Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Natalka1989 30 sty 2014, 22:05
:blabla: :8): :yeah: :yeah: :yeah:
Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie ;)

przez bedzielepiej 02 lut 2014, 21:04
Co robić w przypadku nawrotu depresji gdy wokół nas nikogo nie ma, a atakują nas myśli samobójcze? Czy jest dostępna jakaś pomoc online psychologa/ kogokolwiek bo na linie dla samobójców nie można się dodzwonić?

przez chromatic 03 lut 2014, 16:02
mnie zawsze u psychologa/psychiatry powtarzają, że mam dzwonić do szpitala, że oni pomogą i niby porozmawiają, ale zawsze w głowie myśl, że mnie wyślą z powrotem do psychiatryka przez taką akcję - ja nie ufam takiemu połączeniu, ale jeśli rzeczywiście będzie z Tobą źle to może jednak coś takiego jest wskazane (?)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aNNA_1945 05 lut 2014, 11:31
Hej,
znacie coś skutecznego na depresję? Nic mi się ostatnio nie chce, nawet wstawać z łóżka...

przez asclub 05 lut 2014, 18:44
aNNA_1945 napisał(a):Hej,
znacie coś skutecznego na depresję? Nic mi się ostatnio nie chce, nawet wstawać z łóżka...

o to tak jak ja ,witaj w klubie :yeah:
symestital 20 mg , zawiesiłem
hydrokcyzyna 25 mg,
imovane 7.5 mg ,zawiesiłem w razie ogromnego W

przez Artemizja 15 lut 2014, 09:59
Dopadł mnie mega kryzys i nie wiem, co z tym zrobić. W ogóle się zastanawiam, czy warto coś z tym robić? Ciągle tylko te nawroty, przepłakane noce, brak chęci do życia. Czasami jest lepiej, mam siły, żeby coś robić, a czasami moje myśli nie odchodzą od pragnienia, by już wszystko się skończyło. Dowiedziałam się, że terapia skończy się wcześniej niż było to planowane i zareagowałam totalną depresją. Właściwie, to sama nie wiem, po co to piszę. Pewnie minie jak każdy poprzedni kryzys. Po prostu czasami brakuje mi już sił :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Heniek47 15 lut 2014, 20:25
Nefertari, Kryzysy przychodzą i kiedyś odchodzą. Jak nie chcą same odejść to przepędz je na cztery strony świata.
-Mogę jakoś pomóc??. :yeah:

przez Artemizja 16 lut 2014, 13:42
Heniek47, masz rację. Kryzys w końcu przechodzi. Po prostu ciężko go przetrwać i sprawić, by nie pozostawił po sobie śladów. Dziękuję, że pytasz jak pomóc. To wiele dla mnie znaczy.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Nihil6 17 lut 2014, 10:20
http://www.studentnews.pl/s/16/6281-NEW ... tm?c1=1247

http://odkrywcy.pl/kat,111396,title,Mes ... aid=612382

- z cyklu: "Amerykańscy naukowcy ..." :D

Nie mam pewności co do wymiernej biodostępności owych zbawiennych składników drogą podania "per oral", ale to raczej nie przeszkadzałoby forumowym dziewczynom podbijać do tych randomowych kolesi (najlepiej w Waszym mniemaniu atrakcyjnych wizualnie ;)) i proponować im niezobowiązujące opierdolenie kutacha z połykiem - bo czegoż nie robi się dla zdrowia (a i zaspokojenia seksualnego :)) ? :D

Można by to również podciągnąć pod jakiś ciekawy eksperyment psychologiczno-socjologiczny :D

Wymagałoby to jednak porzucenia większości konwenansów, a także przewartościowania swego dotychczasowego światopoglądu - choć i tak w co bardziej zaawansowanych zaburzeniach i chorobach psychicznych prędzej czy poźniej nastąpi to samoistnie :P

Także ten - EMPIRYZM i HEDONIZM przede wszystkim !!! xD

P.S. IMHO byłaby to dość zabawna inicjatywa :D A jak mawiał Tyler Durden z "Podziemnego Kręgu" - "Jesteśmy jedynie roztańczonym pyłem tej ziemi" ;)
"Volenti non fit iniuria."

przez Ragdoll 24 lut 2014, 15:36

A co by się takiego musiało dziac abyś chciał/a wstawać ? :)

-- 24 lut 2014, 14:54 --

rotten soul napisał(a):Lilith,
Pewnie, że się biorą. Ale nie mam zamiaru poświęcać czasu na ich analizę i roztrząsanie. Robiłem to przez ostatnią dekadę i fatalnie to na mnie wpłynęło, a do przodu nie posunąłem się ani na krok. Problemy je powodujące znam na wylot od dawna jednak dopiero teraz się za nie wziąłem. Skupianie się na dołujących myślach czy to w pracy czy w domu nie daje mi nic pozytywnego, dlatego najlepiej je odganiać i ignorować. Także podsumowując - czarnowidztwu mówię zdecydowane nie, a rozwiązywaniu problemów stanowcze tak.

Czyli skupianie się na poszukiwaniu rozwiazania problemu a nie na samym problemie? Czy dobrze rozumię ?

przez Kahu 06 mar 2014, 00:23
Ragdoll napisał(a):

A co by się takiego musiało dziac abyś chciał/a wstawać ? :)

Pająk pod kołdrą ;)
Ludzie mnie lubią bo ich rozśmieszam. To dobrze.

przez kkmadepresje 10 mar 2014, 17:08
Hej forumowicze,

muszę Wam coś opisać. Leczę się na depresje. Mój psychiatra polecił mi (skądinąd szanuje go i lubię i uważam, że się stara) poza citabaxem / citalem jeść Olazepine 5 mg. Zaczęły się lęki, trudne wstawanie, niechęć do bliskich, spanie jak suseł itp. Po kilku miesiącach i różnych wariacjach z dawkami obu leków Olazepina została zamieniona na Depakine Chrono 300. No i przestałem spać - kompletnie do luftu samopoczucie humory, i znów złe samopoczucie. Po odstawieniu Depakine, znów biorę tylko citabax i teraz czuje się bez przesady jak nowo narodzony. Bez żadnej euforii,spokojnie żyję, cieszę się każdym dniem. Mieliście podobne doświadczenia ?
citabax / cital : 20 mg

przez dzidektancerz 27 mar 2014, 23:20
Ja ost robie wszystko aby naturalnie podniesc sobie poziom serotoninki we lbie :P Pozytywna muzyka, cwiczenia, aktywnosc spoleczna, smiech pozytywne myslenie, omega 3, cwiczenia na wzrost samooceny odpowiednie suplementy diety i tak sie powoli nakrecam. Czy mysliscie ze taki dlugotrwaly proces bez szprycowania sie psychotropami da oczekiwane efekty zeby funkcionowac prawidlowo jak dawniej ? A mianowicie pewnosc siebie, szybkosc w podejmowaniu decyzji, zero llękow itp. Czy ktos probowal takimi naturalnymi sposobami ? Nie chce zyc zaleznie od lekow na recepte..

przez trust_me 02 kwi 2014, 18:43
mi pomagają tworzone wspólnie z moją psycholog, tabelki aktywności. chociaż małe kroczki, ale są. chociaż nieraz i tego nie jestem w stanie zrobić jak mnie przyciśnie stan zobojętnienia i niemocy.
~lamitrin 100 ~neurotop 600 ~zolafren 15 ~fevarin 50 ~relanium 5)
(~ketrel 350 ~sulpiryd 50 ~absenor 600 ~valdoxan 25 ~tianesal 62,5 ~wellbutrin 150 ~remirta 30 (~cloranxen 10)

Sortuj wg