Nie mogę mieć drugiego dziecka- depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez capranera 01 lip 2013, 18:47
Nie mam żadnego problemu z zachodzeniem w ciążę- zachodzę za pierwszym razem.
Po prostu jestem chora i muszę brać leki- bez nich przestaję funkcjonować.
Jeśli znacie jakiś sposób- błagam, piszcie.

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:48
capranera, to w tym momencie nie zazywaj na ten czas leków. Coś za coś.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez capranera 01 lip 2013, 18:51
Właśnie problem jest taki, że bez leków nie funkcjonuję. Trzęsę się w łóżku i błagam o jakiekolwiek zakończenie. Nawet bycie w ciąży w takim stanie byłoby ryzykowne.
Dlatego dla mnie nie ma innego wyjścia jak rezygnacja z dziecka. Kiedyś w końcu się muszę z tym pogodzić i odzyskać sens życia.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:54
capranera, a jakie masz natręctwa?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez capranera 01 lip 2013, 18:55
Obecnie moim natręctwem jest myśl, że nie mogę mieć dziecka i jestem gorsza z tego powodu. I że takie życie nie ma sensu.

przez khaleesi 01 lip 2013, 19:10
capranera, no to jak przestałas zażywać lek to jakie miałaś, że musiałaś brać je z powrotem? Może warto się pomęczyć 9 miesięcy?
Mistrz Avatara

przez capranera 01 lip 2013, 19:23
Jak już mówiłam, poza natręctwami (które są małym pikusiem przy tym) cierpię na straszny lęk i chyba depresję.
OBEZWŁADNIAJĄCY LĘK. Niepozwalający zrobić sobie kawy nawet.

przez khaleesi 01 lip 2013, 19:27
capranera, a czego sie boisz?
Mistrz Avatara

przez agusiaww 01 lip 2013, 19:38
capranera, niektore leki mozna brac w ciazy a niektore nawet tez mozna jednakze w malych dawkach. Ja chorowalam na depresje, ale u mnie psychiatra przewiduje powrot w ciazy, poniewaz jej zdaniem a kobieta ma ok 30 lat doswiadczenia to raczej wie co mowi i sama czuje ze niby jestem zdrowa, ale mam zdecydowana nadwrazliwosc, a w ciazy wiadomo -hormony szaleja itd. Sama mam kolezanki ktore braly przez okres ciazy leki i jest ok. Niemniej trzeba zawsze skonsultowac decyzje z lekarzem psychiatra i ginekologiem.
Mnie sie wydaje, ze to glownie byc moze przemawia przez Ciebie Twoje natrectwo, w sumie nie napisalas, ze chcesz dla siebie itd -ale byc moze sie myle.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez capranera 01 lip 2013, 19:55
Tak bardzo chcę dziecka, że przekształciło się to w natręctwo.
Ja niestety oprócz antydepresantów biorę Fluanxol, który jest neuroleptykiem i nie jest zalecany w ciąży.

przez ania_taka 01 lip 2013, 20:48
Carpranera mam koleżankę chorą na padaczkę, z tego co wiem też stale na lekach. Kilka dni temu urodziła drugiego synka. Ja natomiast jestem "tylko" na antydepresancie, i jakoś nie miałam odwagi zdecydować się na dziecko biorąc ten lek, a był taki okres w moim zyciu że bardzo tego chciałam. Więc Cię rozumiem, ten ból że chcesz, a przez głupie tabletki nie możesz...

przez Candy14 01 lip 2013, 21:12
capranera, przeczytaj to "chciałam dać mojemu męzowi dziecko" ;) Czy dziecko jest prezentem który trzeba dawać.

to samo pomyslalam
Capranera, ja też pragnęłam jeszcze jednego dziecka,

z jakiego powodu? Zeby mąz byl zadowolony? Bo pierwsze dziecko nie jest jego? Co mialoby zalatwic to nastepne dziecko w waszym zwiazku?:
Mysle ze warto zastanowic sie nad powodem posiadania nastepnego dziecka i pomyslec przede wszystkim o tym dziecku a nie o tym co jego pojawienie na swiecie ma zrekompensowac
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez capranera 02 lip 2013, 18:53
ania_taka napisał(a):Carpranera mam koleżankę chorą na padaczkę, z tego co wiem też stale na lekach. Kilka dni temu urodziła drugiego synka. Ja natomiast jestem "tylko" na antydepresancie, i jakoś nie miałam odwagi zdecydować się na dziecko biorąc ten lek, a był taki okres w moim zyciu że bardzo tego chciałam. Więc Cię rozumiem, ten ból że chcesz, a przez głupie tabletki nie możesz...

Ja po prostu WIEM, że tych tabletek nie mogę odstawić, już próbowałam trzy razy - tak silna choroba i tyle.
Jak jest padaczka, to jest zagrożenie życia, dlatego lekarze pozwalają brać leki w czasie ciąży. Jak tylko "choroba psychiczna", to należy wykazać się silną wolą i leki odstawić.
Tego się nie da opisać, jak ja cierpię.
Ja naprawdę pragnę tego dziecka, chcę, żeby ono było owocem naszej miłości.
Za każdym razem jak próbuje odstawić te tabletki, to to niepotrzebnie przyspieszam. Dlaczego? Bo tak bardzo się źle czuję, że chcę mieć to szybciej za sobą. Tak czy tak się nie da.
Zastanawiałam się nad wizytą u bardzo dobrego doktora ginekologii, który zajmuje się przypadkami beznadziejnymi. Może jak on mi powie, że nie ma szans, to się jakoś bardziej z tym pogodzę.
Teraz nie mogę, czuję się, jakbym umarła- jakby zabrano mi coś najważniejszego, tylko dlatego, że jestem chora.

przez linka 02 lip 2013, 20:13
capranera, a może czas odwiedzić dobrego psychiatrę który zmieni ci leki na inne? Może czas odwiedzić dobrego terapeutę który powolutku wyciągnie cię z tego bagna?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg