Depresja, problem z dziewczyna, co robić..??

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Człowiek66 28 sie 2013, 22:27
Witam

Od ostatnich kilku miesięcy mam mały/duży problem z moją dziewczyną. Jesteśmy razem 2 lata, dużo miłych chwil i tych gorszych przeżyliśmy razem jak to każda para. Moja dziewczyna straciła chęć do życia, nic jej się nie chce robić, nudzi ją tryb życia etc. Wstaje rano, idzie do pracy, wraca, robi obiad, posiedzi na necie, pooglada coś, coś obejrzymy razem itd. W weekendy próbujemy gdzieś wychodzić, cos robić, lecz wszystko ją nudzi po 2-3 godzinach i dalej siedzi zamulona, mimo prób rozchmurzenia jej. Kiedyś miała multum zainteresować, malowanie, filmy, muzyka, sport, nauka... Teraz wogólnie nie maluje, czasami coś namaluje od niechcenia raz na 3 miesiące, filmy ją nudza, twierdzi że wszystkie są takie same, sport każdy nowy po 2 tygodniach ją nudzi. Rozmawialiśmy ostatnio na ten temat, twierdzi że kiedyś miała motywator do tego, rywalizacja ją jakoś popychała. Dowiedziałem się ostatnio że jej mama w czasach młodości miała podobna sytuacje, każde nowe zainteresowania przechodziło w nicość po krótkim czasie. Do lekarza nie chce iść, nie wiem co mam robić...??

Pomocy

przez eura28 28 sie 2013, 22:49
Dlaczego nie chce iść do lekarza? Być może ma depresję, być może coś innego, być może nic jej nie jest - tutaj to takie rzucanie w ciemno. Z postu wynika, że jej zachowanie faktycznie się zmieniło, więc wizyta u psychologa na pewno by nie zaszkodziła.

przez Człowiek66 29 sie 2013, 12:02
Nie chce isc do lekarza, ponieważ twierdz że powie jej to samo co każdy, żeby znalazła sobie zajęcie, co mam robić...??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hania33 29 sie 2013, 13:25
Człowiek66
Jedynie możesz z Nia jeszcze raz porozmawiać, wytłumacz Jej , ze zależy Tobie na Niej , ze chcesz pomoc.Wiem , ze to jest trudne , ponieważ taki człowiek odpycha od siebie pomoc , myśli, ze jej nie potrzebuje.Moze to wszystko się nasilić, objawy, lepiej wcześniej to pokonać.
Musisz mieć na Nia , jakiś wpływ , jeżeli Cie kocha.Pozdrawiam.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Człowiek66 30 sie 2013, 00:52
Kochać kocha, tego jestem pewien, rozmawiałem w ten sposób nie raz.
Ostatnio mi pokazała to:
http://pokazywarka.pl/v2mddo/

Tak się zastanawiam w jaki sposób ma znależć takie ziarenko szczęscia...?

przez hania33 30 sie 2013, 08:32
Człowiek66

Tak czytałam całość wczoraj...tego wątku.Ziarenko szczęścia musi znaleźć w sobie..Ja tak myślę, postarać się trochę a nie patrzeć tylko negatywnie.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg