Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez gin 13 gru 2015, 21:14
AniaC, zazdroszczę! od dawna nie umiem skupić się na książkach, straciłam swoje serce do czytania.
ostatnią książkę przeczytałam latem, a wcześniej długo długo nic.
za to oglądanie sitcomów takich jak big bang theory czy new girl i granie na gameboy'u pomaga!
I would rather die of fire than of void.
gin

przez TylerDurden23 13 gru 2015, 21:51
Dieta ketogeniczna- wysko tluszczowa. Stabilizuje nastrój, zmniejsza lęki. Człowiek na tej diecie czuje się jak łowca, wyostrzone zmysly, większą potrzebą robienia czegokolwiek. Pomogła mi w otepieniu z depresji. Chciałbym napisać ze siłownia... Ale ! Po mniej więcej roku organizm się adoptuje do wysiłku i nie wytwarza już tyle endorfin. Rutyna zabija, a samo-doskonalenie to masturbacja. Najlepiej znaleść partnera z którym będzie się rywalizować- bardzo pomaga !

przez AniaC 13 gru 2015, 22:15
gin napisał(a):AniaC, zazdroszczę! od dawna nie umiem skupić się na książkach, straciłam swoje serce do czytania.
ostatnią książkę przeczytałam latem, a wcześniej długo długo nic.
za to oglądanie sitcomów takich jak big bang theory czy new girl i granie na gameboy'u pomaga!

Ej! Big bang theory uwielbiam :D Sheldon jest najlepszym lekiem na depresję ;) A i na xboxa czasem wskoczę ;) A w książki się po prostu trzeba wciągnąć, ja raz na jakiś czas robię sobie tygodniowy 'odwyk' od nich, żeby i w nich się nie zatracić :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez samnieswój 13 gru 2015, 22:16
Skąd ja to stary znam. Całkiem niedawno zrobiłem 5km na basenie. Ani nie odprężyło, ani nie polepszyło nastroju. Ale przynajmniej zasnąłem momentalnie :p chociaż z tym to nigdy problemów nie miałem :p

przez AniaC 13 gru 2015, 22:18
TylerDurden23 , znając życie to ja bym z tym partnerem przegrywała :/ Co do masturbacji, to jest to całkiem niezły sposób, ale no kuźwa 24h na dobę się nie da :/

przez TylerDurden23 13 gru 2015, 23:07
AniaC napisał(a):TylerDurden23 , znając życie to ja bym z tym partnerem przegrywała :/ Co do masturbacji, to jest to całkiem niezły sposób, ale no kuźwa 24h na dobę się nie da :/

"Pieprzenie zabija czas"

przez AniaC 13 gru 2015, 23:16
TylerDurden23, ale ile można tego czasu zabić? Trzeba odnajdywać przyjemność w małych rzeczach, cieszyć się z nich, a nie tylko zabijać czas. To taj jakby życie było jednym wielkim odliczaniem do śmierci, a tak właśnie nie powinno być.

przez TylerDurden23 13 gru 2015, 23:50
AniaC napisał(a):TylerDurden23, ale ile można tego czasu zabić? Trzeba odnajdywać przyjemność w małych rzeczach, cieszyć się z nich, a nie tylko zabijać czas. To taj jakby życie było jednym wielkim odliczaniem do śmierci, a tak właśnie nie powinno być.

Wiesz... Jeśli masz dobrze zorganizowany czas to nie myślisz o problemach. Po za tym, jednego dnia myślisz i lazisz po świecie, a następnego dnia jesteś zimnym nawozem, bufetem dla robaków. To jest ten zadziwiający cud śmierci.

przez omakk 13 gru 2015, 23:57
AniaC napisał(a):Trzeba odnajdywać przyjemność w małych rzeczach, cieszyć się z nich

Ja właśnie mam z tym problem, nic mnie nie cieszy na trzeźwo, no chyba, że czymś się odurzę. Dlatego nic nie robię. Nie wiem co z tym zrobić, nie potrafię odnaleźć tej przyjemności.
omakk

przez AniaC 14 gru 2015, 00:03
TylerDurden23 napisał(a):
AniaC napisał(a):TylerDurden23, ale ile można tego czasu zabić? Trzeba odnajdywać przyjemność w małych rzeczach, cieszyć się z nich, a nie tylko zabijać czas. To taj jakby życie było jednym wielkim odliczaniem do śmierci, a tak właśnie nie powinno być.

Wiesz... Jeśli masz dobrze zorganizowany czas to nie myślisz o problemach. Po za tym, jednego dnia myślisz i lazisz po świecie, a następnego dnia jesteś zimnym nawozem, bufetem dla robaków. To jest ten zadziwiający cud śmierci.

Tylko, że te problemy z każdym dniem narastają. Nie można odłożyć sobie tego tak w bok i zacząć zapełniać sobie czas, by nie myśleć. Równie dobrze od razu można sięgnąć po kokainę, albo wbijać sobie widelec w oko. Musimy nauczyć sobie z nimi radzić, odkładając je, jeszcze bardziej się dołujemy. Bo wiesz, mimo, że znajdujemy sobie ten zamiennik, to mimo wszystko gdzieś tam na samym końcu umysłu masz te uczucie porażki i niedokończonych spraw. Tak jak byś sam oszukiwał siebie - niby wszystko w porządku, nie myślę, teraz jest okej, ale zaraz, coś jednak nie gra.

przez AniaC 14 gru 2015, 00:19
omakk napisał(a):
AniaC napisał(a):Trzeba odnajdywać przyjemność w małych rzeczach, cieszyć się z nich

Ja właśnie mam z tym problem, nic mnie nie cieszy na trzeźwo, no chyba, że czymś się odurzę. Dlatego nic nie robię. Nie wiem co z tym zrobić, nie potrafię odnaleźć tej przyjemności.

Ekspertem nie jestem, sama dopiero niedawno tutaj zawitałam, a rady typu 'nie pij' i 'wyjdź na dwór i patrz na chmurki' coś w sobie mają, ale (patrząc po sobie) nie za bardzo pomagają. Mi ( aby dostrzegać małe rzeczy i cieszyć się z nich ) bardzo pomógł zakup nasion mięty. Uklepałam je w malutkiej doniczce, podlewałam i czekałam. I każdego dnia gdy ją doglądałam, zachwycałam się, kiedy zobaczyłam nowiutki listek, albo, że wypuszcza nową gałązkę ( to bardzo wdzięczna roślina - szybko rośnie i przepięknie pachnie ). Psychicznie mnie to jakoś podbudowywało, że dzięki mnie powstają te malusieńkie liski, bo podlewam i dbam o nie. To niby mało, ale jeżeli coś się nie układa, to można zawsze spojrzeć na taką niewielką rzecz, z którą dajemy sobie radę. Nie wiem, jak to z facetami, to chyba raczej babski temat, ale nawet jeżeli Ci się nie spodoba, zawsze możesz wykorzystać mięte do drinków ;)

przez samnieswój 14 gru 2015, 00:24
To wyobraź sobie, że mi miętę mszyca zaatakowała x) w listopadzie przesadziłem ją z ogródka w doniczkę i tydzień później rozważałem założenie hodowli biedronek ;)

Ja sobie wmawiam, że cieszy mnie krajobraz ;)

przez AniaC 14 gru 2015, 00:39
samnieswój napisał(a):To wyobraź sobie, że mi miętę mszyca zaatakowała x) w listopadzie przesadziłem ją z ogródka w doniczkę i tydzień później rozważałem założenie hodowli biedronek ;)

Ja sobie wmawiam, że cieszy mnie krajobraz ;)

Ha ha ha :D To powinieneś być dumny, że mszyce uznały Twoją mięte za tak dostojną, że sobie na niej obóz stworzyły ;D Moja mama zawsze po ataku mszyc oddaje rośliny babci i odbiera je dopiero po likwidacji :) Dobry sposób ;)

przez omakk 14 gru 2015, 00:45
AniaC, Dobry pomysł ale zamiast mięty zasadzę marihuanę. Tylko muszę poczekać do lata.
omakk

Sortuj wg