Jak się usamodzielnić mając nadopiekuńczą matkę?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez dziewczynka24 16 sie 2013, 17:56
Własnie, dostrzegam problem. Rozmawiałam kiedyś z mama i babcią o tym, że chciałabym zacząć żyć samodzielnie, przedstawiłam im moje pomysły, że wynajmowałabym pokój. Zamiast mnie wspierać i dopingować do usamodzielniania się (co chyba jest obowiązkiem wszystkich rodziców) one tak długo mnie przekonywały i straszyły, że w końcu przejęłam ich punkt widzenia. Że sie nie opłaca nabijać kabzę jakiemuś właścicielowi, lepiej te pieniążki odkładać, że nie wiadomo na jakiego współlokatora trafie, może pijak, może gwałciciel, a może mnie okradną... I że sobie nie poradzę z płaceniem rachunków, bo przecież nie wiem co i jak... Ale może to myslenie jest rzeczywiście złe i to Wy macie racje- takie już jest życie, trzeba przebidulić i tyle.

przez libertynka 16 sie 2013, 17:58
możesz też poszukać pracy z zamieszkaniem i wyżywieniem np takiej http://www.gumtree.pl/cp-sprzatanie-i-p ... -514052081
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez dziewczynka24 16 sie 2013, 18:06
veganka, zastanawiam się czy to aby nie jest ogłoszenie z działu matrymonialnego:p

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez libertynka 16 sie 2013, 18:11
dziewczynka24, w Warszawie pełno jest willi bogaczy, którzy sami nic w domu nie zrobią i mają sztab pomocy domowych, ale jak się boisz to są też oferty opieki nad dzieckiem, osobą starszą z zamieszkaniem, tylko wtedy pewnie mniejsza wypłata, możesz też zapisać się do agencji pomocy domowych/opiekunek i wtedy taka agencja sprawdza klientów i wszystko można im zgłaszać.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez Saraid 16 sie 2013, 18:16
dziewczynka24, Ty nie dyskutuj z mamą i bacią na temat co zrobić tylko zacznij działać ,jeżeli chcesz coś zmienic na tym się skup.Szukaj probuj ile się da .Nie ma innej drogi aby się uwolnić.
Saraid

Sortuj wg