Lęki, nerwy- depresja !!

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Lęki, nerwy- depresja !!

przez anilew 06 cze 2013, 13:19
We wtorek wybrałam się do psychiatry, wypełniłam taki test "Skala Depresji jakiegoś tam gościa", wyszło mi 28 punktów. Ogólnie miewałam lęki, zły nastrój, płaczliwość, zmiany nastrojów, nerwowość o byle co, ogólnie się wszystkim przejmowałam i z tego powodu też był płacz. Wszystko to z powodu niskiej samooceny, nigdy nie byłam pewna siebie i zawsze uważałam się za kogoś gorszego i kogoś kto nie zasługuje na pewne rzeczy. Psychiatra przepisała mi Paxtin 20 mg, mam brać przez pierwsze 3 dni po 1/2 tab. a później po całej przez miesiąc. + spotkania z psychologiem ale to za 3 tygodnie dopiero. Lekarz ginekolog powiedział mi że ten lek może mi zaburzyć gospodarke hormonalną i najlepiej go nie brać w tak młodym wieku= mam 20 lat, a biore również tabletki antykoncepcyjne, (Mówił że nie obniża to skuteczności antykoncepcji) które mają działanie poprawiania humoru, szczerze jakoś tego nie zauważyłam, może przez 2-3 dni był lepszy. Myślicie że dobrze zrobiłam idąc do psychiatry z takim problemem? Czy powinnam brać ten paxtin i czy one mi nie zaszkodzą?

Lęki, nerwy- depresja !!

przez *Monika* 08 cze 2013, 02:15
anilew, Witaj.
Co do leków, to nikt z nas Ci tu nie doradzi co masz zrobić.
Byłaś u specjalisty, szkoda, że nie powiedziałaś psychiatrze, ze bierzesz jeszcze inne leki.
A prawda jest taka, że leki niskiej samooceny Tobie nie podniosą, co najwyżej pomogą Ci znosić trudne dla Ciebie stany.
Najwłaściwsza w takiej sytuacji jest psychoterapia. No, ale to ty decydujesz. :D
Obrazek
Główny Moderator

Lęki, nerwy- depresja !!

przez partycja 19 cze 2013, 11:33
Dokładnie, leki mogą pomóc na lęki, złe samopoczucie, ale też nie zawsze. Leki nie są złotym środkiem, więc nie polecam. Jest to raczej już ostateczność, gdy już faktycznie nie wie się co zrobić. W tej sytuacji spróbuj terapii, mam nadzieję, że natkniesz się na dobrego psychoterapeutę. A, no i ćwicz. Ćwiczenia fizyczne BARDZO poprawiają samoocenę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg