Samobójstwo bliskiej osoby

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez imbroken 05 lip 2013, 21:14
Minęło kilka lat, a ja wciąż mam depresje po śmierci taty. Był alkoholikiem, teraz ja mam problemy z alkoholem. Czuję, że moje życie dobiega końca. Bardzo mi smutno.

przez Pieprz 05 lip 2013, 21:15
:(
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Saraid 05 lip 2013, 21:17
Leczysz sie?leki terapia?
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez imbroken 05 lip 2013, 21:20
Jeżeli przeczyta to ktoś, kto myśli o samobójstwie, a ma rodzine, niech szczególnie pomyśli o bliskich. To co przeżywam jest przykre. Odcisnęło to duże piętno. Czasami nie wiem co robić. Psychoterapia nie pomogła... Może powinnam zgłosić się na leczenie szpitalne...

przez Saraid 05 lip 2013, 21:22
Warto sprobowac wszystkiego by sie lepiej poczuc,a terapia?w jakim nurcie byla?indywidualna ?zbiorowa?
Saraid

przez Anna Maria 05 lip 2013, 21:24
imbroken, może odziedziczyłaś skłonności depresyjne po swoim tacie. Rób jak czujesz, że będzie dla Ciebie najlepiej.
Anna Maria

przez imbroken 05 lip 2013, 21:25
Indywidualna. W zasadzie ciężko mi zrozumieć to co się stało, ale otwieranie się przed kimś wywarło na mnie odwrotny skutek. Więcej zaczęłam o sobie myśleć.

przez niosaca_radosc 05 lip 2013, 21:28
Więcej zaczęłam o sobie myśleć.
To znaczy, że terapia zaczęła przynosić jakiś skutek, tylko została zbyt szybko przerwana.
Jak długo chodziłaś na tą terapię i w jakim nurcie?
Do tego warto dodać leki, które trochę polepszyłyby Twój stan i ułatwiły wytrwanie w terapii.
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez imbroken 05 lip 2013, 21:33
Ale zaczęłam myśleć o rzeczach, które próbowałam wyprzeć kiedyś, a one wróciły. Stare traumy, przeżywanie na nowo nieprzyjemnego dzieciństwa. Nie byłam w stanie wytrzymać. Leki, może mi pomogą... Mam zaufać lekom?

przez TAO 05 lip 2013, 21:34
imbroken, No przede wszystkim to ile masz lat? tzn ile miałaś kiedy tato umarł.
Po drugie,bardzo cię ciągnie do niego. To dlatego masz te problemy. Nie odcięłaś najprawdopodobniej więzów na poziomie podświadomym.
Ale to powoli. Napisz coś więcej... jeśli rzeczywiście chcesz pomocy. Jak wyglądała relacja z ojcem? Od tego najłatwiej zacząć.
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

przez Saraid 05 lip 2013, 21:36
Tak zaufaj lekom rozumiem,ze przerwalas terapie po jakims czasie?dlatego TO wciaz wraca masz to nieprzepracowane.
Saraid

przez imbroken 05 lip 2013, 21:42
Nigdy nie wiedziałam czy tacie zależy na mnie w jakiś sposób. W sumie mam bardzo mieszane uczucia co do niego. Nie rozumiem dlaczego nas zostawił. Nie chciał walczyć z alkoholem.? Miałam 20lat jak to się stało. Czuję się niekochana i odrzucona bardzo często. Od dziecka w zasadzie mam takie kłopoty... Chcesz kochać człowieka, który na dobrą sprawę zostawił Cię, a nie jesteś w stanie.

Terapię przerwałam bo traumy wracają. Wciąż widzę wiszącego ojca.

przez Saraid 05 lip 2013, 21:50
Mysle,ze kochal ale byl bardzo chory wtedy racjonalne myślenie ulega znieksztalceniu.Nikt ze zdrowa psychika nie robi takich rzeczy,a rozumiem bol.ze terapia bolala ale zwykle boli jak jest skuteczna.
Saraid

przez Monar 05 lip 2013, 21:53
imbroken napisał(a):Minęło kilka lat, a ja wciąż mam depresje po śmierci taty. Był alkoholikiem, teraz ja mam problemy z alkoholem

Czemu to ludzi spotyka... Czemu niektóre dorosłe dzieci, które pochodzą z domu alkoholowego robią to samo co ich ojciec/matka alkoholik -piją?
Dziewczyno - idź na terapię, ile lat pijesz? Jeśli długo idź na odwyk. Stań na nogi, walcz o swoje życie.
Twój ojciec nie jest wart tego byś Ty również się staczała jak on ;/
Chcesz skończyć jak on?

Sortuj wg