Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez seway1996 06 maja 2016, 20:42
lulinasky napisał(a):Praca i wyjebane.

Też polecam to rozwiązanie.

przez living_dead_girl 28 maja 2016, 22:25
Łał, jeżeli ktoś jest jeszcze w stanie skupić się na lekturze to zazdroszczę, serio...tym bardziej jeśli jest w stanie pracować. J to właśnie staram się utrzymać umysł w stanie ciągłego wygaszenia, otępienia. Inaczej doznaję ataku paniki.

przez lulinasky 30 maja 2016, 21:36
Nie wierze, żeby to forum mogło pomóc w walce z depresją.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magic 30 maja 2016, 21:39
To forum pomaga przetrwać a czy pomaga w depresji cóż jednym tak jednym nie...
''Największym lękiem napawają ci po których nie widać szaleństwa''

przez lulinasky 30 maja 2016, 21:42
magic napisał(a):To forum pomaga przetrwać a czy pomaga w depresji cóż jednym tak jednym nie...

Tak, to racja, ale pisząc w kółko to samo i skarżąc się na to samo jest chyba coś nie halo. To że się tu coś napisze niczego nie zmieni.

przez alone05 30 maja 2016, 21:57
forum może nie pomaga w depresji, ale wiem jak sobie pomóc, zmienić myślenie na pozytywne, codziennie ćwiczenia fizyczne przy muzyce

przez snecz 02 cze 2016, 12:46
Bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie!

przez SmokingCat 06 cze 2016, 20:32
Dostałam na Dzień Dziecka kolorowanki dla dorosłych. Jeszcze ich nie ruszyłam, ale może to mnie ukoi na chwilę lub dwie :8):
taki to urok nigdy nic nie mieć

http://szkicowana.wordpress.com/

przez julusia 06 cze 2016, 21:00
SmokingCat, spróbuj, to wciąga :D i nawet trochę odgania ponure myśli
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez Lethality 08 cze 2016, 18:04
Zrobić każdego dnia chociaż jedną rzecz, która może poprawić nasz stan. Np. coś przyjemnego na teraz, albo coś w kierunku poprawienia naszego stanu długoterminowo. Chociaż spróbować. Nawet jak się nie uda to pochwalić się za ten wysiłek. Żeby potem nie było że kolejny dzień został kompletnie zmarnowany.

przez Reynevan 09 cze 2016, 11:33
lulinasky napisał(a):
Reynevan napisał(a):
TylerDurden23 napisał(a):Moze mysle stereotypowo, ale z moich obserwacji wnika, ze LADNE dziewczyny nie maja DEPRESJI

pustostan.

To znaczy?

To znaczy, że przygłup.
Reynevan

przez userman 09 cze 2016, 11:46
lulinasky napisał(a):Nie wierze, żeby to forum mogło pomóc w walce z depresją.

lulinasky napisał(a):Tak, to racja, ale pisząc w kółko to samo i skarżąc się na to samo jest chyba coś nie halo. To że się tu coś napisze niczego nie zmieni.

Zależy czego oczekujesz od forum, IMHO to trochę jak z terapią.
Na forum można czasem wylać to, czego na co dzień nie masz komu wyrzucić - a to już pomaga, dając choćby niewielką ulgę.
Oczywiście nic nie zastąpi własne pracy i walki. Ale czytając innych "podobnych" ludzi, którzy zmierzają się z własnymi zaburzeniami i ograniczeniami - to motywuje.

alone05 napisał(a):forum może nie pomaga w depresji, ale wiem jak sobie pomóc, zmienić myślenie na pozytywne, codziennie ćwiczenia fizyczne przy muzyce

Co do radzenia sobie, faktycznie ciężko mi zacząć wiele czynności, przy czytaniu się mocno rozpraszam, ale jesienią i zimą kiedy miałem dość długi, bardzo zły okres, zacząłem co weekend bywać na koncertach (nie raz bywały to nawet 3 codziennie). Muzyka naprawdę potrafiła dać mi przyjemny stan.

snecz napisał(a):Bieganie, bieganie i jeszcze raz bieganie!

O, tak! Sport dobrze się sprawdza - też pozwala mi rozładować emocje a przy okazji czasem wyłączyć myślenie które jest złe (bo nic dobrego nie wnosi).
Owszem nadal mam problem z zebraniem się do tego, z poczuciem przyjemności - jak dawniej. Ale staram się próbować, poza treningami kolarskimi zacząłem kilka tygodni temu biegać - co uważam za duży sukces. Polecam treningi w grupie - która czasem potrafi zmotywować i wyciągnąć na aktywność.

Myślałem że uda mi się aktywować to czego dawno nie robiłem (z braku czasu), że odkurzę instrumenty muzyczne, że wyjmę sztalugę i wrócę do rysunku czy akwareli - ale nadal brak mi do tego siły. Nie poddaje się - może kiedyś w końcu się uda!

przez Abbdonon 19 cze 2016, 10:20
Aby wyjść z depresji trzeba mega mega dużo zaparcia, zapierdzielania , działania ...
Ja staram się sam wyjść z depresji po dużym załamaniu i koszmarze ze ex dziewczyną ( groził mi szpital) , od około 2-3 lat . Jak jest ? Na pewno nie jest kolorowo, jest cięzko ale widać widać efekty i wczoraj złapałem się na jednym takim działaniu że efekty są ( 2 lata ćwicze na siłowni) a czuje się nadal jak bym nie robił nic ( przed moje barki były kobiece, klatka biceps nie istniały). A wczoraj nawet się okaząło że miarka na wzrost ( moj 1 największy kopleks) pokazała zamiast 175 cm ( mam gdzieś jeszcze kreskę na ścianie) 180+1 :D szok. Ale tydzień temu kolega sam powiedział ty urosłeś ?? czy ja zmalałem ( co jest prawdą bo był wyższy !

Więcej o mojej ciężkiej pracy ( bo tak o tym trzeba powiedzieć ), pracy każdego dnia po 2-3 zadania ( do wykonania) walki ze samym sobą ( głową i głosem wewnętrznym).
Obecnie walczę o podjeście do dziewczyny która mi się podoba .

Jeżeli wiecej chcecie poczytać o cięzkiej pracy zapraszam na mojego blooga :

http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
Zapraszam na mojego Blooga :
http://walkaomarzeniaiozyciemamjejedno.blox.pl/html
poświęconego Depresji, Marzeniach i Walce ...

przez elo 19 cze 2016, 13:21
Abbdonon napisał(a): A wczoraj nawet się okaząło że miarka na wzrost ( moj 1 największy kopleks) pokazała zamiast 175 cm ( mam gdzieś jeszcze kreskę na ścianie) 180+1 szok.

co kiedy juz sie nie rosnie?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp