problemy w kontaktach międzyludzkich

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez zmysl.dotyku.on 30 lip 2013, 21:47
coraz częściej utwierdzam się w przekonaniu, że gdziekolwiek bym się nie zjawił to nie będę tam pasował, mam dobrze ponad 20 lat i totalnie nie radzę sobie w kontaktach z innymi, w pracy (którą zresztą niedawno rozpocząłem) ograniczam się do przywitania, wymiany ogólnych spostrzeżeń oczywiście dot. pracy, a tak siedzę jak mruk - nie potrafię się otworzyć i nie mam pojęcia jak mógłbym to zrobić, inni się śmieją, spontanicznie rozmawiają i dogryzają nawzajem, a ja jestem jak ten jebany mruk ! kiedy jestem z rodziną wszystko jest takie schematyczne - te standardowe pytania zawsze takie same, których mam serdecznie dosyć, przytłacza mnie samotność... jak wy się otwieracie na innych ?

przez Muzykoholiczka 30 lip 2013, 21:53
Przede wszystkim - muszę dobrze poznać drugą osobę, zaufać jej. Wtedy jest mi łatwiej. Też mam w sobie jakąś blokadę, nie potrafię się wyluzować. Boję się, że w trakcie rozmowy palnę jakąś totalną głupotę i wyjdę na idiotkę.
Wiadomo, że po alkoholu niemalże każdy człowiek się otwiera. Kiedy coś wypiję, to gadam jak najęta, nie przejmując się niczym. Upijanie się nie prowadzi jednak do niczego dobrego... :smile:
"Któregoś dnia rzucę to wszystko,
zostawię za sobą ten zafajdany świat."
Najładniejsze kobiece oczy na Forum

Sortuj wg