Sposoby radzenia sobie z depresją

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nelvana 04 lis 2014, 13:26
kliku, widzę, że używamy tych samych metod. ;)
Na terapii nauczyłam się, jak rozpoznawać schematy, które mną kierują. Jest ich całe mnóstwo, wbrew pozorom, a wprowadzać je w życie zaczynam wtedy, gdy nasilają się objawy. To tak, jakbym tonęła we własnej truciźnie. Dużo rozmawiam sama ze sobą, staram się poznać spectrum własnego działania i bardzo często dochodzę do niemiłych wniosków; np., takich, że bywam zbyt naiwna i łatwowierna. Że próbuję za wszelką cenę zbawić otaczający mnie świat. Że zbyt szybko obdarzam ludzi zaufaniem, a potem zbieram tego konsekwencje. Wbrew wszystkiemu, uważam się za dobrego człowieka, tylko w którymś momencie wędrówki zupełnie się pogubiłam. Lewa noga utknęła na Syberii, prawa ręka utonęła w Adriatyku, głowę zostawiłam w Nigdzie Bądź a duchem jestem na Marsie. Daleka droga, by pozbierać się do kupy.
Alterius non sit, qui suus esse potest.

przez Aisha* 07 lis 2014, 22:08
kiedy mam silną depresję nic nie pomaga a raczej tylko dobija, trzeba to przeczekać aż będzie lepiej.
Aisha*

przez mariemadelaine 09 lis 2014, 03:58
No właśnie na mnie też niewiele działa. Musze wtedy zwiększyć dawkę leku i czekać aż zadziała. Najgorzej na mnie działa jak mi ktoś powie że mam wziąć się w garść. Wtedy czuję się dopiero beznadziejnie. Ostatnio mam zdecydowane zaostrzenie depresji i niestety już nie mam ochoty z łóżka wstawać :( A najlepsze jest to że kiedy już sie spotykam z ludzmi to sprawiam wrazenie ze jestem bardzo wyluzowana i wesołą osobą. Wracam do domu i wpadam w czarną dziurę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonimowy9 09 lis 2014, 10:05
Czesc wracam do Was po dluzszej przerwie i pewnie na dluzszy czas tez tutaj zostane. Marie nie martw sie wiem co czujesz, przez ostatnie 2 tygodnie mam straszne pogorszenie samopoczucia dzis od 5 rano nie spie i poplakuje i nie wiem co ze soba zrobic. Ty mozesz chociaz lezec, a ja ? Dostalem sie na staz pierwszy raz od 3 lat, mam szanse zaczac samodzielnie zyc i przeprowadzic sie do dziewczyny w ktorej sie zakochalem i jestem w pulapce. Nie moge udzwignac psychicznie tej odpowiedzialnosci i poczucia, ze moge zawiesc rodzicow ktorzy od dawna narzekaja ze nie mam pracy i dziewczyne, ktora tak bardzo za mna teskni i chce byc blisko. Mam mysli o smierci, o tym ze jestem do niczego i mam niska samoocene, do tego lęki. Mam ochote powiedziec o tym wszystkim mamie ale boje sie braku zrozumienia, mam 22 lata i oni mnie traktuja jak doroslego gdy ja czuje ze naprawde potrzebuje pomocy ... Dziewczyna wspiera mnie jak moze ale i tak nie mowie jej o wszystkim bo nie chce na nia zle oddzialywac. Nie wiem co z terapia, jesli lekarz przepisze mi leki prawdopodobnie zostane zwolniony ze stazu z tytulu niezdolnosci do jego wykonywania bo w umowie jest niestety wzmianka o tym, ze stazysta nie moze realizowac stazu pod wplywem srodkow psychotropowych. Ciagle sobie wmawiam dasz rade, nie przejmuj sie za kilka miesiecy bedziesz szczesliwy, ale to nie przechodzi ... Nie wiem co bedzie dalej ale sie boje :(

przez mariemadelaine 10 lis 2014, 02:44
O kurcze. To sytuacja trochę patowa. Ja póki co moge lezec ale niedawno zaczęłam szukac pracy i wiem że jak mnie gdzieś zaprosza na rozmowę to zacznie się panika. Niby chcę coś w życiu zmienić na lepsze ale tak się boję, że nie dam rady jednak. Leki jednak dużo pomagaja ale fakt, przynajmniej przez pierwsze tygodnie człowiek jest jednak trochę wyłączony.
Co mnie strasznie dobija to, że nikt oprócz lekarza nie widzi mojego problemu. A też nie chcę łazić za wszystkimi i mówić żeby sobie poczytali o depresji więc większość mojego mega doła widzi jako marudzenie. A jedynym rozwiązaniem tego wg nich jest pójście do pracy. Tylko nikt nie pomysli o tym ze w nowej pracy odezwą się wszystkie lęki związane z ocena własnych umiejętności i pewnością siebie. I kółeczko się zamyka

przez sulpiryd34 16 lis 2014, 22:53
Mi na depresję najbardziej pomaga wypicie kilku piw, do tego lufka zioła i gram kokainy. Po spożyciu używek udaje się do klubu. W klubie bawię się piję wciągam , palę i tańczę. Jest super. Mija noc czas do domu. Tu bajka się kończy, a zaczyna zgon. Jest bardzo źle przez najbliższe 2-3 dni. Ale po tym czasie mówię sobie, że warto było.
Fluoksetyna 20 mg
Wenlafaksyna 37,5 mg
Olanzapina 5 mg
Clonazepam 6 mg
Convulex 300 mg
Baclofen 100 mg
Disulfiram 250 mg

przez swistak2112 17 lis 2014, 10:43
anonimowy9 napisał(a): Nie wiem co z terapia, jesli lekarz przepisze mi leki prawdopodobnie zostane zwolniony ze stazu z tytulu niezdolnosci do jego wykonywania bo w umowie jest niestety wzmianka o tym, ze stazysta nie moze realizowac stazu pod wplywem srodkow psychotropowych.

Ciekawe, kto w takie bzdury wierzy :mrgreen:

-- 17 lis 2014, 09:44 --

sulpiryd34 napisał(a):Mi na depresję najbardziej pomaga wypicie kilku piw, do tego lufka zioła i gram kokainy. Po spożyciu używek udaje się do klubu. W klubie bawię się piję wciągam , palę i tańczę. Jest super. Mija noc czas do domu. Tu bajka się kończy, a zaczyna zgon. Jest bardzo źle przez najbliższe 2-3 dni. Ale po tym czasie mówię sobie, że warto było.

Rób tak dalej- przecież wielcy z tego świata jak Presley czy Jackson też tak robili.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez lucy1979 17 lis 2014, 11:56
Ja tak robiłam i jakos żyję :D
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez swistak2112 17 lis 2014, 13:03
lucy1979 napisał(a):Ja tak robiłam i jakos żyję :D

Zatem rób dalej - wszystko jeszcze przed Tobą :)
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Amos 17 lis 2014, 19:19
swistak2112 napisał(a):
anonimowy9 napisał(a): Nie wiem co z terapia, jesli lekarz przepisze mi leki prawdopodobnie zostane zwolniony ze stazu z tytulu niezdolnosci do jego wykonywania bo w umowie jest niestety wzmianka o tym, ze stazysta nie moze realizowac stazu pod wplywem srodkow psychotropowych.

Ciekawe, kto w takie bzdury wierzy :mrgreen:

-- 17 lis 2014, 09:44 --

sulpiryd34 napisał(a):Mi na depresję najbardziej pomaga wypicie kilku piw, do tego lufka zioła i gram kokainy. Po spożyciu używek udaje się do klubu. W klubie bawię się piję wciągam , palę i tańczę. Jest super. Mija noc czas do domu. Tu bajka się kończy, a zaczyna zgon. Jest bardzo źle przez najbliższe 2-3 dni. Ale po tym czasie mówię sobie, że warto było.

Rób tak dalej- przecież wielcy z tego świata jak Presley czy Jackson też tak robili.

A świstak siedzi i zawija w sreberka chciałoby się rzec :mrgreen: Jeżeli te leki nie zamulają/upośledzają go bardzo to nie wiem w czym tkwi problem ;)
Nie ma to jak sobie coś wmówić, w inną opcję nie wierzę.
wenlafaksyna
chlorprotiksen

https://www.youtube.com/watch?v=_pt7gtWHWTs

I wish I knew you
Your fit of insanity makes me sad
I wish you knew your music was to stay forever
And I hope... I have no clue if you know how much it matters
And I hope...

przez Doberman 17 lis 2014, 19:21
Kiedyś myślałem że antydepresanty pomogą mi się uporać z depresją, ale się myliłem.

Proszę hejterkę żeby darowała sobie chamskie docinki pod tym postem.
Doberman

przez izaa 17 lis 2014, 19:31
Może jakiś wysiłek fizyczny? Łyżwy, albo basen? Ostatnio swoją energię zużywam na złość i niechęć, zamiast na pożyteczne rzeczy. Coraz częściej myśle o aktywnym spędzaniu wolnego czasu,

przez Doberman 17 lis 2014, 19:31
izaa napisał(a):Może jakiś wysiłek fizyczny? Łyżwy, albo basen? Ostatnio swoją energię zużywam na złość i niechęć, zamiast na pożyteczne rzeczy. Coraz częściej myśle o aktywnym spędzaniu wolnego czasu,

Chodziłem na basen i nieziemsko mi się tam nudziło.

Proszę hejterkę żeby darowała sobie chamskie docinki pod tym postem.
Doberman

przez izaa 17 lis 2014, 19:37
Mi sie wydaje że lepiej być znudzonym niż wkur*onym :P, Doberman, może warto z kimś pójść na basen i np konkurować ze sobą o przepłynięty dystans?
Dobrym sposobem wydają sie też gry, jednak nie zawsze relaksują,

Sortuj wg