Samobójstwo bliskiej osoby

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Saraid 06 lip 2013, 01:16
Rozumiem doskonale dlatego leki powinny wyciszyc ten stany a reszta bedzie latwiejsza.
Saraid

przez imbroken 06 lip 2013, 01:32
Przypisują leki uspokajające?

przez Saraid 06 lip 2013, 01:52
Mysle,ze jak wszystko dokladnie opowiesz dostosuja leki do Twoich objawow.
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 06 lip 2013, 02:08
imbroken, Witam Cię serdecznie.
Bardzo współczuję straty ojca.
Wychowywałaś się w rodzinie z chorobą alkoholową, więc możesz mieć trudności charakterystyczne dla syndromu DDA. Byłaś dzieckiem, a wszystkie dzieci potrzebują mieć zaspokojone potrzeby bycia bezpiecznym, kochanym etc. ....Więc nie dziwi mnie to, że teraz z powodu dzieciństwa masz trudności jakie masz i do tego jeszcze przeżywasz stratę ojca. Ojciec był chory, nie leczył się, ale temat musisz dostatecznie przepracować bo będzie się ciągnął za Tobą całe życie. Kiedyś nastąpi moment, że pogodzisz się i zaakceptujesz wybór ojca, albo chociaż nauczysz się znosić tez jego wybór.
Ty tak nie musisz wcale skończyć.
Tak jak napisali moi przedmówcy, myślę, że za wcześnie zakończyłaś terapię...
Terapia ma boleć, nie wszyscy to wytrzymują bo łatwiej jest czegoś traumatycznego nie przepracować. Łatwiej jest zostawić to co trudne i nie rozmawiać o tym. Zresztą w swoim życiu tak jak na terapii, unikasz ludzi, boisz się z nimi rozmawiać, tak też było z terapeutą, dlatego przerwałaś terapię. I będziesz tak robiła dopóki nie nauczysz się rozmawiać o trudnych sprawach najpierw z terapeutą. To przedłoży się na kontakty z innymi.
Wyczytałam, że chcesz walczyć o siebie z uwagi na bliskie Ci osoby. Musisz to robić z uwagi na siebie, nie dla kogoś, to bardzo ważna kwestia. Bo jak stracisz bliskie osoby, znów nie będziesz miała siły by unieść temat.
Terapia w Twoim przypadku może rozciągać się w czasie, ale się nie zniechęcaj. Musisz od nowa zacząć układać swój świat, a to trwa, niestety,...
Jeśli powiesz lekarzowi, że masz myśli samobójcze muszą Cię przyjąć na oddział.
Obrazek
Główny Moderator

przez imbroken 06 lip 2013, 18:33
Dziękuję za słowa wsparcia. Zaczęłam pracować w miejscu pełnym ludzi i początki są trudne. Boję się ludzi. Nie wiem jak pokonać te lęki. Czy to możliwe, że oprócz depresji mam jakiś rodzaj nerwicy?

przez Saraid 06 lip 2013, 18:50
Mozlwe lekarz ustali odpowiednia diagnoze.
Saraid

przez imbroken 07 lip 2013, 00:41
:roll:

Nie przedłużając tematu, dziękuję za rady. Zdecydowałam się porozmawiać z lekarzem o możliwości pójścia do szpitala.
To wszystko zaszło za daleko. Ten smutek jest nie do zniesienia. Wykończy mnie. Czas coś z tym zrobić.

przez *Monika* 07 lip 2013, 01:33
imbroken, bardzo dobra decyzja kochana :D
Obrazek
Główny Moderator

przez anathema87 09 lip 2013, 13:51
Trzymamy kciuki!

Sortuj wg