Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skąd się bierze depresja?


Nicky

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie pełni szczęścia, posiadający przyjaciół, wiele zainteresowań, celów życiowych nagle popadają w depresję. Tracą znajomych (zamykają się na kontakt z nimi), tracą zainteresowania (owe zainteresowania tracą cokolwiek interesującego w sobie), a cele nagle tracą sens. Człowiek każdego ranka wstaje, idzie do pracy, następnie wieczorem z niej wraca. Nie ma na nic czasu ani chęci, a zmęczenie towarzyszy mu zarówno rano, w pracy jak i wieczorem.

 

Skąd w ogóle się biorą te depresje. Kiedyś nie było depresji, ani mody "na depresję", a ludzie również wtedy musieli pracować, martwić się o "jutro". Wspominam jak kiedyś wszystko mnie fascynowało, miało sens. Coś co kiedyś miało niesamowity magnes dzisiaj nie ma znaczenia, mimo że kiedyś miało. A człowiek sobie rozmyśla że Ci samobójcy to jednak mają rację, bo człowiek w taki czy inny sposób i tak w końcu umrze. Mniejsza o sposób w jaki jego żywot się zakończy. To jaki to wszystko ma sens. Co właściwie powoduje że ludzie w ogóle popadają w takie stany depresyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja to jest temat rzeka, ale niektórzy są zdania, że depresja bierze się ze złej diety, z niedoborów. Coś w tym jest, bo tyle teraz chorób cywilizacyjnych, nowotwory, alergie, problemy z układem krążenia itp. Kiedyś tego nie było a ludzie jedni zdrowiej i bardziej naturalnie. Np taki aspartam, jest go wszędzie pełno, szczególnie w napojach, a podobno wywołuje depresję.

Ja nie jestem zwolennikiem tak prostego wytłumaczenia, ale jednak warto się nad tym zastanowić. Np wiele czytałam o związku depresji z niedoborem omega3. Problemy z hormonami też mogą wpływać na samopoczucie, np niedoczynność tarczycy.

Jeśli masz problemy z depresją to warto najpierw zrobić podstawowe badania, a później szukać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te podstawowe badania już rok idę i albo nie mam ubezpieczenia, albo mi się nie chce albo siedzę w robocie w efekcie i tak czasu wtedy nie mam:P. Kiedyś wyniki miałem dobre.

 

Zależy o które "kiedyś" Ci chodzi. Czy o średniowiecze, moje "kiedyś" czyli dzieciństwo czy początek lat 90-tych. Moje "kiedyś" to okres dzieciństwa. Masa czasu, masa energii, a pieniądze nie grały większej roli, masa celów. A teraz wieczne zmęczenie, brak chęci na cokolwiek, brak chęci do dalszej egzystencji, problemy z koncentracją/pamięcią i takimi tam. Więc kiedyś było lepiej dla mnie przynajmniej. Zresztą czasy braku powszechnie dostępnego Internetu, wszech obecnych telefonów komórkowych (i ich różnych odmian) były lepsze od obecnych. Niektórzy sobie braku neta czy komórki nie wyobrażają, a ja się w takich czasach wychowywałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością lepiej działa na psychikę kontakt z rówieśnikami jak się biega za piłką niż siedzenie przed kompem i granie non stop

Jako żywy przykład potwierdzam,niestety komputer sprzyja rozwinięciu się depresji i całej reszty badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością lepiej działa na psychikę kontakt z rówieśnikami jak się biega za piłką niż siedzenie przed kompem i granie non stop

Gorzej jak dziecko już od małego jest odrzucane, to co ma robić? Być popychadłem rówieśników? Więc zaczynają przesiadywać przy komputerze i machina działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak dziecko już od małego jest odrzucane, to co ma robić? Być popychadłem rówieśników? Więc zaczynają przesiadywać przy komputerze i machina działa...

i tutaj ja jestem żywym przykładem, ale wtedy nie było komputerów więc siedziałam w książkach.

po 20 latach depresja jak malowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer czy książki co za różnica. Książki są nieco zdrowsze dla oczu i nie ma w nich tyle głupot co w Internecie.

U mnie w domu był alkoholizm, a przez ojca zawsze byłem traktowany jako ten gorszy. Zatem nieśmiałość i unikanie ludzi towarzyszyło mi od najmłodszych lat. Więc dzisiaj za specjalnego życia towarzyskiego nie mam. Większość znajomości została zamrożona. Albo się nie spotykamy, albo nie ma na to czasu albo no niektórzy z nich już nie żyją:P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Partner czy partnerka,czy też jeszcze ogólnie związek z pewnością może pomóc,ale nie jest to lekarstwo na wszystko.

Z drugiej strony,jeśli 2 strona dobrze człowieka zna, i rozumie,wspiera przy zaburzeniach,może to sporo pomóc...

Choć ja jestem zdania,że jeśli nie radzę sobie z własnymi zaburzeniami,i życiem,i nie jestem w stanie wziąć odpowiedzialności za siebie,to niema się co ładować w jakiekolwiek poważniejsze relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak dziecko już od małego jest odrzucane, to co ma robić? Być popychadłem rówieśników? Więc zaczynają przesiadywać przy komputerze i machina działa...

i tutaj ja jestem żywym przykładem, ale wtedy nie było komputerów więc siedziałam w książkach.

po 20 latach depresja jak malowana

No to piąteczka... O ile przeżyłam fascynację komputerami, tak teraz książki wracają do mych łask. I wcale nie uważam tego za mniejsze zło.

No i... u mnie wszystko przyszło ponad dwa razy szybciej :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z pewnością lepiej działa na psychikę kontakt z rówieśnikami jak się biega za piłką niż siedzenie przed kompem i granie non stop

Jako żywy przykład potwierdzam,niestety komputer sprzyja rozwinięciu się depresji i całej reszty badziewia.

Ja w dzieciństwie spędzałem dużo na czasu na oglądaniu telewizji, graniu w karty i w gry telewizyjne, a przed komputerem zacząłem przesiadywać od nastoletniego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×