Jestem zerem, nie potrafię nic.

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Niktita 16 sie 2013, 00:53
rafallopes1 napisał(a):
depresyjny86 napisał(a):Też jestem zerem.Też niczego nie potrafię,nie mam żadnego talentu,nie umiem niczego robić dobrze,ojciec mi zawsze powtarzał,że jestem debilem ,ludzie w szkole mi to mówili...heh i mieli rację.....Mam 23 lata i nie potrafię niczego,jestem nikim.Mój wynik IQ też nie jest zbyt wysoki pewnie...
Jestem idiota, pustakiem

O,to to mi zawsze powtarzał ojciec,że jestem idiotą i pustakiem.

http://www.youtube.com/watch?v=ZtLlfdyDySY

Ten film jest bezwartościowy. Przedstawia puste frazesy wszystkim nam znane. Zrezygnować ze snu? Jeśli tak twierdzi, to reżyser (bo na pewno nie ten sportowiec to wymyślił) jest idiotą. Sen jest niesamowicie ważnym procesem fizjologicznym. Jeśli dobrze nie śpimy, to także ta, jakże przez niego wspominana motywacja słabnie. Zdolności manualne i intelektualne słabną. Rośnie frustracja, stres. Jestem oneironautą od wielu lat i mam akurat w tym temacie wiele do powiedzenia. Sen nasz jest spadkiem po dinozaurach, co zapewne 90% ludzi nie wie. Sam mam straszne problemy ze snem i wiem jak to się odbija na moim życiu. Ten filmik jest żałosny i żenujący.
"Ludzkość to zaraza ludzkości".
obserwowany

przez Limitrophe 16 sie 2013, 11:00
Niktita. Jeżeli chodzi o sen, to z pewnością masz racje.
Ale w tym filmiku nie chodzi o SEN, to nie jest główny motyw przewodni.
Sen jest wazny w zyciu, ale nie najwazniejszy.
Podejscie do snu jest wazniejsze, umiejetnosc spania jest wazniejsza od dlugosci snu.

Nie trzeba wcale spac po 8-10 h dziennie.
Znam ludzi co śpią po 4-6 h, i sa bardziej aktywni, niz przecietni ludzie.
Kazdy kto śpi mniej, lepiej funkcjonuje.

Trzeba umiec spac.
Szpikuje sie obecnie:
Wenlafaksyna 150mg
dorażnie dekstrometorfan
sporo kofeiny

przez Niktita 16 sie 2013, 15:46
Limitrophe napisał(a):Niktita. Jeżeli chodzi o sen, to z pewnością masz racje.
Ale w tym filmiku nie chodzi o SEN, to nie jest główny motyw przewodni.
Sen jest wazny w zyciu, ale nie najwazniejszy.
Podejscie do snu jest wazniejsze, umiejetnosc spania jest wazniejsza od dlugosci snu.

Nie trzeba wcale spac po 8-10 h dziennie.
Znam ludzi co śpią po 4-6 h, i sa bardziej aktywni, niz przecietni ludzie.
Kazdy kto śpi mniej, lepiej funkcjonuje.

Trzeba umiec spac.

Aleś mi nowość powiedziała. Problem w tym, że leki wprowadzają w stan PODOBNY do snu fizjologicznego. Jak widzę po twoim avatarku, to zapewne lubisz brać leki i w nie wierzyć. Prawdziwy sen powinien być odpowiednio długi w zależności od wieku (dzieci w do 1 roku życia śpią po 19-21 godzin, zaś ludzie po 60 po około 4 i to jest naturalny proces, bowiem z wiekiem zapotrzebowanie na sen maleje). Ja potrzebuję głębokiego snu, nie wywołanego jakimiś środkami farmakologicznymi, bo nigdy nie wypocznę. Jednak lekarka mnie tak zniszczyła, że cierpię na bezsenność. Nie mam motywacji, nie mam nic, jestem zerem. On będzie mi pie... rniczył, że można wszystko osiągnąć. Guzik prawda. On miał predyspozycje do stania się sportowcem. Nie każdy ma. Ja mam chory dość ciężko kręgosłup i jedynym sportem, jaki wolno mi wykonywać to pływanie. Biegaczem na pewno nie zostanę. Więc to "przesłanie" tego populistycznego filmu nastawionego na zarabianie i robienie niewolników do niczego nie prowadzi.
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kendrick 16 sie 2013, 17:24
Niktita, człowieku, bezwartościowy to jest Twój post, tu nie chodzi o długość snu, ani o chęć bycia sportowcem. Przenieś to sobie na obojętnie jaką płaszczyznę życia...przecież logiczne jest to, że sport trzeba zacząć uprawiać od dziecka żeby w nim zaistnieć. Tu chodzi o to, żeby się nie poddawać. Nikt w Ciebie nie wierzy? Pokaż im, że potrafisz. Nie masz pracy? Stwórz sobie miejsce pracy.

Jedni mogą działać, rozwijać się i walczyć inni mogą skamleć jak panienki i wszystko hejtować. Ty do której grupy należysz?
Gdy potrzeba lasek, są sami kumple, gdy potrzeba kumpli jest tylko flacha w lodówce.

przez Niktita 16 sie 2013, 18:32
Kendrick napisał(a):Niktita, człowieku, bezwartościowy to jest Twój post, tu nie chodzi o długość snu, ani o chęć bycia sportowcem. Przenieś to sobie na obojętnie jaką płaszczyznę życia...przecież logiczne jest to, że sport trzeba zacząć uprawiać od dziecka żeby w nim zaistnieć. Tu chodzi o to, żeby się nie poddawać. Nikt w Ciebie nie wierzy? Pokaż im, że potrafisz. Nie masz pracy? Stwórz sobie miejsce pracy.

Jedni mogą działać, rozwijać się i walczyć inni mogą skamleć jak panienki i wszystko hejtować. Ty do której grupy należysz?

Twój post uważam za co najmniej zabawny. Skoro nie mam pracy, a co za tym idzie PIENIĘDZY, to jak mam sobie stworzyć miejsce pracy? Z czego pytam się.
obserwowany

przez Kendrick 16 sie 2013, 18:47
Niktita,

Mój post uważasz za zabawny? To mam nadzieję, że ten będzie pouczający.
Jak sobie stworzyć miejsce pracy? Skąd wziąć na te cash? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi. Kluczowy jest pomysł. Jeśli będziesz miał pomysł, zaczniesz szukać pieniędzy,a pieniądze są wszędzie. Unia Europejska daje dotacje = 40 000 osobom poniżej 25 roku życia, które zakładają biznes, Crowdfunding ( dowiedz się w necie co to jest) , wiele osób ma pieniądze chętnie by zainwestowali ale nie wiedzą w co. Ale liczy się pomysł. A żeby go zdobyć trzeba trochę pomyśleć, poszperać, przygotować dobry research. Tego niestety nie dokonasz siedząc cały dzień na dupie i użalając się nad sobą. Rozumiem, sam kiedyś tak robiłem ,ale przyszedł moment na otrząśnięcie. Nie wiem w jakiej jesteś sytuacji życiowej, mam nadzieję, że nie w najgorszej.

"Maniek kupił tu za 5,
za 10 sprzedał tam....
wystarczyło tylko CHCIEĆ - tak napełnił miodem dzban"
Gdy potrzeba lasek, są sami kumple, gdy potrzeba kumpli jest tylko flacha w lodówce.

przez khaleesi 16 sie 2013, 18:54
Niktita, umiesz spalić wodę na herbatę ? Jeśli nie to nie jest jeszcze tak zle :mrgreen:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ( Dean )^2 16 sie 2013, 22:45
Nie wiem co chcesz udowodnić tym tematem.Jesli to że nie umiesz nic konkretnego i niczym sie nie wyróżniasz,jesteś szarakiem bez szans na wielką kariere,to masz absolutną racje.Nie masz widać żadnego wielkiego potencjału i tyle :roll:
Dużo ludzi nie ma i co z tego?
Najgorszy jest wiatr.

przez Flea 17 sie 2013, 09:59
Niktita, jak na nieutalentowane zero bez motywacji to masz strasznie dużo do powiedzenia. To nie, tamto be, co mi tu jakimś filmem po oczach... Hej stary, czego konkretnie oczekujesz, że nagle ktoś Ci złotej rady udzieli, sypnie forsą, znajdzie pracę w której nic nie trzeba robić a i tak płacą, tchnie w Ciebie talent i nagle zostaniesz okrzyknięty mistrzem świata w lepieniu garnków?
Chcesz coś robić to zrób to! Mój facet jest muzykiem, od szczeniaka po kilka godzin dziennie ślęczy nad instrumentem, przy okazji wzorowo wypełnia inne obowiązki takie jak praca (o którą jest piekielnie trudno), obowiązki domowe i dbanie o związek. Da się?
Prawdziwa sztuka to 2% talentu reszta to ciężka praca. A ty byś chciał o tak na pstryknięcie paluszkami.
Nie masz motywacji? A ja raczej obstawiam, że brak Ci konsekwencji działania. Tak sobie czytam Twoje posty i mam ochotę tak po matczynemu Cię w dupsko strzelić. Obrażasz ludzi, kwękasz, nie spodobało mi się strasznie jak wywaliłeś z tym avatarem i lekami. Patrząc na Twój avatar można też sobie wiele wywnioskować.
Masz pretensje do całego świata, bo Ty masz chore to i tamto, kuźwa ludzie bez rąk i nóg żyją i robią fantastyczne rzeczy a Ty miarczysz bo chciałbyś być kimś ale kim to nie wiesz.
Jimmi Hendrix (tak omniscjentna osoba jak Ty na pewno wie kto to) w wywiadzie powiedział, że z pewnością jest najlepszym gitarzystą w tym pomieszczeniu. Pokora to też klucz do sukcesu, człowiek który spędza większość czasu ćwicząc nudne wprawki, rysując kreski czy też przytupując w kółko ten sam krok taneczny szybko uczy się pokory i cierpliwości.
Nie masz pracy? Szukaj. Nie potrzeba wielkich pieniędzy żeby żyć normalnie.
Przestań trzeć dupą po dywanie i narzekać jak to źle, jak ja nie mam motywacji, jakie wielkie zero jestem. Chesz malować siadaj z ołowkiem w łapie i zasuwaj ćwiczenia na rysunek. Po 4 godzinach przerwa i dalej. Aż Ci łapska popuchną. Nie ma nic za darmo i nie żyjemy w świecie fantastyki,że nagle automagicznie nabywasz tajemne moce bo jakiś pająk czy ameba dziabnęła Cię w rękę.

Poświęć tyle energii na coś kreatywnego ile poświęcasz na jęczenie a efekty same przyjdą.

przez Kendrick 17 sie 2013, 13:40
Flea, doskonałe podsumowanie!

przez Niktita 17 sie 2013, 23:45
Flea napisał(a):Niktita, jak na nieutalentowane zero bez motywacji to masz strasznie dużo do powiedzenia. To nie, tamto be, co mi tu jakimś filmem po oczach... Hej stary, czego konkretnie oczekujesz, że nagle ktoś Ci złotej rady udzieli, sypnie forsą, znajdzie pracę w której nic nie trzeba robić a i tak płacą, tchnie w Ciebie talent i nagle zostaniesz okrzyknięty mistrzem świata w lepieniu garnków?
Chcesz coś robić to zrób to! Mój facet jest muzykiem, od szczeniaka po kilka godzin dziennie ślęczy nad instrumentem, przy okazji wzorowo wypełnia inne obowiązki takie jak praca (o którą jest piekielnie trudno), obowiązki domowe i dbanie o związek. Da się?
Prawdziwa sztuka to 2% talentu reszta to ciężka praca. A ty byś chciał o tak na pstryknięcie paluszkami.
Nie masz motywacji? A ja raczej obstawiam, że brak Ci konsekwencji działania. Tak sobie czytam Twoje posty i mam ochotę tak po matczynemu Cię w dupsko strzelić. Obrażasz ludzi, kwękasz, nie spodobało mi się strasznie jak wywaliłeś z tym avatarem i lekami. Patrząc na Twój avatar można też sobie wiele wywnioskować.
Masz pretensje do całego świata, bo Ty masz chore to i tamto, kuźwa ludzie bez rąk i nóg żyją i robią fantastyczne rzeczy a Ty miarczysz bo chciałbyś być kimś ale kim to nie wiesz.
Jimmi Hendrix (tak omniscjentna osoba jak Ty na pewno wie kto to) w wywiadzie powiedział, że z pewnością jest najlepszym gitarzystą w tym pomieszczeniu. Pokora to też klucz do sukcesu, człowiek który spędza większość czasu ćwicząc nudne wprawki, rysując kreski czy też przytupując w kółko ten sam krok taneczny szybko uczy się pokory i cierpliwości.
Nie masz pracy? Szukaj. Nie potrzeba wielkich pieniędzy żeby żyć normalnie.
Przestań trzeć dupą po dywanie i narzekać jak to źle, jak ja nie mam motywacji, jakie wielkie zero jestem. Chesz malować siadaj z ołowkiem w łapie i zasuwaj ćwiczenia na rysunek. Po 4 godzinach przerwa i dalej. Aż Ci łapska popuchną. Nie ma nic za darmo i nie żyjemy w świecie fantastyki,że nagle automagicznie nabywasz tajemne moce bo jakiś pająk czy ameba dziabnęła Cię w rękę.

Poświęć tyle energii na coś kreatywnego ile poświęcasz na jęczenie a efekty same przyjdą.

Chętnie bym się zaśmiał z twojej wypowiedzi, ale nie potrafię. Jak mogę się uważać za omniscjenta (ach ta łacina... jak ja jej nienawidzę), skoro uważam się za śmiecia i ciągle piszę, że nic nie potrafię. Jak mam znaleźć pracę, skoro mam orzeczenie o niepełnosprawności na jeszcze jeden rok. Prawnie NIE mam prawa podjąć żadnej pracy, a to , że o tym nie wiesz - świadczy tylko o twojej niewiedzy z zakresu właśnie prawa. Co do twoich zarzutów wobec mnie, że nie próbowałem, to uwierz mi - próbowałem. Przez 1.5 miesiąca siedziałem po 6-8 godzin nad rysunkami. Przerysowywałem, oglądałem, jak inni rysują, oglądałem tutoriale, kupiłem sobie książkę "Każdy może rysować", tylko jest jeden mały problem... rysunki mi wychodziły, ale tylko w tedy, gdy przerysowywałem. Gdy rysowałem sam, to wychodziło ... nie chcę przeklinać. Doszedłem do wniosku (słusznego), że choćbym uczył się rysować przez 20 lat w taki sposób, to i tak nie nauczyłbym się rysować z WYOBRAŹNI. Talent, czy tam prawdziwa sztuka to 98%, zaś ciężka praca to 2%. Nie winię Cię za twój błąd, po prostu pomyliłeś się. Odzywasz się w sposób bardzo impertynencki tak w ogóle, ale nie zamierzam na twoje zaczepki reagować..
obserwowany

przez 1234qwerty 17 sie 2013, 23:53
Niktita, pomyliłeś płeć rozmówczyni i niepotrzebnie cytujesz cały post :P

Znasz może kogoś kto się zna na rysowaniu?

przez Niktita 18 sie 2013, 00:00
1234qwerty napisał(a):Niktita, pomyliłeś płeć rozmówczyni i niepotrzebnie cytujesz cały post :P

Znasz może kogoś kto się zna na rysowaniu?

Nie mam w ogóle znajomych. ZERO. Nie znam zatem tym bardziej kogoś, kto rysuje...
obserwowany

przez 1234qwerty 18 sie 2013, 00:02
Niktita, może załóż temat na forum odnośnie rysunku i ktoś ci doradzi.
Na pewno ktoś tu umie rysować.

Sortuj wg