czy mozna zamknac sie w szpitalu psychiatrycznym na wlasne..

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Zupapomidorowa 23 sie 2013, 15:53
... zyczenie?
Nie mam juz sily. W domu nie mam oparcia. Ojciec zneca sie nade mna psychicznie. Chodze na terapie od mies. ale rzucilam leki. Nie mam pracy i nie mam siky szukac. Jestem w kipskim stanie. Ledwo chodze. Chcialabym zeby sie ktos mna zaopiekowal. Pomogl mi. Myslalam o szpitalu psychiatrycznym. Mozna samemu sie tam zamknac na zyczenie?
Dawniej Luktar

przez Ferdynand k 23 sie 2013, 15:56
można ale lepiej podać ojca do sądu i leczyć się pozaszpitalnie
Naczelny Użyszkodnik

przez Łapa 23 sie 2013, 15:58
pewnie że można, ja tak zrobiłem i polecam to wyjście :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zupapomidorowa 23 sie 2013, 16:02
Podac ojca do sadu o to ze mnie katowal psychicznie i fizycznie cale zycie i dlatego jestem zrabana? I co ja z tego bede miala? Potrzebna jest tez kasa na prawnika tak?
Czyli szpital to dobre wyjscie? Pytam powaznie. Juz nie daje rady.
Dawniej Luktar

przez Łapa 23 sie 2013, 16:05
A ja mówię poważnie. W szpitalu można odpocząć, przemyśleć parę spraw, ustawić leki, wziąć udział w terapii. A przy tym na oddziale zamkniętym nikt nie będzie Cię nachodził bez Twojej zgody no i jedzenie + miejsce do spania też są całkiem przyjemnym dodatkiem.

przez Zupapomidorowa 23 sie 2013, 16:10
Lapa wlasnie tego potrzebuje. Powiedz mi jeszcze jak zalatwic taki szpital? Moj psych8atra do ktorego chodzilam prywatnie pracuje w takim szpitalu i jest tam kims waznym. Moze isc do niego? Nie wiesz czy dlugo trzeba czekac na miejsce?

-- 23 sie 2013, 16:23 --

Juz zadzwonilam do doktora. Prosi zebym przyszla jutro to porozmawiamy. Byl bardzo zyczliwy i czuje ze mi pomoze.
Dawniej Luktar

przez Łapa 23 sie 2013, 16:28
Generalnie im silniejsze masz objawy tym szybciej Cię przyjmą, mnie wtedy przyjęli od ręki.

przez Zupapomidorowa 23 sie 2013, 16:35
Generalnie doktor i pani sekretarka stwierdzili ze jestem w bardzo kiepskim stanie. Wiec moze mnie przyjma. Rozmawiam z mama. Mowi zebym sie wziela w garsc, ze wariaci ida do szpitala. Rece mi opadaja.

.
Ostatnio edytowano 23 sie 2013, 19:06 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel
Dawniej Luktar

przez Łapa 23 sie 2013, 16:37
W tym wypadku nie słuchaj mamy tylko idź do szpitala i tam w spokoju przez 3-4 tygodnie odpocznij.

przez Ophelia 23 sie 2013, 16:38
jesli chcesz kogos podac o znecanie sie psychiczne/fizyczne, jak bedziesz miala sily przejdz sie na komende policji. pokieruja Cie pewnie do osoby ktora zajmuje sie przemoca w rodzinie. ta osoba poda Ci wszelkie potrzebne informacje i jedynie odnotuje, ze tam bylas, dla statystyk i by byl slad po tobie, jesli nie bedziesz chciala podjac zadnych krokow. zazwyczaj sa to ludzie przeszkoleni i nie ma cisnienia jak na przesluchaniu o zatrzymanie, wiec nie musisz sie niczego obawiac, z racji samej nazwy instytucji "policji"
nie trzeba wcale pieniedzy na prawnika. czesto otrzymuje sie pomoc w postaci prawnika z urzedu, i jako, ze sa to sprawy delikatne, "adwokat z urzędu" i to, ze nie jest przez Ciebie oplacony (bo pewnie tak moze sie wydawac) wcale nie rzutuje na powodzenie sprawy.mozna doprowadzic do przymusowego leczenia, albo umieszczenia kogos w osrodku. jesli zdecydujeszs ie zalozyc komus sprawe, to ruszy cala procedura. zdaje sobie sprawe, ze nie jestes teraz na silach, ale moze te informacje przydadza Ci sie, jak poczujesz sie lepiej.
Ophelia

przez anna.anakaia 23 sie 2013, 16:41
Luktar, jeśli jesteś w kiepskim stanie to prawdopodobnie od ręki Cię przyjmą.
Jeśli czujesz, że jest Ci to potrzebne to nie zwlekaj. Odpoczniesz, pozbierasz się, poczujesz lepiej.
Trzymam za Ciebie kciuki.
anna.anakaia

przez Zupapomidorowa 23 sie 2013, 16:48
Kochani bardzo dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi. Matka mowi ze nie powinnam chodzic do szpitala bo to niewiadomo co. Ona mowi ze jestem leniwa i zebym wziela sie w garsc. Ale ja czuje ze potrzebuje szpitala opieki.
Ostatnio edytowano 23 sie 2013, 19:06 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel
Dawniej Luktar

przez _Jack_ 24 sie 2013, 18:27
Na członka rodziny lepiej nie donosić, bo będzie jeszcze gorzej. A do szpitala przyjmą Cię, ale potrzeba skierowanie od psychiatry. A on może Ci nie dać od ręki, chyba ze prywatnie.
F33 Zaburzenia Depresyjne Nawracające
10 mg Escitalopram
https://www.youtube.com/watch?v=IMZFvs-qy44

przez Anna Maria 24 sie 2013, 19:22
Luktar, idź na oddział skoro czujesz, że tego potrzebujesz i nie słuchaj rodziny bo źle Ci radzą.
Anna Maria

Sortuj wg