Wszyscy się ode mnie odsuneli....

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez abraxas 27 cze 2013, 17:35
Flea napisał(a):A ja popieram agusiaww, bo prawda bywa bolecna ale ma moc uzdrawiającą. Czasami mocne słowa zrobią więcej niż klepanie po pupie i głasianie.

Ta, prawda ma moc uzdrawiającą, zwłaszcza u osób z myślami samobójczymi. Czasem tak uzdrawia, że na całe wieki.

Nie zauważyłam, żeby ktoś go głaskał po głowie. Za to do kopania wszyscy chętni, jakby byli co najmniej znajomymi autora wątku i wiedzieli jak cała sprawa wygląda. W sumie fajnie komuś dokopać, człowiek wyłączy kompa i pójdzie spać, a że ktoś tam gdzieś tam poczuł, że jest jakiś zły, skrzywiony i musi być na usługach innych żeby mieć z kim pogadać, to już przecież nic nie znaczące zawracanie gitary.
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez khaleesi 27 cze 2013, 17:46
Jak dla mnie te posty nie mają żadnej mocy uzdrawiającej to po prostu kopanie leżącego! Wstyd. Nie wiesz nic autorze tematu ale skrytykować to umiesz!
agusiaww napisał(a):kali1995, z racji tego, ze w sumie tutaj nic prawie o sobie nie napisales, zerknelam na Twoje inne posty. Napisales ze chodzisz na silownie? I jak chodzisz czy nie? Nastepnie, biegaj tez, rano i wieczorem zacznij do malych przebiezek. Nie dziw sie ze koledzy Cie olewaja w sumie to tez jestes wkurzajacy na dluzsza mete bo nic od siebie nie dajesz a oczekujesz ze ludzie non stop beda o Ciebie dbac. Tylko jeczysz ze jestes gruby, do szkoly nie chodzisz, wiec czym Ty mozesz kolegom zaimponowac? Na pewno nie inteligetnym. Zapisz sie do szkoly, jakiejkolwiek zawodowki itp, bieganie, silownia, czytaj duzo ksiazek roznych, ucz sie i dyskutuj z ludzmi, a sie zmieni. Mozesz tez byc wolnatriuszem w swoim miescie np w schronisku. Nic nie dasz od siebie to nic nie dostaniesz.

agusiaww napisał(a):kali1995, no jasne bo Ty oczekujesz, ze kazdy bedzie Ciebie glaskal po głowce. Jak wczesniej napisałam, nic z siebie nie dajesz, a masz postawe roszczeniowa, że kazdy ma wokół Ciebie skakc, no to sie obudz, bo zycie to nie jest bajka i nikt nad Toba sie litować nie bedzie. I albo się zajmiesz sobą jak napisałam, albo stoczysz się po równi pochyłej. Czasy dziecinstwa, ze pod nos Ci wszystko podstawiali minęły. Niektorzy mieli gorzej od Ciebie i się podnieśli, ale Tobie jest dobrze narzekać że wszyscy wokół żli a Ty jedynie masz najgorzej.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Candy14 27 cze 2013, 18:26

Moim zdaniem to raczej pisanie mu, że ma kolegów jest głaskaniem po głowie, a ja bez ogródek napisałem jak wygląda ich relacja.

moze tak wyglada a moze nie. Mozemy gdybac bo znamy relacje tylko z jednej strony i to subiektywnej. Czasami trzeba potrzasnac zeby cos sie ruszylo.

I wiesz. Gdyby WSZYSCY sie ode mnie odsuneli jak pisze autor to przyjrzalabym sie jednak sobie. Pewnie ze trafia sie na osoby niiegodne zaufania, cwaniakow, dupkow itd. Zawsze znajdzie sie ktos kto nas zawiedzie, zostawi, opusci ...ale jezeli dotyczy to wszystkich wokol to jakis npowod jest i byc moze tym powodem jest jednak autor
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zmienny 27 cze 2013, 18:43
Faktycznie, nie znamy dokładnie sprawy, dlatego opierałem się na słowach pierwszej wypowiedzi, jako jedynym źródle.
zmienny

przez Flea 27 cze 2013, 18:46
No jasne. Usiądźmy wszyscy w kole i zacznijmy pomstować na kolegów jacy to oni niedobrzy, a autor biedny i bezsilny na ich docinki. Ach ci niedobrzy ludzie. Nic tylko kałasznikowa i pod mur z nimi...
I do czego to niby doprowadzi?
Co to da oprócz tego, że ktoś się utwierdzi w tym biadoleniu, że tak jest dobrze.
Do szkoły nie, tego nie, tamtego nie, to świat jest zły i podły.
No cóż...każdy sam decyduje czego chce i wie jaki są jego możliwości.
Kolejny syndrom"tak mi źle, zróbcie coś z tym."

przez abraxas 27 cze 2013, 18:47
Candy14, to że autor może być powodem nie oznacza, żeby trzeba go wirtualnie skopać, żeby cokolwiek z tym zrobił.

Flea, a to Ty widzisz jedynie dwie opcje: skopać albo pomstować na kolegów?
Ostatnio edytowano 27 cze 2013, 18:51 przez abraxas, łącznie edytowano 1 raz
Bywają dni dobre, ale bywają i złe, i te też muszę przyjąć za własne. Są dni, kiedy jestem z kamienia, czasem z żelaza, najczęściej, niestety ze szkła.

przez khaleesi 27 cze 2013, 18:50
abraxas, zgadzam się. Każdy ma prawo napisać co go boli. Trochę empatii.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez zmienny 27 cze 2013, 18:50
Flea, a kto tak robi? ja tylko napisałem jak jest, czyli, że go nie szanują. apeluje o czytanie ze zrozumieniem.
zmienny

przez wino.nocy 27 cze 2013, 18:53
ale jezeli dotyczy to wszystkich wokol to jakis npowod jest i byc moze tym powodem jest jednak autor
Ode mnie też wszyscy się odwracają, bo nikt nie rozumie mojej nieśmiałości. Jak tylko ktoś zauważy, że się denerwuję to dostaję łatkę "dziwak" i dają sobie ze mną spokój. To mi wcale nie pomaga, a jeszcze pogarsza sprawę.

przez khaleesi 27 cze 2013, 19:00
Nie wiadomo czy autor wątku w ogóle sie jeszcze pojawi bo liczył na jakies wsparcie, porady a usłyszał, że jest osobą roszczeniową i chce żeby kolo niej skakać. Nie wiem jak po tym co napisał autor można wywnioskować, że to wina autora. Może faktycznie fałszywi ludzie którzy powinni mu pomóc się pozbierać. Nie znamy sytuacji to nie oceniamy autora tak surowo nic w koncu złego nie zrobił nikomu.
Mistrz Avatara

przez Candy14 27 cze 2013, 19:05
Nie wiadomo czy autor wątku w ogóle sie jeszcze pojawi bo liczył na jakies wsparcie, porady a usłyszał, że jest osobą roszczeniową i chce żeby kolo niej skakać

tak mozna wywnioskowac z jego postow bo tylko na tym mozemy sie opierac nie znajac calosci sytuacji. I pojawi sie..to nie jest pierwszy jego temat gdzie jest ofiara okrutnego swiata. Tylko wnioskow z tego co piszemy nie wyciaga
Candy14, to że autor może być powodem nie oznacza, żeby trzeba go wirtualnie skopać, żeby cokolwiek z tym zrobił.

Wiesz, kiedy trafilam na terapie tez oczekiwalam ze beda mnie glaskac po glowie. W koncu zycie mi sie zawalilo a jednak czasami dosc ostre slowa daly mi do myslenia. I przestalam obwiniac wszystkich wokol a zaczelam nabierac samoswiadomosci. Terapia nauczyla mnie pokory. Dzieki temu nie obwiniam mojego bylego meza bo zobaczylam rowniez wlasne bledy i zrozumialam zeby cos sie zawalilo to potrzeba dwojga.
Nie chce skopac autora ale sugeruje zeby przyjrzal sie rowniez sobie.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez wino.nocy 27 cze 2013, 19:20
I przestalam obwiniac wszystkich wokol a zaczelam nabierac samoswiadomosci. Terapia nauczyla mnie pokory. Dzieki temu nie obwiniam mojego bylego meza bo zobaczylam rowniez wlasne bledy i zrozumialam zeby cos sie zawalilo to potrzeba dwojga.
Nie chce skopac autora ale sugeruje zeby przyjrzal sie rowniez sobie.

A co on robi złego? Czy jeśli jest on cichy i mało towarzyski, to ma na siłę udawać ekstrawertyka, by się jakimś głupolom przypodobać? Skrajny introwertyk i "fajni" kolesie, to kiepskie połączenie i zawsze będzie prowadziło do zgrzytów - na niekorzyść introwertyka.

Niech znajdzie sobie takich znajomych, którzy są podobni do niego.

przez Candy14 27 cze 2013, 19:31
wino.nocy, nie wiesz jaki jest tylko jak sie przedstawil.

A z tym sie zgadzam
Niech znajdzie sobie takich znajomych, którzy są podobni do niego.

przez abraxas 27 cze 2013, 19:48
Candy14, myślę, że mało go obchodzi z jaką postawą trafiłaś na terapię i co na Ciebie podziałało, bo ani on nie jest Tobą, ani Ty nim.
Takie sugestie to ja dziękuję... To wolę nie wiedzieć jak wygląda kopanie.

Sortuj wg