O co tu chodzi?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 07 sie 2013, 17:30
Witam

Od jakiegoś czasu nie mam pojęcia co się ze mną dzieje. Potrafię być bardzo agresywny, żeby po chwili popłakać się z tego co zrobiłem. Trapią mnie kołatania serca, podwyższone ciśnienie a także poczucie bezsilności, rozbicia, samotności. Od kilku dni nie wychodzę z łóżka bo po prostu nie mam ochoty żyć. Czasami mam wrażenie, że rozumiem świat zupełnie inaczej niż inni. Kolejnym dużym problemem dla mnie jest to, że z powodu jednej osoby która mnie zraniła pare lat temu nie potrafię nikomu zaufać całkowicie. Nie raz już miewałem myśli samobójcze, jednak każdy sposób wydaje mi się zły. Mam czasami również małe objawy hipochondrii. Często doskwiera mi również silny ból głowy, mimo robienia różnych badań nic nie stwierdzono. Myślałem przez chwilę, że ta impulsywność może mieć związek z hormonami tarczycy, ale również nie trafiłem. Sam się zastanawiam czy to nerwica, depresja czy o co tu chodzi? Robiłem parę testów, które jednak nie wydają się dla mnie prawdziwe o depresji i nerwicy i wychodziło, że jestem w górnych ich pułapach. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

O co tu chodzi?

przez Gods Top 10 07 sie 2013, 20:48
Witaj mr_ugly,

Gdy organizm zdaje się szwankować w funkcjonowaniu, a badania nic nie wykazują, to prawdopodobna jest nerwica lękowa. O tym, czy tak rzeczywiście jest u Ciebie, powinien wypowiedzieć się lekarz. Tym bardziej warto, byś się do niego udał, skoro masz myśli samobójcze!

Pamiętasz siebie sprzed kilu lat, sprzed tej sytuacji, gdy zostałeś zraniony? Jaki wtedy byłeś?
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 07 sie 2013, 20:55
Gods Top 10, hmm byłem wtedy bardziej zły niż smutny. Dziś? Jestem wrakiem człowieka który od 2 dni nie je, nie pije i myśli co tu zrobić...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

O co tu chodzi?

przez ewelina123 07 sie 2013, 21:13
witam
od jakiegoś czasu biorę anafranil 75mg 2 razy dziennie i mam pytanie czy przez ten lek miesiączka mogła się zatrzymać?

O co tu chodzi?

przez Gods Top 10 07 sie 2013, 21:33
mr_ugly, zastanawiasz się, co zrobić? Idź do lekarza.
Skoro już przed tamtym zdarzeniem,w którym zostałeś zraniony, przeżywałeś złość, to pewnie są tego jakieś przyczyny. Niewykluczone, że tę złość pod wpływem tego doświadczenia zacząłeś w sobie tłumić, by nie okazywać jej nikomu.

ewelina123, widzę, że już pytałaś o to w temacie o tym leku. Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. Do każdego leku dołączona jest ulotka, w której powinny być wypisane możliwe skutki uboczne. Czytałaś co jest na niej napisane? Poza tym lekarz, który Ci ten lek przepisał, powinien znać odpowiedź na Twoje pytanie.
W. Wharton "Stado"

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 07 sie 2013, 21:56
Gods Top 10, Chce iść ale nie wiem czy dotrwam. Jestem naprawdę w głębokiej d i nie wyrabiam już z niczym. Mam po prostu dość wszystkiego a choroba mnie niszczy.

O co tu chodzi?

przez Gods Top 10 07 sie 2013, 22:25
mr_ugly, im więcej rozmyślasz nad tym czy iść do lekarza, tym więcej argumentów 'przeciw' może się pojawić. Tym bardziej, że lekarz może przepisać Ci leki, które 'uspokoją' Twój organizm. Dlatego nie myśl zbyt wiele nad tym, tylko idź. ;)
W. Wharton "Stado"

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 07 sie 2013, 22:49
Gods Top 10, dostałem śladowe ilości afobamu i chloronazepanu i czuję sie mega dziwnie ale myśli nadal są więc jest bardzo źle... Dzięki Gods za pomoc naprawdę doceniam.

O co tu chodzi?

przez monk.2000 07 sie 2013, 22:49
mr_ugly, Gods Top 10 ma racje.

Tłumione emocje lubią znajdywać ujście w taki sposób jaki jest akceptowalny. Nie możesz wrzeszczeć i rzucać przedmiotami, bo to barbarzyństwo. Ale skierować złość do środka to już bardziej do zaakceptowania. Nie robisz z pozoru nikomu krzywdy, nie obrażasz itd.

Ale ty też jesteś człowiekiem, dlatego teraz czas się ogarnąć. Jak? Ja dopiero zdrowieje, więc nie potrafię trafić z radą w 100%. Ale staraj się nie wątpić, że da się wyjść z tego. Ja często nie mam już sił, a mimo to wierzę.

Kiedyś się śmiałem, że zaprenumeruję magazyn dla chorych "Moc w słabości", który sprzedawałem kiedyś jak byłem ministrantem jeszcze. :lol:
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 07 sie 2013, 22:56
monk.2000, z pozoru... tak naprawdę wrzeszczę i obrażam osoby które kocham tak że wskoczyłbym za nie w ogień, ale to nie że non stop. Ja nie wątpie że z tego wyjdę bo jutro z własnej woli zgłaszam się do szpitala psychiatrycznego na oddział.. Dzięk wam serio, w tych dobijających mnie dniach jedynie forum pomaga... bo znajomi nie rozumieją co czuje...

O co tu chodzi?

przez monk.2000 07 sie 2013, 23:12
mr_ugly, jak trafisz na dobry oddział to ci to pomoże. Ja kiedyś na prawdę odetchnąłem na Sobieskiego w Warszawie, oddział 9. Tam czas płynie inaczej, nie ma tyle stresu i wyścigu zbrojeń jak w szkole, pracy itd.

Tylko, że się przygotuj psychicznie bo możesz zobaczyć też wiele drastycznych obrazów.

No i gratulacje za zdecydowane kroki. Ważne to nie być w rozdwojeniu, podjąć decyzję i być konsekwentnym.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 07 sie 2013, 23:23
monk.2000, W obechnej chwili mam 2 opcje: zachlać się na śmierć, albo iść do lekarza. Na szczęście wolę to drugie. Dzięki temu forum uświadomiłem sobie, że naprawdę jestem chory a pójście do psychiatry czy psychologa to żadna ujma.

O co tu chodzi?

przez Haris 08 sie 2013, 00:26
Z tą agresją i obrażaniem innych to mam tak samo... U mnie to jeszcze kończy się ogromnym kacem moralnym i żałosnym usprawiedliwianiem siebie, że przecież zostałam sprowokowana. :-|
Ale masz coś takiego często, czy myślisz już, że jest ok, i nagle znowu ktoś cię sprowokuje i wybuchasz? I do jakiego stopnia potrafisz być agresywny?

O co tu chodzi?

przez mr_ugly 08 sie 2013, 00:28
Haris, Ja tak miałem z moją byłą która była tak opryskliwa i beszczelna nie szanując moich uczuć że dostawałem furii i mówiłem wprost co o niej myśle, z tym że jak rano się budziłem to 1 myśl: co ja kur.. zrobiłem.

Sortuj wg