Nie zasługujesz na miłość ziom

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Ferdynand k 20 sie 2013, 14:55
tanczaca_skarpetka napisał(a):No mam nadzieję, że nie chodziło mu o taką mądrość jaką miała nasza kochana szlachta, która doprowadziła to rozbiorów i upadku kraju :D Oni byli wykształceni, oczytani i gadali o światowych sprawach co nie zmienia faktu, że to była straszna hołota.

hołota -nihiliści jak niektórzy
i w dodatku alkoholicy satyra "Pijaństwo"
mówi wam coś? ;)
Naczelny Użyszkodnik

przez deader 20 sie 2013, 14:57
wykończony napisał(a):idealna rozrywka napić się
i to często pewno do nieprzytomności :brawo:

Obrazek
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Ferdynand k 20 sie 2013, 14:59
deader ta ironia do mnie czy do nich?
bo widzę że jak kolega wcześniej zniżasz się do (jak ładnie określiła to jedna użytkowniczka) "gimbusa"
z tym obrazkiem
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bittersweet 20 sie 2013, 15:12
Przecież z natury jesteśmy poligamistami
zgadzam sie
powiem tyle nie jesteśmy zwierzętami i mamy na tyle rozwinięte kresomózgowie
że my wybieramy czy zachować się jak sku......... ku..........a i zdradzić czy nie
i tez sie zgadzam.
Peace Panowie, każdy z Was ma troche racji, przynajmniej bazując na moich skromnych obserwacjach. Kiedy mężczyźni mają możliwość na seks z wieloma kobietami /np w społeczeństwach, gdzie dozwolona jest poligamia lub gdy są singlami/ to często z tego korzystają. Ale w naszej "monogamicznej" kulturze najczęściej ograniczają sie do jednej partnerki i robią to dobrowolnie. Z tego względu, że bardziej cenią trwały związek, niz zmianę partnerek, na co w monogamicznym związku nie ma przyzwolenia. Czyli lubią poligamię, ale udany związek partnerski lubią bardziej...
Oczywiście opisuje powyżej zachowania mężczyzn, ale IMO ten sam schemat można podciągnąc pod kobiety, żeby nie byc szowinistycznym.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez tanczaca_skarpetka 20 sie 2013, 15:19
Dla mnie prawdziwą rozrywką jest jedynie golf i brydż. Nie piję bo to zajęcie hołoty. Nie gadam o dupach bo nie należę do tępych, prymitywnych samców. Rozmawiam tylko o filozofii, polityce i sztuce. Czego słucham? Na pewno nie popu czy rocku, pfu, o disco polo już nie wspomnę. Nie rozmawiam z gorszymi od siebie bo i po co? Żeby mnie zarazili swoją głupotą? Otaczam się tylko mądrymi ludźmi czytaj podobnymi do siebie

Zdrówko http://fc06.deviantart.net/fs71/f/2012/ ... 4vg7m7.png

przez 1234qwerty 20 sie 2013, 15:32
bittersweet, ale czy rzeczywiście tak jest, że monogamia to tylko i wyłącznie naleciałość kulturowa?
Fakt, że poligamista narobi więcej dzieci, co sprzyja rozprzestrzenianiu jego genów, ale prawdą jest także, że z punktu widzenia ewolucji nie liczy się jedynie, kto ile razy przekaże swoje geny, ale również czyje geny przetrwają. Monogamiczny związek daje dziecku oparcie i opiekę obojga rodziców i tym samym zwiększa szansę na przetrwanie. Monogamia w takim razie jest wpisana w naturę człowieka.

Oczywiście jest też pewna, jak dla mnie patologiczna forma, wielokrotnego przekazywania swojego materiału genetycznego przy zachowaniu należytej dla niego opieki ;)
Można zapładniać mężatki i przyprawiać ich mężom rogi, a one ze swoimi "jeleniami" się zajmą dziećmi.

Jeszcze raz powtarzam, że nie jestem zwolennikiem takiego postępowania, żeby nikt nie mówił, że to propaguję :P

Podobno co dziesiąty mężczyzna wychowuje nie swoje dziecko, więc i tak jest to dosyć potrzebne.

Ten co dziesiąty mężczyzna to jakieś prawdziwe dane czy mit, który głupio powielam?
Bo podobno 95% ludzi uwierzy we wszystko jeśli tylko poda im się to w postaci danych statystycznych ;)

przez Nameless 20 sie 2013, 16:39
Obrazek
Trust me, I'm an engineer.

przez bittersweet 20 sie 2013, 17:00
1234qwerty, myslę, ze można mnożyć argumenty w nieskończoność, czy mono/poligamiczność jest kulturowa, uwarunkowana biologicznie czy czysto osobnicza. Podejrzewam, że zachodzi konglomerat wszystkich tych czynników.
Osobiście nie jestem fanką monogamii. Najbardziej podobałaby mi się poligamia nie faworyzująca praw żadnej płci, tzn że można mieć zarówno wiele żon jak i mężów. Ale to raczej nierealne.

przez tanczaca_skarpetka 20 sie 2013, 17:06
Najlepsza to jest strategia małp bonobo :D
http://www.youtube.com/watch?v=s7KyIAC1cVs
http://www.youtube.com/watch?v=82GUjPConiE

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

-- 20 sie 2013, 17:37 --

a tak na serio bonobo jedne z najinteligentniejszych tworzeń po ludziach na ziemi

obczajcie ten filmików - moim zdaniem podważa on wyjątkowość i wyższość człowieka
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LBNw&t=325

-- 20 sie 2013, 17:38 --

a tak na serio bonobo to jedne z najinteligentniejszych tworzeń po ludziach na ziemi

obczajcie ten filmik - moim zdaniem podważa on wyjątkowość i wyższość człowieka
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... LBNw&t=325

:D nie umiem pisać

przez 1234qwerty 20 sie 2013, 18:17
bittersweet, zapytam z ciekawości.
Przeszkadzałoby ci gdyby twój mąż miał inne żony?

przez ladywind 20 sie 2013, 18:26
1234qwerty napisał(a):bittersweet, zapytam z ciekawości.
Przeszkadzałoby ci gdyby twój mąż miał inne żony?

Pewnie byłoby to bitter na rękę ,oczywiście pod warunkiem że ona mogłaby mieć wielu mężów ;-)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez bittersweet 20 sie 2013, 18:37
Pewnie byłoby to bitter na rękę ,oczywiście pod warunkiem że ona mogłaby mieć wielu mężów ;-)
:yeah: czytasz w moich myslach :P

przez ( Dean )^2 20 sie 2013, 18:55
A chłopaki nie piszcie takich rzeczy nawet o poligamii i takich,bo mnie demotywujecie i zdaje mi się że myślenie w kategoriach "samiec alfa zapładnia,reszta patrzy" nie sprzyja podrywaniu.Szczwgólnie jak nie postrzegasz siebie jako alfe.
Za to sprzyja myślenie że raczej i tak zostanę odrzucony,jakoś dodaje to luzu i dystansu,nie wiem może kiedyś będę żałował tego podejscia,czyli stawiania na osobowość i nastawienia na to że laski odrzucają więc trzeba ciągle podbijac i to tylko do tych które sie nam podobają bo inaczej nie ma chemii.Nie wiem z takim podejsciem lepiej sie czuje i łatwiej mi sie gada z dziewczynami.
Będę próbował w ten sposób i zobaczymy co sie stanie.
Najgorszy jest wiatr.

przez khaleesi 20 sie 2013, 19:05
( Dean )^2 napisał(a):Będę próbował w ten sposób i zobaczymy co sie stanie.

Na pewno coś stanie się bądz dobrej myśli! :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg