Ciąża niechciana

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ciąża niechciana

przez *Wiola* 10 maja 2013, 22:56
linka, W takiej sytuacji o jakiej piszesz czyli gwałcie i zagrożeniu życia , zwyczajnie nie wiem. Czuję się za głupia ,żeby to oceniać. ;) Natomiast w innych , choćby taka jak wyżej jest dla mnie zabójstwem i już.
Moderator

Ciąża niechciana

przez linka 10 maja 2013, 23:02
Ale to ten sam zabieg, ta sama procedura, tylko inne okoliczności .... morderstwo to morderstwo....

No ale traktowanie usuwania ciąży jako środka antykoncepcyjnego jest nie do końca normalne...
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 10 maja 2013, 23:33
Candy14 napisał(a):
ale gdybym robił to bez zabezpieczenia z kim popadnie

a gdybys to robil z jedna ukochana osoba i do tego z zabezpieczeniem a tu wpadka?

o tym już w innym wątku pisałem i nie mam zamiaru powtarzać.

-- 10 maja 2013, 23:35 --

linka napisał(a):vifi, wsparcie .... jakie wsparcie? Jeśłi dzień w dzień nosisz w sobie dziecko gwałciciela, przypomina ci się cały czas ten jeden moment ...... jakie wsparcie jest w stanie to ogarnąć? Myślę, ze jeśli prawo nakazywałoby kobiecie donosić ciążę z gwałtu coraz częstsze byłyby przypadki samobójstw....

tu się zgodzę
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciąża niechciana

przez *Wiola* 10 maja 2013, 23:38
Tylko weźcie pod uwagę ,że po aborcjach też się samobójstwa zdarzają. Kobieta usuwa ciążę , a za jakiś czas nie może sobie z tym dać rady psychicznie, albo okazuje się ,że więcej w ciążę zajść nie może i też zjazd , więc to mnie nie przekonuje.
Moderator

Ciąża niechciana

przez kaja123 10 maja 2013, 23:51
linka napisał(a):vifi, wsparcie .... jakie wsparcie? Jeśłi dzień w dzień nosisz w sobie dziecko gwałciciela, przypomina ci się cały czas ten jeden moment ...... jakie wsparcie jest w stanie to ogarnąć? Myślę, ze jeśli prawo nakazywałoby kobiecie donosić ciążę z gwałtu coraz częstsze byłyby przypadki samobójstw....

Jak ktoś w wyniku gwałtu na swojej osobie zostanie dotkliwie pobity i straci oko jakie wsparcie jest w stanie to ogarnąć? W wyniku gwałtu na tle seksualnym nastąpiło poczęcie, w wyniku gwałtu/ przemocy fizycznej nastąpiła utrata oka. To trauma i to. Zarówno jedna jak i druga osoba może popełnić samobójstwo. Obie osoby mają za sobą okropne przeżycia i pewne nieodwracalne skutki. Ja uważam że nikt nie ma prawa decydować czy ktoś - człowiek (pomimo tego albo przede wszystkim że nie może się bronić ) ma prawo żyć czy nie. Życie to życie i nie nam za kogoś decydować. Pewne fakty się dokonały. Dla mnie nie ma wytłumaczenia.

Ciąża niechciana

przez siostrawiatru 11 maja 2013, 00:01
Dziękuję Bogu , ze nie musiałam decydować o tym. Bo nie wiem co bym zrobiła gdybym wtedy zaszła. Po tym gwałcie.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

Ciąża niechciana

przez Candy14 11 maja 2013, 00:36
Mysle ze dopoki nie bedzie sie w skorze zgwalconej, ciezarnej kobiety arogancja jest mowic co powinna
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Ciąża niechciana

przez vifi 11 maja 2013, 00:50
Ale wszyscy byliśmy w skórze poczętego dziecka. I czy nie jest też arogancją mówienie czy ono powinno żyć czy nie? Obecnie prawo w Polsce pozwala na usunięcie dziecka poczętego w wyniku gwałtu, a jednak padła taka propozycja w przypadku planowanego zajścia w ciążę, kiedy to chłopak się zmył.
Zamiast pytać o fundamentalne pytania czy to jest człowiek czy nie, przeciągamy rozmowę na skrajne przypadki zajścia w ciążę i emocje tej kobiety stają się argumentem przed którym mamy chylić czoło i się nie odzywać i "cofnąć" człowieczeństwo istoty która się poczęła, no bo "sorry ale zobacz co twoja matka przeżyła".
Jeśli zostałbym pobity przez jakiegoś kolesia i postanowiłbym się zemścić na jego synu to mówienie mi co powinienem byłoby arogancją?

Ciąża niechciana

przez Candy14 11 maja 2013, 11:09
Ale wszyscy byliśmy w skórze poczętego dziecka.

nie pamietam tego a TY?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Ciąża niechciana

przez znudzona-ona 11 maja 2013, 11:34
ja i moje samopoczucie są dla mnie cenniejsze niż początek człowieka, dlatego uważam, że kobiety powinny mieć prawo decydowania czy chcą donosić ciąże i urodzić czy nie bez względu na to jakie były okoliczności poczęcia.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Ciąża niechciana

przez zmienny 11 maja 2013, 11:37
Zamiast pytać o fundamentalne pytania czy to jest człowiek czy nie

dla jednych jest, a dla drugich nie jest.
zmienny

Ciąża niechciana

przez Nut 11 maja 2013, 11:47
Dla mnie odpowiedź jest jasna w przypadku gwałtu
-usunąć to ziarno krzywdy.
Nie chcę nic sugerować i nikogo od morderców nie wyzywać. Piszę z mojej perspektywy, bo wiem, że jeśli coś takiego by się wydarzyło, to na pewno nie pozwoliłabym ciągnąć tego horroru i rozwijać się pasożytowi. Prędzej zabiłabym się razem z tym.
Decyzja należy do każdego z nas, a sugestie i dobre rady to bardzo śliski grunt.
Nut

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 11 maja 2013, 11:51
znudzona-ona napisał(a):ja i moje samopoczucie są dla mnie cenniejsze niż początek człowieka, dlatego uważam, że kobiety powinny mieć prawo decydowania czy chcą donosić ciąże i urodzić czy nie bez względu na to jakie były okoliczności poczęcia.

Szczerze gdyby moja matka powiedziałaby mi, że popełniła błąd rodząc mnie i powiedziała ile ją to kosztowało to odparłbym że g...... mnie to obchodzi bo dla mnie najważniejsze jest moje
życie i nie uważam ten brak współczucia w takim przypadku za zaburzenie ale czysty
pierwotny czasem brutalny instynkt przetrwania.
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez znudzona-ona 11 maja 2013, 12:34
no i masz od tego prawo, tak samo jak kobieta ma prawo decydować co zrobi z ciążą, która rozwija się w jej ciele
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Sortuj wg