ;) , nawet w 16- tkę w 5 pokojach rekordowo mieszkaliśmy dopiero pod koniec pobytu chyba do 4 osób zeszliśmy w 3 pokojowym mieszkaniu. Alko było i u niektórych przed pracą u mnie to głównie tylko w weekendy,no ale wiem co to pobyt za granicą na samym dole wśród kryminalistów, narkomanów i alkoholików, paradoksalnie chyba najlepiej psychicznie się wtedy czułem, że nie byłem gorszy od innych tak jak mam w przypadku tzw normalnych ludzi. No i przez większość mojego pobytu unikało się płacenia za gaz, wodę , prąd, council na moje nazwisko tam też trochę długów narobiłem, a ilość wezwań do zapłaty na dom, długi bankowe sięgała czasem kilkudziesięciu tygodniowo. Nieźle Polacy łącznie ze mną tam nabroiliśmy to i nie dziwota że nas tam tak nie lubią zwłaszcza urzędy i agencje. :mrgreen:

no to dziekujemy za wyrobienie opinii :p
niestety takie "tylko pobyty" za granica zamieniaja sie w " ja tu mieszkam"
nie powiem wstyd mi jak widze stado Polakow w sklepie ktorzy kupuja wodke i plyn do naczyn , rzucaja ku..wami przy kasie - no bo p^rzeciez i tak ich nikt nie rozumie :mhm: , maaatko kochana wtedy to mi sie lek zalacza , zeby tylko teraz ktos gdzies z boku nie zagadal do mnie po polsku , wychodze ze sklepu i czekam w aucie .. i tak prawie sie koncza kazde moje zarabiste zakupy :/ stres nawet z powodu rodaka

przez carlosbueno 05 wrz 2013, 13:41
true, Ja w ogóle nie przeklinam, ale większość moich znajomych klęła jak szewc publicznie, ogólnie więcej tam polskich przekleństw słychać w miejscach publicznych typu ulica, środki komunikacji niż w Polsce bo ludzie czują się bezkarni. A z tym moim niepłaceniem za rachunki to było tak że wynająłem mieszkanie i pokoje jak się później okazało mało odpowiedzialnym ludziom co mi nie płacili, i ze swojej kasy musiałem w dużej mierze bulić i na rachunki już nie starczało, no i byłem w zbyt wielki dołku psychicznym żeby się tym zajmować. W ogóle to Polaków tam łatwo zauważyć bo większość ma wzrok pełen nienawiści i pogardy, jakby wszystkich chcieli na około pozabijać, mnie to nawet w pracy parę osób nie chciało dać wiary że jestem Polakiem bo nie mówiłem k..wa co drugie słowo jak tam Polacy mają w zwyczaju. ;) Zauważyłem że teraz w Polsce jest mniej bandyctwa, huliganerki itd już chyba wiadomo dlaczego i gdzie oni są.
Największy Forumowy Maruda

przez nerwa 05 wrz 2013, 15:32
Mi chyba bylo lepiej za granicą jak mialam wiekszy kontakt (chociazby wirtualny) z rodziną i przyjaciolmi z PL, wtedy nawet nie zauwazalam takiej roznicy, codziennie rozmaiwalam z kims, w sumie bylo prawie tak jakbym tam była. A jak w penwym momencie jakos tak sie to potoczylo, ze nie mam juz takiego kontaktu i tak czesto nie rozmawiam (wiadomo, po jakims czasie powoli sie traci kontakt) to mnie tez dobiło, bo wtedy poczulam się jakbym została tu zupełnie sama, juz bez tych ludzi wszystkich, którzy dawali mi poczucie, ze AŻ tak bardzo nic sie nie zmienilo...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez ladywind 06 wrz 2013, 15:51
Ma może ktoś ochotę wybrać się do pracy za granicę? z chęcią wybiorę się z kims chętnym, wiadomo we dwoje raźniej.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez true 07 wrz 2013, 22:00
carlosbueno napisał(a):true, Ja w ogóle nie przeklinam, ale większość moich znajomych klęła jak szewc publicznie, ogólnie więcej tam polskich przekleństw słychać w miejscach publicznych typu ulica, środki komunikacji niż w Polsce bo ludzie czują się bezkarni. A z tym moim niepłaceniem za rachunki to było tak że wynająłem mieszkanie i pokoje jak się później okazało mało odpowiedzialnym ludziom co mi nie płacili, i ze swojej kasy musiałem w dużej mierze bulić i na rachunki już nie starczało, no i byłem w zbyt wielki dołku psychicznym żeby się tym zajmować. W ogóle to Polaków tam łatwo zauważyć bo większość ma wzrok pełen nienawiści i pogardy, jakby wszystkich chcieli na około pozabijać, mnie to nawet w pracy parę osób nie chciało dać wiary że jestem Polakiem bo nie mówiłem k..wa co drugie słowo jak tam Polacy mają w zwyczaju. ;) Zauważyłem że teraz w Polsce jest mniej bandyctwa, huliganerki itd już chyba wiadomo dlaczego i gdzie oni są.

Tak wlasnie , wszyscy sa tutaj , wszystko sie zjechalo jak tylko pootwierali te granice :(
Straszna nienawisc w oczach , zazdrosc , i kopanie dolow .
Ilez to sytuacji mozna opisac zabawnych i przykrych ... k.. co drugie slowo , albo obgadywanie za plecami myslac , ze nie rozumiem ( o jaka c..pa patrz , pewnie ma meza tutejszego , , sprzedala sie obcokrajowcowi itp) . Wiele razy obracalam sie do osob i pytalam- a ladnie to tak? mina nie z tej ziemi , mam nadzieje , ze nauczke jakas dostaly .
Mieszkam w malej miejscowosci a Polakow spotykam tylu co bym w samej polskiej wiosce mieszkala , tragedia po prostu .

Sortuj wg