Nie mogę mieć drugiego dziecka- depresja?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez capranera 01 lip 2013, 17:01
Nie wiem, od czego zacząć.
Mam wspaniałego męża, cudowne dziecko, które kiedyś wychowywałam sama, jednak los się do mnie uśmiechnął i stanowimy teraz rodzinę.
Choruję na nerwicę natręctw, lękową i od jakiegoś czasu chyba na depresję. Bardzo chciałam mieć z moim mężem dziecko, odstawiłam leki (wtedy brałam Seronil), zaszłam w ciążę, jednak poroniłam.
Wtedy zaczęła się prawdziwa choroba. Podjęłam trzy próby odstawienia leków w tym roku- w tym jednak skończyła się w szpitalu.
Po prostu jestem tak chora, że nie jestem w stanie odstawić leków, których nie mozna brać w czasie ciąży (neuroleptyki). Neuroleptyki biorę z powodu lęku, tak obezwładniającego, że dosłownie umieram, ten lęk trwa cały czas.
Do wczoraj trwała moja kolejna próba odstawienia neuroleptyków- dzisiaj pobiegłam do lekarza, bo prostu znowu przestałam funkcjonować.
Lekarka ponowiła leczenie neuroleptykami, powiedziała, że w przyszłym roku podejmiemy ostatnią próbę odstawienia ich, a potem mam się pogodzić z tym, ze mam tylko jedno dziecko.
Pomyślicie sobie pewnie, gdzie jest problem? Że mam już cudowne dziecko. Poza tym mąż nie naciska na dziecko, jest w stanie się pogodzić z tym, ze nie będziemy mieć wspólnych dzieci- dla niego najwazniejsze jest, żebym JA była.

Problem jest taki, że życie straciło dla mnie sens. Idę ulicą i nie widzę sensu, bawię się z dzieckiem i nie ma to dla mnie sensu, życie to udręka. Chodzenie do pracy to udręka. Wykonuję w swoim zyciu po kolei czynności, mijają kolejne dni, ale nie czuję sensu, jeśli nie mogę mieć dziecka.

Czuję się totalnym zerem, bo jestem chora. Ciężko stwierdzić, że mam się zacząć leczyć, bo biorę już trzy leki, chodzę do lekarza, na terapię poznawczo-behawioralną.

Jak poradzić sobie z poczuciem braku sensu życia? To chyba najgorsze uczucie, jakie mnie dotychczas spotkało.

przez malgos33 01 lip 2013, 17:14
Przykro mi, że tak sie czujesz, ale nie rozumiem... serio nie rozumiem. Masz meza, wsparcie z jego strony. Masz dziecko. Po co Ci jeszcze jedno dziecko?
To przykre, ze czyims sensem zycia sa dzieci. Nie można zyc dla dzieci, trzeba żyć dla siebie. NIe rozumiem...

przez capranera 01 lip 2013, 17:29
Chciałam dać mojemu mężowi dziecko, nie udało się.
Nie mogę poradzić sobie z pogodzeniem się z tym- ból istnienia jest teraz tak silny, że nie wytrzymuję.
I ten brak sensu... I nieustający lęk - niech ktoś lub coś mnie uratuje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez malgos33 01 lip 2013, 17:35
daj mu siebie, będzie bardziej wdzięczny. Zawalcz o siebie.

przez khaleesi 01 lip 2013, 17:45
capranera, przeczytaj to "chciałam dać mojemu męzowi dziecko" ;) Czy dziecko jest prezentem który trzeba dawać.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ania_taka 01 lip 2013, 17:57
Capranera, ja też pragnęłam jeszcze jednego dziecka, i też próby odstawienia leku spełzły na niczym (parogen). Pogodziłam się z tym, nie miałam wyboru, musiałam. Gdy się w końcu pogodziłam, teraz się nawet cieszę że mam tylko jedno dziecko. Trzeba się pogodzić z tym jak jest, i nie możesz czuć się gorsza z powodu choroby.... to nie Twoja wina że chorujesz. Przecież gdyby to zależało tylko od nas, nikt by nie chorował.. Daj sobie czas, staraj się po prostu pogodzić z tym faktem.

przez capranera 01 lip 2013, 18:07
staram się pogodzić. Jednak przeszkadzają mi w tym bliscy, kiedy mówią: Zobaczysz, będziesz miała jeszcze dziecko, nawet trójkę!
Ja jednak nie mam siły do tej walki- chciałabym to już skończyć- wbrew pozorom odciążyłoby mnie to psychicznie.
Kazdą taką próbę odstawienia leków mogłabym porównać do nieudanej inseminacji u niepłodnej pary- ilość wysiłku i poziom rozczarowania przy porażce- dla mnie są na równi.
Jestem zmęczona życiem.
Cieszę się, ze nie jestem sama z takim doświadczeniem niemożności odstawienia leków...

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:09
capranera, a nie jest tak, że im bardziej chcesz tym nie możesz ?
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez capranera 01 lip 2013, 18:11
Jest. Im bardziej chcę, tym silniejsze mam objawy chorobowe przy odstawianiu leków.
Tylko nie wiem, jak to zrobić, żeby wyluzować. Tym bardziej, że natrętnie o tym myślę całymi dniami (też chorobowo).
Jak może mi tak po prostu przestać zależeć?

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:15
capranera, też cierpię na NN więc wiem co i jak. A jakie leki zażywasz bo na ulotce leku jest, że mozna w ciązy nawet brac leki pod ścisła kontrola lekarza jeśli zdrowie matki jest bardziej kluczowe.
Mistrz Avatara

przez capranera 01 lip 2013, 18:22
Niestety oprócz sertraliny zażywam jeszcze flupentiksol- neuroleptyk i trazodon.
Inaczej zabija mnie paraliżujący lęk.
Chciałam odstawić te dwa leki i być w ciąży na samej sercie- podjęłam trzy bezskuteczne próby- jedna z nich skończyła się w szpitalu...
Więc nie widzę dla siebie szans niestety.

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:26
capranera, a z zestawieniem z innym lekiem? Konieczny jest ten neuroleptyk? ja do Serteliny stosuje Depakine. Jakie masz NN ? Moze pogadaj na ten temat z psychiatrą?
Mistrz Avatara

przez capranera 01 lip 2013, 18:27
Pójdę do innego lekarza- to dla mnie jedyne rozwiązanie.
Boję się tej nadziei, ona mnie zabija- wole już jej brak.

przez khaleesi 01 lip 2013, 18:31
capranera, ale Ty nie masz problemem z zajściem w ciąże tylko nie chcesz brac pigułek w czasie ciązy ?
Mistrz Avatara

Sortuj wg