Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zalezna 11 wrz 2015, 18:51
TruchłoBoga napisał(a): Tylko mi nie wmawiaj, że nic nie czujesz, dorwała cię apatia, anhedonia, nic nie ma sensu i tak dalej

ale tak jest. wierz mi, próbowałam nawet się kiedyś zabić i stojąc na krześle ze sznurem na szyi przerażona stwierdziłam, że boję się nie oddychać(trywialne nie? to był jedyny powód) , ale było mi też przeraźliwie smutno i myślałam "zrób to, przecież nic nie poczujesz ,potem już będzie tylko tak jak wtedy zanim się urodziłaś".
sznur zaczynał mi ciążyć i cóż. fizyczny ból wygrał. żal po całości. a potem mnie znaleźli. pamiętam tylko tyle, że płakałam i czułam potworne osamotnienie.

To, że nic nie czujesz to też odczuwanie, to, że tu wchodzisz. Szukasz rozwiązań, masz nadzieję albo nawet próbujesz zabić czas, ale robisz cokolwiek zamiast spierdzielać w nicość.

robienie cokolwiek (mam tu na myśli nawet tak banalne czynności jak jedzenie/spanie) to nie żadne rozwiązanie. wiem brzmię malkontencko, też mnie to wkurza, ale tak czuję. wchodzę tu, bo nic innego chyba mi nie pozostało.
zalezna

przez TruchłoBoga 11 wrz 2015, 18:55
Leczysz się? Czujesz czasem radość? Tylko bez ubarwiania, że nie, wcale.
TruchłoBoga

przez zalezna 11 wrz 2015, 19:00
TruchłoBoga napisał(a):Leczysz się? Czujesz czasem radość? Tylko bez ubarwiania, że nie, wcale.

to mam kłamać , ze czuje jak nie czuje, bo to stereotypowe ?
zalezna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TruchłoBoga 11 wrz 2015, 19:00
zalezna napisał(a):
TruchłoBoga napisał(a):Leczysz się? Czujesz czasem radość? Tylko bez ubarwiania, że nie, wcale.

to mam kłamać , ze czuje jak nie czuje, bo to stereotypowe ?

No zapomniałem dopisać, żebyś nie kłamała, jeśli tak nie jest, mea culpa.
Co z leczeniem?
TruchłoBoga

przez zalezna 11 wrz 2015, 19:05
TruchłoBoga napisał(a): Co z leczeniem?

czy jakies dwa posty temu nie stwierdzilismy , ze ono jest na nic w takiej sytuacji?
zalezna

przez TruchłoBoga 11 wrz 2015, 19:06
Nie, nic takiego nie widzę.
Wiesz, zawsze możesz być zwyczajnie chora, a to może zaburzać twoje postrzeganie. Kiedy zdałaś sobie sprawę z bezsensu?
TruchłoBoga

przez milena.ana 12 wrz 2015, 22:18
Postanowiłam napisać post ponieważ niedawno odkryłem, że Milena miała konto na tym portalu i miała kontakt z kilkoma osobami. W tym momencie nie jestem wstanie przeczytać jej postów, ale mam nadzieję że kiedyś uda mi się to zrobić co pozwoli mi ją lepiej zrozumieć.
Chciałem podziękować w imieniu swoim oraz w imieniu rodziny za wsparcie jakim otoczyliście użytkowniczkę. Niestety nam oczy otworzyły się dopiero w momencie kiedy jej oczy były już zamknięte. Milena przegrała walkę z depresją, nałogami, jedzeniem i samotnością.
Od siebie chciałem napisać, żebyście walczyli o siebie i nigdy się nie poddawali.

przez milena.ana 12 wrz 2015, 23:23
Zmieniła swoje życie i wyszła na prostą. Nie chce się z nikim kontaktować - dużo rzeczy jej się udało i najprawdopodobniej nigdy więcej tu nie wejdzie. Jest inna osoba. To co złe umarło.

przez fithgar 27 lis 2015, 09:46
Przydałby się tu psychoterapeuta warszawa skuteczny. Szkoda życia na depresję.

przez Marcin.Łazarski 08 gru 2015, 17:24
Można dużo tutaj mówić o różnych sposobach. W zależności od tego w jaki rodzaj depresji i co przeżywa dana osoba. Najważniejsze w procesie terapii (poznawczo-behawioralnej)zdać sobie sprawę z negatywnych myśli i starać się poddawać je wątpliwości. To pewien proces, który może być wspomagany przez psychoterapeute. Dodam, że również aktywizacja(aktywność fizyczna w ciągu dnia dnia)jest tu dobrym pomysłem.

Pozdrawiam :)
Psycholog, Psychoterapeuta
w Szkoła Radości Warszawa

Marcin Łazarski

mar.lazarski@gmail.com

przez w1punkt 11 gru 2015, 18:21
A tak se. Może rewelacyjnie, a może skonsultuj się z grabarzem, lub organistą. Zima idzie ogólnie. Nie macie co robić?

przez tendou 13 gru 2015, 17:47
moj sposob a radzenie sobie z depresja to byl sport. i polecam wszystkim - spacery bieganie, sztuki walki itd. jest to niesamowite oderwanie sie od rzeczywistosci i naprawde pomaga, bo skupiasz sie na czyms innym, a nie na danych rzeczach/problemach. poza tym robisz to dla siebie, a nie musisz ocekiwac nalaske innych ze ktos ci w tym dopomoze.
"Dziwna rzecz, ale nawet cierpieć trzeba według szablonu, żeby być zrozumianym przez ludzi."

"Niech pociech dla nas bedzie to iz zaden bol nie trwa wiecznie"

przez gin 13 gru 2015, 17:53
gotuję, to pomaga wyrwać się ze stagnacji, chociaż później często nie mam apetytu żeby zjeść
I would rather die of fire than of void.
gin

przez AniaC 13 gru 2015, 20:48
Ja czytam, książka pozwala uciec mi od rzeczywistości i choć na chwilę wcielić się w inną osobę w innym świecie. To bardzo budujące, ale i zgubne, gdy musisz powrócić do siebie :/

Sortuj wg