Ból z tęsknoty za krajem .

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gigant_cfc 01 wrz 2013, 20:12
Witam wszystkich forumowczów . Mam na imię Szymon . Przleciałem do Anglii 4 miesiące temu ale od jakiegoś czasu (2 miesiące) czuję niezwykłą tęsknote za krajem :( Wiadome że moim powodem imigracji była chęć zdobycia pieniędzy tyle że od jakiegoś czasu (mimo że mam pracę )to nie wystarcza. Mam tutaj siostry ale z Nimi nie mieszkam . Widuję się z Nimi raz na 3-4 tygodnie . Brakuje mi domu rodzinnego , polskiej pogody,znajomych . Tutaj czuję się pusty . Wracam do wynajmowanego pokoju w którym nikt na mnie nie czeka , nie przywita mnie mój pies :( Nie potrafię się otworzyć na ludzi. Brakuje mi rozmowy z kimś . Mam zawroty głowy i dusznośći (myślę że to wynika ze stresu i właśnie z tęsknoty ) często gadam sam do siebie . Nie wiem co robic :( Chce pracowac i zarabiac bo z takim zamiarem tutaj jestem ale jak wracam do ,,domu,, to wszystko wraca :( Gdy patrze na znajomych ktorzy sa w kraju i sie swietnie bawia to zadaje sobie pytnie ,,Co ja tutaj robię . W pazdzierniku lece do PL bo powiedzialem siostrze ze tesknie i kupily mi bilet na moje urodziny. Hmmm ale to tylko tydzien . Ostatnio jest co raz gorzej . Nie moge jesc ,jestem nerwowy i agresywny . Zloszcze sie na wszystko czy to w pracy czy w pokoju gdy jestem sam a dziecko za sciana placze .Zdarza mi sie tez uronic lze . Nie radze sobie troche z tym . Chociaz powtarzam sobie ,,Chlopie wytrzymaj chociaz do nowego roku ,, . Siostra powiedziała mi że jak jestem nieszczęśliwy to żebym wracał . Wiem ale ja nie chce wracać z niczym :( Mam pomysł na życie w kraju tylko potrzebuje troche gotówki więc muszę cierpieć dalej i trwać w samotności i tęsknocie . Prosiłbym Was o porady. Czy tak można żyć ? Ile można tak wytrzymać ? Czy to nie początek depresji ? Co byście zrobili na moim miejscu .Pozdrawiam .
P.S Miałem myśli pójść z tym do psychologa ale postanowiłem że na początek skorzystam z forum .

przez satinela 01 wrz 2013, 20:14
ile masz lat ? moze poznanie kogos bliskiego - sercu duszy zmniejszyloby ta tesknote?
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

przez hania33 01 wrz 2013, 20:18
gigant_cfc, Jestem w takiej samej sytuacji. nie da się z tym żyć , można się jedynie pogodzić..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 20:19
gigant_cfc, To bardziej tęsknota za rodziną, znajomymi niż krajem, wielu emigrantów to przeżywa może znalezienie jakiś ciekawych znajomych by pomogło. Wiadomo praca i pieniądze to nie wszystko ja to też miałem za granicą a byłem praktycznie wiecznie niescześliwy no ale w Polsce mi nic lepiej.
Największy Forumowy Maruda

przez hania33 01 wrz 2013, 20:21
A ja myślałam, ze ta tęsknota tez jest powodem załamania.

Obrazek

przez gigant_cfc 01 wrz 2013, 20:22
Mam 24 lata . Jak już pisałem ciężko mi tutaj się zintegrować z ludźmi . Nie wyjdę z Nimi do pubu czy do parku na piwo w piątek po pracy tylko jadę do domu . Chciałbym ale nie mogę . Coś nie pozwala mi się cieszyć i bawić razem z nimi . Wolę wrócić do domu i w samotności spędzić wieczór a przecież w PL potrafiłem wyjść do parku na imprezę i cieszyć się życiem a tutaj mam założoną jakgdyby blokadę ... Ehh.

przez hania33 01 wrz 2013, 20:23
gigant_cfc,

Ja byłam u specjalisty mi powiedział iż wiele osób tak ma i muszę obrać sobie jakiś cel, który mi ułatwi życie tutaj..

Obrazek

przez gigant_cfc 01 wrz 2013, 20:26
hania33 a jak jest z Twoją integracją z ludźmi ? Masz jakichś tutaj przyjaciół którzy sa w stanie zastąpić tych z Polski ? Trochę boję się o swój stan psychiczny bo to chyba nienormalne że prowadzę dialogi ze sobą oczywiście zawsze gdy jestem sam w pokoju i nikt tego nie słyszy .

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 20:27
gigant_cfc, A angielski umiesz dobrze :?: ja miałem z nim problemy i to przeszkadza w poznawaniu ludzi, integracji itd, a Polacy tam wiadomo różni są i można się czasem przejechać. Niektórzy zwyczajnie nie nadają się do życia na emigracji, ale wielu mimo że początkowo chce uciekać później zostaje nawet na stałe i bardzo chwali pobyt na ojczyźnie bo jednak finansowo tam jest dużo łatwiej.

przez satinela 01 wrz 2013, 20:27
moze jakis sport, silownia rower, cos co fizycznie rozladuje napiecie ?/ moze basen ??
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

przez nerwa 01 wrz 2013, 20:28
gigant_cfc, mam dokladnie to samo! Podobne odczucia. Tak samo brakuje mi rodziny, znajomych, wyjsc na imprezy. Tutaj tez wychodza, ale nawet nie mam ochoty z nimi chodzic :( , i nawet z tą pogodą Cię rozumiem! Czesto zdarza mi sie mowic, ze w Polsce to naprawde bylo zycie! Oczywiscie oprocz kasy. I teraz robic sie taki konflikt: życie vs. pieniadze :( Ehh.... ja jeszcze siedze za granica, ale wydaje mi sie, ze jednak wroce wczesniej niz planowalam, bo dla mnie to nie jest zycie a wegetacja.
Tez mieszkam sama, wracam, puste mieszkanie, nie mam z kim porozmawiac (nawet TV nie mam). Jak kilka dni nie chodze do pracy, to w ogole z nikim nie rozmawiam i boje sie, ze niedlugo zdziczeje.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez hania33 01 wrz 2013, 20:28
gigant_cfc,

Nie mam tutaj nikogo z przyjaciół ..tylko ja mam łatwiej , gdyż moi przyjaciele pouciekali z Polski, wiec nie wyczuwam różnicy..

-- 01 wrz 2013, 20:29 --

nerwa,

Nie masz TV??

Obrazek

przez nerwa 01 wrz 2013, 20:32
gigant_cfc napisał(a):Trochę boję się o swój stan psychiczny bo to chyba nienormalne że prowadzę dialogi ze sobą oczywiście zawsze gdy jestem sam w pokoju i nikt tego nie słyszy .

ja tez to robie, i tez sie martwie o swoj stan psychiczny ;)

hania33 - nie mam TV a co gorsza... place za kablówke co miesiac! :-/ (musialam wziac w komplecie z internetem). Ale ostatnio znalazlam na necie, Polska telewizje do ogladania i seriale :)
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez carlosbueno 01 wrz 2013, 20:36
Połowę Polaków na zachodzie z takimi problemami ucieka w alko lub dragi, gdy tam pracowałem połowa była alkoholikami a dalsze 25% na dobrej drodze do tego(łącznie ze mną) , no ale takie uroki emigracji.

Sortuj wg