Nie mogę mieć drugiego dziecka- depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez *Monika* 02 lip 2013, 20:24
capranera, nie bez powodu istnieją psychoterapie.
Te leki tylko łagodzą Twoje objawy, a z trudnościami jakie masz radzisz sobie tak, jak właśnie sobie radzisz. Bez urazy.
Tak jak napisała linka zacznij terapię, moim zdaniem możesz nawet stopniowo redukować dawki leków po jakimś czasie, m.in. takie jest też założenie psychoterapii.
Obrazek
Główny Moderator

przez libertynka 03 lip 2013, 17:30
czemu nie odpuścisz sobie teraz i nie spróbujesz za 2 lata, 5 lat? jeszcze nie umierasz, w życiu wszystko się może zmienić, teraz musisz brać leki i ok, zaakceptuj sytuację, żyj obecnym życiem, a reszta przyjdzie z czasem. minie rok, spojrzysz na to inaczej, może będziesz bardziej gotowa na drugie dziecko niż w tej chwili? może sytuacja będzie inna, inny lekarz, inne Twoje nastawienie?
im większą masz teraz presję na dziecko, tym bardziej potrzebujesz leków. odpuść sobie. jeśli macie mieć to dziecko, to będziecie mieli. choćby po 40. samo życie.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

przez lukk79 03 lip 2013, 18:24
Trzeba odpuścić, ja mam bardzo podobnie tylko w innej kwestii. Co jakiś czas mierzę się z bezsensem życia tylko dlatego, że poprzez to co mi dolega nie mogę być taki jaki chcę i mieć tego czego chcę. Kiedy staram się odpuścić to pomału mój zły stan łagodnieje, przy czym starania o to, żeby odpuścić nie są wcale łatwe, bo podobnie jak Ty nie mogę się z tym pogodzić. Chyba sedno w tym, żeby pogodzić się ze swoimi niedomaganiami czy jak to inaczej nazwać, najpierw odkryć a później się pogodzić z tym czego zmienić nie można (podobno wszystko można..), i tu chyba z pomocą przychodzi terapia. Zastanawiam się czasem czy też nie będę potrzebował leków, przynajmniej na depresję bo czasem mam ciężkie stany, nie wiem na ile mój organizm będzie sam w stanie walczyć (te wszystkie hormony i inne składniki). Na pewno można znaleźć nowy sens, przynajmniej mam taką nadzieję, że zawsze można.
Pierwszy Romantyk Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez capranera 03 lip 2013, 18:58
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Zauważyłam, że im bardziej odpuszczam, to jest godzę się z tym, ze jestem chora i tego dziecka mieć nie mogę, to trochę lepiej się czuję.
Czasem potrzebne są inne spojrzenia na sprawę, żeby dostrzec swoje wariactwo.
Pewnie jeszcze długo będzie to dla mnie bardzo ciężki temat, ale z każdym dniem lepiej.
A jeszcze lepiej będzie jak zajmę się moim mega absorbujacym dzieckiem :)

Sortuj wg