Stres nie do wytrzymania

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Stres nie do wytrzymania

przez Katowany 31 lip 2013, 16:52
Witam,
dzisiaj po raz drugi chciałem zdać egzamin praktyczny na prawko ale wyszło jak przewidywałem. Oczywiście noc nieprzespana pomimo różnych ziołowych preparatów w znacznych ilościach i technikach relaksacyjnych.

Po skończeniu egzaminu, ja chłopak który dopiero co wszedł w dorosłość rozpłakałem się w centrum miasta. Chciałem wskoczyć pod samochód albo tramwaj. Skoro nie wytrzymuje takich zwykłych sytuacji to może nie ma dla mnie miejsca na tym świecie, powinienem być wyeliminowany? Próbowałem już wszystkich metod ale stres zawsze ze mną wygrywa. Po prostu nie radzę sobie z nim w żaden sposób. Jak przychodzi co do czego to jestem tak zestresowany, że nie potrafię nic zrobić, ciągle się mylę, często łapię zawiechę i to jest koniec czegokolwiek co robiłem po tym już nie da się. Np. 2 miesiące przed robieniem prawa jazdy uważałem, że egzamin to mało stresujące przeżycie i nie ma się czym martwić. Ale jak przyszło co do czego to jest jakiś dramat. Skoro nie radzę sobie z takim stresem, który uważałem za mały to co dopiero stanie się jak przyjdzie prawdziwy stres jak np. prezentacja maturalna albo odpowiedź ustna. Przy obecnym stanie mogę sobie to darować bo i tak nie dam rady, choćbym się najlepiej przygotował. Byłem już u psychiatry ale chyba uznał mnie za zbyt ciężki przypadek bo "powinienem żyć takim jakim jestem i nie zmieni się tego.".

I pytanie do was - coś da się zrobić, czy do odstrzału?

Stres nie do wytrzymania

przez linka 31 lip 2013, 16:58
:shock: szukać porządnego lekarza a nie jakiegoś konowała!!

Pomyśl nad terapią u psychologa :)
Nie jesteś z tym sam, forum pęka w szwach od ludzi którzy przeżywają to samo co TY, spokojnie i powoli poczytaj o nerwicy lękowej. Poznaj wroga i poszukaj fachowej pomocy.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Stres nie do wytrzymania

przez rotten soul 31 lip 2013, 17:36
Katowany,
powinienem żyć takim jakim jestem i nie zmieni się tego.

Wow cóż za dogłębna specjalistyczna diagnoza. To chyba był jakiś autorytet w dziedzinie psychiatrii, bo innej możliwości nie widzę ;) El kretino i tyle.

Posłuchaj linki, dobrze Ci radzi.
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Stres nie do wytrzymania

przez Katowany 31 lip 2013, 17:43
Jeśli chodzi o psychologa to niestety nie mam takiej możliwości, najwcześniej za rok.

A są na to jakieś leki, żeby nie czuć tego całego stresu?

Stres nie do wytrzymania

przez khaleesi 31 lip 2013, 17:44
Katowany, są ale nie spodziewaj sie cudów od razu
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Stres nie do wytrzymania

przez Katowany 31 lip 2013, 18:03
psyche. od razu nie musi, chodzi tylko o to aby dało się żyć

Sortuj wg