Szatan mnie opętał i dlatego źle się czuję?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Ophelia 29 sie 2013, 21:00
Niktita, a jak ksiadz ma zamiar Ci udowodnic, ze jestes opetany? jak ty to widzisz? jesli nie zaczniesz wrzeszczec i rzucac sie na podloge na widok wody swieconej? skad mozesz wiedziec, ze przesladuje cie pech? albo opetaly cie jakies duchy? ksiadz wykona swoj obrzadek i wszystko to zadziala na zasadzie sugestii. chociaz nazywa sie to obrzadkiem, jakis powiedzmy rytualem, jest to jedynie zabawa z psychika. poczujesz sie oczyszczony, bo wierzysz, ze to Ci pomoze.
cala ta farsa ma jednak swoje plusy, moze przy okazji uwierzysz tez w pomoc psychiatryczna.
Ophelia

przez tanczaca_skarpetka 29 sie 2013, 21:01
Możecie się śmiać czy kpić ale w wielu kulturach problemy psychiczne, depresje są powiązane z działaniem złych duchów. Np. szamani odprawiają specjalne rytuały odpędzające, u nas są egzorcyzmy. Osoby wierzące w astral też mówią, że różne złe byty lubią się karmić negatywnymi emocjami.

Psychologią i psychiatra ma więc wspólnego z szamanizmem czy religią niż z prawdziwą nauką :)

przez 1234qwerty 29 sie 2013, 21:07
tanczaca_skarpetka, No proszę cię :(
Chyba nie sugerujesz, że psychiatrzy zajmują się wypędzaniem złych duchów przy pomocy farmakologii.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reiben 29 sie 2013, 21:07
A co jeśli masz tuzin demonów z Józefem Stalinem, Hitlerem i samym Lucyferem na czele? Powinien był Ci ksiądz dać jakiś cennik ile za każdego znanego demona sobie liczy.
Reiben

przez hania33 29 sie 2013, 21:08
Ja się nie śmieję próbuje to logicznie wytłumaczyć..Lecz . gdyby prawda było . ze złe byty nas wszystkich dopadły , nie było by leczenia tylko egzorcyzmy..Fakt złe byty dopadają ludzi słabych i wrażliwych. lecz jeżeli chciała bym to sprawdzić , jaka mam pewność? ze to zły byt ,,czy choroba i taki mętlik powstaje..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Ophelia 29 sie 2013, 21:09
tanczaca_skarpetka napisał(a):Możecie się śmiać czy kpić ale w wielu kulturach problemy psychiczne, depresje są powiązane z działaniem złych duchów. Np. szamani odprawiają specjalne rytuały odpędzające, u nas są egzorcyzmy. Osoby wierzące w astral też mówią, że różne złe byty lubią się karmić negatywnymi emocjami.

Psychologią i psychiatra ma więc wspólnego z szamanizmem czy religią niż z prawdziwą nauką :)

tak, a studentow psychatrii/psychologii uczy sie, ze nie nalezy wykluczac opetan. a takze schizofrenie/objawy schizofrenii przypominaja zagubienie duszy pomiedzy aurami, albo sa jej przyczyna/ wieeeeem o tym, ale wypowiadamy sie tutaj na temat uzytkownika, ktory zalozyl watek i po jego wypowiedziach w innych tematach, ktore zostaly przytoczone przez innych uzytkownikow, mozna stwierdzic, ze sedno nie tkwi wcale w zadnym opętaniu.
Ophelia

przez hania33 29 sie 2013, 21:10
Skąd pewność tez , ze złego bytu czy opętania nie wmówi sobie osoba chora??

Obrazek

przez Niktita 29 sie 2013, 21:12
Ksiądz był bardzo sympatyczny i nie taki młody. Mówił, że już odprawiał niezliczone ilości egzorcyzmów i pytał się mnie, czy na jawie, albo podczas snu podpisywałem pakt z diabłem.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez 1234qwerty 29 sie 2013, 21:12
Ophelia,
studentow psychatrii/psychologii uczy sie, ze nie nalezy wykluczac opetan. a takze schizofrenie/objawy schizofrenii przypominaja zagubienie duszy pomiedzy aurami, albo sa jej przyczyna/ wieeeeem o tym, ale wypowiadamy sie tutaj na temat uzytkownika, ktory zalozyl watek i po jego wypowiedziach w innych tematach,

:shock:
Albo nie wyczułem sarkazmu, albo coś jest nie tak.

-- 29 sie 2013, 21:13 --

Niktita,
Ksiądz był bardzo sympatyczny i nie taki młody.

Ja też byłbym sympatyczny gdybym chciał twoich pieniędzy :P

przez hania33 29 sie 2013, 21:18
Niktita

Ksiądz przyjął Cie od razu? Czy musiałeś czekać?Gdyż wiem , ze trzeba czekać ok.miesiąca na takie spotkanie i jeszcze nie każdego przyjmują z rożnych przyczyn.

Obrazek

przez Niktita 29 sie 2013, 21:20
hania33 napisał(a):Niktita

Ksiądz przyjął Cie od razu? Czy musiałeś czekać?Gdyż wiem , ze trzeba czekać ok.miesiąca na takie spotkanie i jeszcze nie każdego przyjmują z rożnych przyczyn.

Skąd wiedziałaś, że miesiąc? Na 22 września wyznaczył mi termin i w tedy dokona dokładniejszej obdukcji, jak to żartobliwie ujął. Po prostu chodziło mu o to, że jakbym podpisał pakt z diabłem, to termin byłby bliższy.
Ostatnio edytowano 29 sie 2013, 21:22 przez Niktita, łącznie edytowano 1 raz
obserwowany

przez hania33 29 sie 2013, 21:22
Niktita

Ponieważ w moim mieście jest egzorcysta ..za wizyta domowa czeka się sporo.Byl ktoś przy tej rozmowie?

Obrazek

przez Niktita 29 sie 2013, 21:23
hania33 napisał(a):Niktita

Ponieważ w moim mieście jest egzorcysta ..za wizyta domowa czeka się sporo.Byl ktoś przy tej rozmowie?

Tylko ja i ksiądz. Czemu pytasz?
obserwowany

przez Ophelia 29 sie 2013, 21:25
1234qwerty, no to byl sarkazm. czytalam o wielu teoriach na ten temat. gdybym w nie wierzyla, nie chodzilabym do psychiatry :P
Ophelia

Sortuj wg