Depresja kontra otyłość...

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Tyraela 30 kwi 2007, 19:58
Agapla, niestety, straszne te zdjęcia. Dlatego kiedy słyszę, że dziewczyny marzą o anoreksji - nie mam dla nich nic innego niż uśmiech politowania. Jak można głodzić się na śmierć? ;]
...O sancta simplicitias.

przez Pstryk 30 kwi 2007, 21:40
Moje drogie, to taki sposób samookaleczania się, zamiast zastanawiać się
Aniesia napisał(a):Nie wiem co mi na mózgu siadło ze musze miec 48kg???

zastanówcie się, czym ten stan jest spowodowany. Dlaczego nie akceptujecie siebie takimi jakimi jesteście? Poszukajcie uważnie w swojej przeszłości, wygrzebcie wszystkie brudy, to nie będzie przyjemne, ale jak zajmiecie się podstawą skutki też miną.
Pstryk

przez śliwka_kalifornijska 01 maja 2007, 12:36
Te zdjęcia po prostu mnie zszokowały !! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Widziałam kilka filmów o anorektyczkach, ale te na zdjęciach ważą chyba z 10kg mniej..... :shock: Jeśli mam być szczera, to niedobrze mi się trochę zrobiło..... KOSZMARRRRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 01 maja 2007, 19:43
Tak Śliwka, niedobrze się robi... i my wszystkie które cierpimy na zaburzenia odżywiania, też zapewne tak pomyślałyśmy... szkoda tylko, że w naszej świadomości jesteśmy przekonane, że nas to nie spotka, że nas to nie dotyczy, że my mamy kontrolę nad tym co się dzieje...
Te z obrazka też zapewne tak myślały...
Pstryk

przez Aniesia 02 maja 2007, 01:56
Czuje sie fatalnie!!! Lęki mam praktycznie codziennie tzn mam codziennie i powtarzaja sie dosyć często. Np. teraz jest mi jakoś dziwnie!! Wróćiłam godzine temu z pracy i położyłam sie spać ale nie moge lezec musze coś robić!! Nie dobrze mi zbiera mi sie na wymioty!! Zjadłam coś bo pusty żoładek mam i nie wiem co jest grane!!! Kuźwa mam dosyć tego.
Dlaczego chce ważyć 48 kg? Nie wiem to jest jakby jakaś taka magiczna cyfra to 48kg. Wiem ze nigdy nie bede tyle ważyć. Dlaczego 48 poproatu chyba moje kolżanki za czasów ternowiania tyle ważyły w najniższej kategorii wagowej i być moze ja tyle chciałm ważyc!!
W piątek ide do psychiatry w końcu czekam na tą wizyte jak na jakieś zbawienie!! Moze mi coś w końcu przepisze bo ja sie naprawde katuje tymi myślami no i źle sie przy tym czuje bardzo!!! Jestem jakaś spięta i nerwowa!! Ogóleni nie mam sily na nic!! Jutro z rana znów będe musiałą wstać bo mały mnie pewnie obudzi około 6 ale nie dam rady!! Teraz mam tyle emocji w sobie ze nie jestem sie nawet w stanie położyć! Czesto tak mam że leże w łózku długo nim mogę zasnąc!! JAk miałam wczesniejszy epizod depresji i tej mojej nerwicy to mogłam spac cały czas a teraz.. nic tylko spieta sie czuje i pełno paniki w sobie mam czuje to!!!
Ogólnie rzecz biorac boje sie brac leki!! Boje sie że będe sie po nich źle czuła!! Dlatego tak bardzo nie lubie brać nowych leków!!!

Odchudzałąm sie z gową tak przynajmniej myśle. Jadłąm wg diety rozzielniej co pozwoliło mi schudnąc jakieś 16 17 kg. Nie łykam jakiś witamin w tabletkach jem duzo warzyw ale coś miie wydaje ze bede musiała zacząć łykać jakieś tabletki!! Tak bardzo źle sie czuje!!!

Zauważyłam ostatnio ze dużo rzeczy mnie obrzydza. Musze wychodzic z pokoju nie patrzec i zaczac myslec o innych rzeczach. Nie wiem co jest grane cos co wczesniej w ogóle mnie nie ruszalo teraz moze doprowadzic praktycznie do wymiotów!! MAsakra!!
Dobra kończę nie bede wam juz przynudzać!! Piszcie do mnie pomaga mi to naprawde pomaga mi pisanie i czytanie dzieki!!!
Każdej odpowiedzi szuka sie najpierw w sobie.

przez agapla 02 maja 2007, 14:01
Aniesia bierz witaminy i minerały ! to jest bardzo ważne z samego jedzenia nie wszystko zostanie przyswojone!!! przy każdej diecie trzeba brać preparaty wit-mineralne bo inaczej możesz sobie zrobic więcej szkody tym odchudzaniem niż pożytku!Mnie tego typu preparaty postawiły na nogi przy naprawde poważnych lękach .Jest tyle naturalnych metod które pomagają wyjść z nerwicy że wcale nie trzeba sięgać po psychotropy które niestety lekarze łatwo przepisują .Ja uważam że psychotropy to ostateczność najpierw powinno sie stosować naturalne metody dlatego czy w twoim przypadku nie lepiej udać się najpierw do psychologa?

przez Pstryk 02 maja 2007, 19:49
Aniesia, wydaje mi się, że jesteś po prostu przemęczona. Masz zapewne wiele obowiązków. Pozwól sobie na odrobinę lenistwa. Daj czas sobie - i tylko sobie.
I zrób badania, na krew itp. Idź do lekarza i powiedz mu jak się czujesz. On skieruje Cię na stosowne badania, aby wykluczyć biologiczne przyczyny tego co się z Tobą dzieje (możesz mieć choćby anemię, zespół przewlekłego zmęczenia lub alergię).
Będziesz przynajmniej spokojna o swoje zdrowie fizyczne i łatwiej będzie Ci leczyć ewentualne zaburzenia psychiczne.
Nie czekaj aż minie. Bo jak sama widzisz jest Ci coraz ciężej.
Pstryk

przez Aniesia 03 maja 2007, 00:29
Znów po pracy zaraz ide się kąpać moze tym razem szybciej usne!! Wczorja męczyłam sie wrecz do 3 a o 7 znów pobudka mój synuś stał w łóżeczku i wołał agaaaaaaaaaaa agaaaaaaaaaaaa!!! No i nie było opcji trzeba było wstać!!
Myslice wiec ze jestem zmeczona pewnie i tak najgorsze w tym wszystkim jest to ze to ja wszystko musze robic sama bo ... wszystko zrobie najlepiej i w ogole jak ja cos zrobie to zrobie to jak trzeba. W domu to jest masakra sprzatam gotuje zajmuje sie dzieckiem a póxniej do roboty i tak wkoło :( nie potrafie saobie odpuścić nie potrafie powiedzieć mojemu męzowi zeby to on coś zrobił!!!
Myślisz agapla ze witaminy mi pomogą?? Naprawde wystarczy zebym sobie centrum wzięłai mi przejdzie?? Spróbuje moze rzeczywiście mi one pomogą!! W pitek i tak pojde do lekarza ale pogadam z nim zeby mi nic nie przepisywał byłoby fajnie jakbym nie musiałą łykać psychotropów nienawidze momentu w któym to organizm sie przyzwyczaja do leków beznadziejenie!!!!
Dzis w końcu przyszła moja waga!! Tą co sobie kupiłam w prezencie urodzinowym ;) i dzis jesem szczęliwa no i podczas piwerwszego wazenia miałąm 61,4 a to było w południe zaraz tez sie zwaze.
Uciekam a postanowiłam ze chyba sobie zapisze wszelkie pytania i sprawy które chce poruszyc u psychaitry czy wy tez macie taka krótką pamięć??????? Ja dosłownie nie moge czasami pozvierac myśli tak jakoś dziwnie sie czuje!! Ok tym razem to juz naprawde uciekam!!!
Każdej odpowiedzi szuka sie najpierw w sobie.

przez cinnamon_inspiration 03 maja 2007, 09:38
Ja odchudzam sie od pierwszego maja. Stosuje diete malo kalorii (ale bez przesady) i diete Montignaca. Za miesiac napisze jakie rezultaty.

przez śliwka_kalifornijska 03 maja 2007, 15:04
bethi napisał(a):Tak Śliwka, niedobrze się robi... i my wszystkie które cierpimy na zaburzenia odżywiania, też zapewne tak pomyślałyśmy... szkoda tylko, że w naszej świadomości jesteśmy przekonane, że nas to nie spotka, że nas to nie dotyczy, że my mamy kontrolę nad tym co się dzieje...
Te z obrazka też zapewne tak myślały...

NIEPRAWDA! Ostatnio stało się coś, co mnei jeszcze bardziej zszokowało - pokazałam na pewnym forum związanym z odchudzaniem te zdjęcia. Tam jest dużo osób w wieku 15-17 lat. I niektóre z nich mi napisały, że je to wcale nie przeraża, a niektóre z nich wręcz motywują takie zdjęcia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wtedy dopiero padłam z wrażenia! Te zdjęcia przerażają - ale chyba głównie te osoby, które nie mają jeszcze anoreksji...... :( :( :( Ktoś mi wręcz napisał, że takimi zdjęciami to ja nikogo nie odstraszę tylko ZACHĘCĘ DO DALSZEGO ODCHUDZANIA SIĘ.....

przez agapla 03 maja 2007, 15:21
Aniesia zobacz przeżywasz cieżki okres ,wszysto na twojej głowie ,jeden wielki kłębek nerwów,do tego jeszcze ta dieta która nie oszukujmy sie nie pozostała obojętna dla twojego organizmu .Pamiętaj że organizm to wielka fabryka chemiczna jakie składniki chemiczne mu dostarczasz tak funkcjonuje!

przez smutna baletnica 04 maja 2007, 20:41
Czesc

Też ważę 74 przy wzroście 170 i bardzo cierpię

przez Pstryk 04 maja 2007, 21:24
Smutna baletnico, nie to co się świeci na zewnątrz jest najcenniejsze. Kochana, na pewno o tym wiesz. Owszem, wygląd ma znaczenie, ale czy na pewno jest pierwszoplanowe?
Jestem przekonana, że masz wielkie serduszko i jesteś bardzo interesującą osobą - dlaczego? bo jesteś bogata w doświadczenia życiowe.
Pstryk

przez smutna baletnica 04 maja 2007, 23:34
dzieki za pocieszenie ale bez formy nie ma baletu to nie jest obsesja w moim wypadku tylko warunek koieczny

Sortuj wg