Samobójstwo bliskiej osoby

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez imbroken 05 lip 2013, 21:55
Dziękuję za porady. Może faktycznie powinnam się zgłosić do szpitala. Czy jeśli powiem lekarzowi, że chcę do szpitala, przyjmą mnie? Sama myślę o śmierci.

przez Anna Maria 05 lip 2013, 21:59
imbroken napisał(a):Ale zaczęłam myśleć o rzeczach, które próbowałam wyprzeć kiedyś, a one wróciły. Stare traumy, przeżywanie na nowo nieprzyjemnego dzieciństwa. Nie byłam w stanie wytrzymać. Leki, może mi pomogą... Mam zaufać lekom?

to normalny proces terapii

Myślę, że przyjmą choćby na obserwację co w Twoim przypadku by mi się wydawała słuszna droga. Zdiagnzować, dobrać leczenie i na terapię. Bez terapii te traumy będą wychodzić w przeróżny sposó, czy pod wpływem alko czy myśli samobójczych, ataków agresji, smutków bez powodu, lęków objawy mogą być przeróżne włącznie z bólami brzucha, biegunkami, bólami głowy.
Anna Maria

przez TAO 05 lip 2013, 22:01
imbroken napisał(a):Nigdy nie wiedziałam czy tacie zależy na mnie w jakiś sposób. W sumie mam bardzo mieszane uczucia co do niego. Nie rozumiem dlaczego nas zostawił. Nie chciał walczyć z alkoholem.? Miałam 20lat jak to się stało. Czuję się niekochana i odrzucona bardzo często. Od dziecka w zasadzie mam takie kłopoty... Chcesz kochać człowieka, który na dobrą sprawę zostawił Cię, a nie jesteś w stanie.

Terapię przerwałam bo traumy wracają. Wciąż widzę wiszącego ojca.

No do dupy terapeuta widocznie.
Myślisz że Twoje "pójście" do niego coś wyjaśni? Tzn do ojca.

W klasie mojego syna w gimnazjum, był chłopak, który pobił nauczyciela, bo ten go opędzał, kiedy chłopak był w toalecie podczas
wycieczki. Kiedy na koniec gimnazjum, chłopcy zorganizowali sobie u mnie na wsi imprezę, miałem okazję z nim porozmawiać.
Wtedy mówił że był na terapii nawet, ale mu nie pomogła, a on nie wie czemu tego nauczyciela pobił. Potem nagle przyznał, że jego ojciec wtopił w interesach i popełnił samobójstwo. No i miałem go jak na dłoni. :D On pobił swojego ojca a nie nauczyciela.
Nauczyciel tylko się podłożył, napatoczył. Kiedy mu to powiedziałem chłopak się rozpłakał, a ulga jakiej doznał była nie do opisania. Ot, tacy terapeuci też bywają, zatem nie dziwię się że terapia u ciebie nie działa.

Leki sobie odpuść!!!! Póki co.

Czy już masz chorobę alkoholową?
Ostatnio edytowano 05 lip 2013, 22:05 przez TAO, łącznie edytowano 1 raz
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez imbroken 05 lip 2013, 22:04
Właśnie bardzo tego nie chcę. Jestem uzależniona. Piję od kilku lat. Zapijam kłopoty. Potrzebuję pomocy i wiem o tym. Zdecydowałam się zgłosić do lekarza. Chociaż boję się tego, co będzie, postaram się walczyć o siebie.

przez Saraid 05 lip 2013, 22:07
Ratuj sie dziewczyno,zgadzam sie z kasiatkiem leki,terapia walcz o siebie zaslugujesz by byc szczesliwa.Tylko musisz sobie w tym pomoc.Calym serduchem zycze aby Ci sie udalo i wierz mi uda sie!
Saraid

przez imbroken 05 lip 2013, 22:11
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc. Jednak nic bez terapii nie ruszy. Może się z tym wreszcie zmierzę ...

przez Candy14 05 lip 2013, 22:29

Ibeda wracaly jezeli ich nie przerobisz. Idz na terapie DDA
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez imbroken 05 lip 2013, 22:36
Chcę być zdrowa. Nic więcej nie chcę... Po prostu dobrej formy psychicznej. Mam chłopaka, który bardzo mi pomaga i wspiera, ale nie rozumie co przeżywam do końca, choć bardzo się stara.

przez Monar 05 lip 2013, 22:39
Candy14 napisał(a):

Ibeda wracaly jezeli ich nie przerobisz. Idz na terapie DDA

tak, ale wpierw niech wyleczy się z alkoholizmu ? nie wiem, jak to jest z dda, który pije, ale polecałabym iść do tego szpitala :)
tam się Tobą zajmą odpowiednio

przez imbroken 05 lip 2013, 23:26
Mam kłopoty, ale czuję, że powoli coś rusza dzięki Wam. Chcę walczyć o siebie dla mojego kochanego chłopaka, bo on przeze mnie też zaczyna być smutny... Muszę też walczyć dla mojej mamy, ona nie do końca zdaje sobie sprawę co się ze mną dzieje. Nie mieszkamy razem i dawno się nie widziałyśmy.

przez Saraid 06 lip 2013, 00:37
Przede wszystkim walczysz dla samej siebie.
Saraid

przez imbroken 06 lip 2013, 00:43
Ale na mnie mi nie zależy aż tak jak na nich.

przez Saraid 06 lip 2013, 00:49
Jezeli Ty sama sie zmienisz na lepsze bedziesz szczesliwsza to Twoi bliscy tez to odczuja i zyskaja na tym.
Saraid

przez imbroken 06 lip 2013, 01:00
Też tak myślę, ale w jakiś sposób ciężko jest to wszystko sobie właściwie poukładać. Dodatkowo zaczęłam bać się ludzi. Mam lęki. Ogromną trudność sprawia mi teraz rozmowa z obcymi ludźmi. Nie lubię wychodzić sama z domu. Czuję się z tym bardzo nieswojo. Najchętniej niczego bym nie załatwiała.

Sortuj wg