Ciąża niechciana

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ciąża niechciana

przez aguskaguska 07 maja 2013, 20:19
bittersweet napisał(a):Dokładnie tak. BTW, chyba w wieku lat 16 dziewczyna już sama wie, czy uważa aborcję za coś zgodnego ze swoim sumieniem czy nie...

Oj, mylisz się... Ale niezależnie od tego czy zdaje sobie z tego sprawę, czy nie, rzeczywiście nikt za nią nie zdecyduje.

Ciąża niechciana

przez Candy14 07 maja 2013, 20:31
Sugerowanie że ma wziąć odpowiedzialność za własne czyny jest w porządku

wykończony, jak wyobrazasz sobie dzieciaka bioracego odpowiedzialnosc za dziecko? Zreszta o czym mowimy.. nawet jak urodzi to rodzice zostana rodzicami zastepczymi bo wedlug prawa jako niepelnoletnia nie moze byc prawnym opiekunem dziecka. Wiec gdzie ta jej odpowiedzialnosc?
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Ciąża niechciana

przez aguskaguska 07 maja 2013, 20:32
A tak swoją drogą dziewczyna poprosiła o radę, jeśli to nie prowokacja to pewnie jest w złym stanie psychicznym, a została "objechana"... Słusznie, niesłusznie, błagam, nie na tym forum takie rzeczy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciąża niechciana

przez Candy14 07 maja 2013, 20:36
aguskaguska, moze jestem podejrzliwa ale pachnie mi to prowokacja i checia zaistnienia na forum. No ale pewnosci nie mam wiec :mhm:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 07 maja 2013, 20:41
Candy14 napisał(a):

wykończony, jak wyobrazasz sobie dzieciaka bioracego odpowiedzialnosc za dziecko? Zreszta o czym mowimy.. nawet jak urodzi to rodzice zostana rodzicami zastepczymi bo wedlug prawa jako niepelnoletnia nie moze byc prawnym opiekunem dziecka. Wiec gdzie ta jej odpowiedzialnosc?

No ale i tak będzie się nim zajmować przecież oni cały czas nie będą go niańczyć
a rodzice pewno też są winni, skoro tak ją wychowywali.
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez aguskaguska 07 maja 2013, 20:55
Candy14 napisał(a):aguskaguska, moze jestem podejrzliwa ale pachnie mi to prowokacja i checia zaistnienia na forum. No ale pewnosci nie mam wiec :mhm:

No właśnie, nie mamy pewności. A nic nie tracimy pomagając, zamiast krytykować. Zwłaszcza że ona już została uświadomiona, że to co zrobili było złe. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Ciąża niechciana

przez vifi 07 maja 2013, 21:01
Żeby to była prowokacja, albo czyiś sen...
Wydaje mi się że już wystarczy jej słuchania jaka to jest nieodpowiedzialna itp. i chyba nie po to tu napisała. Szansa prowokacji może i istnieje ale chyba nie powinniśmy jej zakładać. Proponuję poczekać na odpowiedź autorki lub zakończyć ten wątek.

Ciąża niechciana

przez libertynka 07 maja 2013, 21:05
Ona pisała do mnie na PW, więc myślę że to nie prowokacja. Wydawała się być dziewczyną zagubioną, jednocześnie chyba dalej w nim zakochaną, przeżywała tą sytuację - kto by nie przeżywał? Nie ma co po niej jechać, naprawdę, mimo że zrobiła coś głupiego, zdarza się. Pewnie nie jest jej miło czytać te dyskusje. Jak 50 osób powie, że postąpiła nieodpowiedzialnie to nic nie pomoże ani nic nie zmieni. Trochę wsparcia byście okazali. Dziewczynie się życie zawaliło, chłopak zostawił w ciąży a wy potraficie tylko błędy wytykać.

Młoda wróć i powiedz co tam wyszło z tym chłopakiem i z rodzicami.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Ciąża niechciana

przez bittersweet 07 maja 2013, 21:37
veganka, ale nie wiem jakie wsparcie mamy okazać.... gdyby cos napisała więcej : czy chce tego dziecka, albo czy nie chce, czy będzie miała wsparcie rodziny, czy będzie zdana na siebie..... żeby dawać jakies konkretne rady, trzeba cos wiedzieć. Inaczej kończy sie na rozważaniach o aborcji i tekstach "poradzisz sobie".
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Ciąża niechciana

przez aguskaguska 07 maja 2013, 22:00
bittersweet Chyba ciężko wymagać od niej żeby napisała coś więcej. Jeżeli ona dowiedziała się kilka dni temu że jest w ciąży to prawdopodobnie sama nie wie co robić i nie wie czy chce tego dziecka i czy ktoś ją wesprze. Dziewczyna musi teraz właściwie całkiem przeorganizować sobie życie, pewnie to potrwa jeszcze trochę.

Ciąża niechciana

przez bittersweet 07 maja 2013, 22:26
aguskaguska, ponieważ nic nie wiemy o autorce, trudno gdybać w jej temacie. Powiem tak - ja w jej wieku wiedziałam, czy jestem wierząca i praktykujaca czy nie jestem, i czy chcę urodzić/wychowywać dziecko w wieku lat nastu czy nie. No ale może tylko ja jestem taka konkretna.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Ciąża niechciana

przez aguskaguska 07 maja 2013, 22:32
Raczej chyba nie:) Ale ja znowu tego nie wiem do tej pory i też chyba nie jestem jedyna.

Ciąża niechciana

przez Muszka2 08 maja 2013, 08:31
Dziewczyna chciała się uniezależnić od rodziców, a tym czasem jeszcze bardziej się od nich uzależniła. Oby nie było tak z jej "męszczyznom". Też miałam okres naiwności, w wieku 20 lat poznałam "Miłość swojego życia" ( :hide: ), ale gdy zauważyłam sprawę, że mój "ukochany" zaczyna mi sprawiać przykrość i przypomina mi mojego ojca to długo się nie zastanawiałam.

Jednak mój neurotyzm i podejrzliwość na coś się przydały.

Ciąża niechciana

przez Lux24 08 maja 2013, 16:17
wykończony napisał(a):
Candy14 napisał(a):

No ale i tak będzie się nim zajmować przecież oni cały czas nie będą go niańczyć
a rodzice pewno też są winni, skoro tak ją wychowywali.

Przeraża mnie ten wątek i te wypowiedzi.. Tu nie chodzi o szukanie winnych przecież..

Sortuj wg