Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam


xmarcin95x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 18 lat nic mi się kompletnie nie chcę bardzo źle sypiam np kładę się o 24- bądź 00:01 i nie mogę zasnąć przez jakieś 1,5 godziny czasami mam dziwne myśli przed spaniem, prawię cały czas myślę czy ktoś się nie patrzy na mnie chodzę przygnębiony zmęczony nic mi się nie chcę mam się uczyć na jutro żeby zdać nie chcę mi się po prostu nic i nie wiem czy to jest depresja czy nie a dodam że prawię cały czas nawet jak za coś się biorę zaraz to porzucam bo mi się nie chcę jestem zmęczony życiem i nie mam żadnego celu w życiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Problemy z zasypieniam mogą mieć wiele przyczyn, sprawdź niektóre, najpowszchniejsze z nich;

- Zbyt duża ilość spożywanej kawy lub środków zawierających kofeinę które przy długotrwałym przyjmowaniu w NIEmałych dawkach oprócz problemów z zaśnięciem mogą powodować właśnie także lęki,

- Oglądasz za dużo filmów/programów kierujących Twoją wyobraźnię na "złe" tory - mam na myśli głównie jakieś horrory, itd.

- Masz za mało obowiązków/za dużo myślisz - zbyt częste i długie myślenie czasem potrafi doprowadzić do przekoloryzowanych wniosków.

- Masz za dużo obowiązków - jedno niewyklucza drugiego

- Siedzisz za długo przy komputerze.

- Jakieś problemyw rodzinie/szkole/etc.(których nieopisałeś więc strzelam więc takowe niewystępują)

Przede wszystkim, w takich sytuacjach powinieneś myśleć głównie tylko o zwykłych, codzinnych, PRZYZIEMNYCH sprawach, oczywiście najlepiej tych najmniej stresogennych np. Co jutro będziesz robił. Jeżeli i to niepomaga, najlepiej przed snem porobić/pooglądać/poczytać coś co Cię cholernie nudzi, i samo zamknie Twoje powieki ;)

Pora spania także powinna być chyba trochę wcześniejsza, choć zależy to głównie od tego o której rano wstajesz. 6-7 godzin to MINIMUM, optymalnie powinno spać się ok.8 godzin, choć tak naprawdę to jest to sprawa indywidualna każdego człowieka i powinieneś sprawdzić po jakim czasie snu czujesz się najlpiej.

 

Jeżeli właśnie niewyspanie jest tu głównym problemem, możliwe, że twoje następne problemy ze zmęczeniem, brakiem samozapału itp. są właśnie jego wynikiem. Popracuj więc nad nim, koniecznie.

 

Niemasz JESZCZE żadnego celu, niech więc narazie Twoimi celami będą drobne rzeczy, takie jak np. poradzenie sobie niewyspaniem. Mało kto ma tak naprawdę JASNO określony cel, przeważnie każdy poprostu DĄŻY do życia takiego, jakie sobie wymażył i stara się to spełnić poprzez wyznaczanie sobie i pokonywanie celów służących za półśrodku w drodze do spełnienia. Żyj tu i teraz, potrzebujesz narazie wyjść z dołka, więc i niech to będzie Twoim celem, jeżeli już uda Ci się z niego wyjść, zakopiesz go i zbudujesz fundament trwały na tyle by już więcej tam nie wracać. Uwierz, że człowiek "w dołku" jest poprostu ograniczony jak jego pole widzenia, sam wiem po sobie, że gdy mam słabsze momenty, -i moja wyobraźnia na tym cierpi,-i moja inteligencja, ambicja, oraz wszystko, człowiek staje się poprostu 50%, namiastką tego, czym jest naprawdę. To co teraz o sobie myślisz, to tylko Twoje złudzenie. Cele pojawią się same, gdy tylko zobaczysz trochę więcej niż tylko kawałek niebieskiego sklepienia i tony gruzu wokół Ciebie.

 

Trzymaj się, daj koniecznie znać co u Ciebie niezależnie od tego czy będzie lepiej czy gorzej :great:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×