Ciąża niechciana

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ciąża niechciana

przez carlosbueno 07 maja 2013, 17:11
ja to się cieszę z każdej nawet niechcianej ciąży, to w końcu dla dobra demograficznego kraju, szkoda że Polska nie pomaga tak młodym matkom jak to robi się na zachodzie.
Ostatnio edytowano 07 maja 2013, 23:01 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawiono ort.
Największy Forumowy Maruda

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 07 maja 2013, 17:11
linka napisał(a):Pewnie, oddanie dziecka do adopcji nie odbije się na psychice, co więcej wychowywanie dziecka którego się nie chce też pozostanie bez skazy...na psychice dziecka.

Pytała się o radę to powiedziałam co o tym myślę...nie czas i miejsce na dyskusje o za/przeciw aborcji ...

to niech zrobi wszystko by tak nie było
a poza tym ja mam oboje rodziców i nie wpływa to wcale dobrze na moje zdrowie psychiczne
to nie tylko argumenty za/przeciw ale też istotna kwestia dla tej dziewczyny min. czy nie będzie miała wyrzutów sumienia i zaburzeń jak opisała
veganka
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez linka 07 maja 2013, 17:16
wykończony, a Ty pomożesz jej wychować to dziecko? Adoptujesz je? Wiesz jaką ma rodzinę? Wiesz gdzie by ewentualnie trafiło?
Odpowiedz na te pytania......
Jak łatwo jest coś komuś radzić gdy się nie było w takiej sytuacji prawda?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciąża niechciana

przez bittersweet 07 maja 2013, 17:24
Pytała się o radę to powiedziałam co o tym myślę...nie czas i miejsce na dyskusje o za/przeciw aborcji ...
Dokładnie tak. BTW, chyba w wieku lat 16 dziewczyna już sama wie, czy uważa aborcję za coś zgodnego ze swoim sumieniem czy nie... i niech sama zadecyduje, nikt nie podejmie za nią decyzji i nie będzie ponosił konsekwencji jej czynów, tylko ona sama. Czy urodzi, czy usunie, sama musi wiedzieć z czym się będzie czuła lepiej.
Dla mnie jej zachowanie jest ekstremalnie niedojrzałe /cały czas podejrzewam prowokację/, nawet jak urodzi dziecko to lepiej żeby ktoś inny je wychowywał. Może jej rodzice by mogli się tym zająć ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Ciąża niechciana

przez libertynka 07 maja 2013, 17:29
Sugerowanie aborcji młodej spanikowanej dziewczynie nie jest tak zupełnie w porządku...
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Ciąża niechciana

przez znudzona-ona 07 maja 2013, 17:31
o aborcji jest już temat, a tutaj każdy ma prawo dać taką radę jaką uważa za słuszną.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Ciąża niechciana

przez Monar 07 maja 2013, 17:36
mówię o usunięciu ciąży .....

Też byłam niechciana... Tyle, że to była inna sytuacja, po prostu wpadka.
Ale żeby usuwać takie dziecko? Bez przesady! Jeśli już to oddać, ale nie usuwać!

Rozumiem, że 16-latka może być nieodpowiedzialna i nie nadawać się do roli matki, ale po to ma rodziców, by jej pomogli.
A jeśli nie pomogą, to adopcja, jeśli nie czuje się na siłach...
Bo też nie ma sensu, by wychowywała dziecko, gdy sama jest jeszcze dzieckiem i nie widzi się jako matka. I ją to przerasta.
Przecież chyba nie chce skrzywdzić tego dziecka? Chociaż i tak jest już skrzywdzone... Ale trzeba wybrać mniejsze zło.

Moim skromnym zdaniem - dziewczyna jest całkiem nieodpowiedzialna, zrobiła sobie dziecko, bo chciała "pokazać rodzicom".
A jeśli jest nieodpowiedzialna, to albo PROSI RODZICÓW O POMOC albo DZIECKO ODDAJE DO ADOPCJI, niech ktoś cieszy się z dziecka i niech je wychowa na porządnego, szczęśliwego człowieka...

-- 07 maja 2013, 17:39 --

no i dupka pociągnąć też do odpowiedzialności - jeśli dziewczyno zdecydujesz się na to dziecko - masz prawo żądać alimenty na dziecko.

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 07 maja 2013, 17:46
linka napisał(a):wykończony, a Ty pomożesz jej wychować to dziecko? Adoptujesz je? Wiesz jaką ma rodzinę? Wiesz gdzie by ewentualnie trafiło?
Odpowiedz na te pytania......
Jak łatwo jest coś komuś radzić gdy się nie było w takiej sytuacji prawda?

1Przepraszam ale to nie ja zamoczyłem i uciekłem jak to ładnie kolega Kerstel napisał w tym wątku
2Nie wiem jaką ma rodzinę, ale wiem jak rodzice powinni się zachować, a to jeżeli zrobią coś niewłaściwego to nie zwalnia to nikogo z odp moralnej
3A wina jest jednoznaczna -brak odpowiedzialności
ja bym do takiej sytuacji nie doprowadził
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez linka 07 maja 2013, 17:54
Opcje są trzy:
-usunie
-oda do adopcji
-wychowa

Zawsze mnie zastanawiało po kiego czorta ludzie o tak ważnej decyzje w swoim życiu pytają na forum internetowym.....gdzie tłum anonimowych osób kompletnie z nią nie związanych będzie jej podpowiadał, ile ludzi tyle opinii i tyle przekonań... a decyzja i tak zostanie jej.... straszne jest to, że chcieli sobie zrobić dziecko na złość rodzicom, żeby razem zamieszkać... to teraz los zrobił " na złość" jej. Pewnie i tak się nie dowiemy jak sytuacja się rozwiąże .... ale to przerażające że w ten sposób można sprowadzić na świat dziecko i już na starcie tak mu "ułatwić" życie....

veganka napisał(a):Sugerowanie aborcji młodej spanikowanej dziewczynie nie jest tak zupełnie w porządku...

Tak samo jak sugerowanie by urodziła "bo wszystko będzie dobrze".... każda z tych opcji jest możliwa i nie wiem jakie ta dziewczyna ma przekonania.........
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Ciąża niechciana

przez Abbey 07 maja 2013, 17:58
wiem jak rodzice powinni się zachować

powinni...
powinni nie znaczy 'zachowają się'... Już nie mamy co uznawać, że wszystkie rodziny są tak znakomite, że przyjmą córkę z jej dzieckiem... Jej i partnerem, którego nie akceptowali... Spójrzmy wokół i z pewnością znajdzie się niejeden taki przypadek...
Poza tym ona również powinna pomyśleć, więc nie piszmy o powinności, a faktach.
Nie znamy jej rodziców, więc nie pocieszajmy, że będzie wszystko super!
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

Ciąża niechciana

przez libertynka 07 maja 2013, 18:04
linka napisał(a):Tak samo jak sugerowanie by urodziła "bo wszystko będzie dobrze".... każda z tych opcji jest możliwa i nie wiem jakie ta dziewczyna ma przekonania.........

Wydaje mi się, że każdy ma prawo do życia. Bo życie to jest szansa. Nawet jak pierwsze kilkanaście lat będzie do bani, to człowiek i tak ma wybór, na szansę, ma możliwości. Jeden sobie poradzi, drugi sobie nie poradzi.
Ale faktycznie to nie jest miejsce na takie dyskusje.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Ciąża niechciana

przez linka 07 maja 2013, 18:31
Dokładnie.... każdy ma prawo do życia - tak jak chce.

Ps. Vett dobrze prawi....
Przyjaciel forum

Ciąża niechciana

przez bittersweet 07 maja 2013, 18:51
Sądzę, tak a propos tej dyskusji, że w naszym kraju oddanie dziecka do adopcji łatwe nie jest. Nie mówię o kwestiach prawnych czy formalnych, bo to chyba nie jest zbyt skomplikowane, tylko o odbiorze społecznym takiego zachowania. Już widzę te wszystkie wścibskie baby, zastanawiające sie gorączkowo, co sie stało z dzieckiem tej ciężarnej - powinno być a gdzies znikło. Pewnie taka kobieta wszędzie, gdzie widzieli ją z brzuchem musiałaby by się później opowiadać i tłumaczyc, czemu oddała swoje dziecko. Pamiętam jak kobieta chciała oddać do adopcji kilkuletniego synka i napisała ogłoszenie na słupie (!) - była taka afera, że przyjechała do niej telewizja i oburzony dziennikarz pytał : ale czy pani rzeczywiście oddałaby dziecko ? matka siedział ze zwieszoną głową i mamrotała, że nie.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 07 maja 2013, 19:08
linka napisał(a):Opcje są trzy:
-usunie
-oda do adopcji
-wychowa

Zawsze mnie zastanawiało po kiego czorta ludzie o tak ważnej decyzje w swoim życiu pytają na forum internetowym.....gdzie tłum anonimowych osób kompletnie z nią nie związanych będzie jej podpowiadał, ile ludzi tyle opinii i tyle przekonań... a decyzja i tak zostanie jej.... straszne jest to, że chcieli sobie zrobić dziecko na złość rodzicom, żeby razem zamieszkać... to teraz los zrobił " na złość" jej. Pewnie i tak się nie dowiemy jak sytuacja się rozwiąże .... ale to przerażające że w ten sposób można sprowadzić na świat dziecko i już na starcie tak mu "ułatwić" życie....

veganka napisał(a):Sugerowanie aborcji młodej spanikowanej dziewczynie nie jest tak zupełnie w porządku...

Tak samo jak sugerowanie by urodziła "bo wszystko będzie dobrze".... każda z tych opcji jest możliwa i nie wiem jakie ta dziewczyna ma przekonania.........

Sugerowanie że ma wziąć odpowiedzialność za własne czyny jest w porządku
nawet jeśli rodzice źle to przyjmą nie zwalnia to nikogo za własne czyny
doskonały argument "bo inni źle postąpili to ja też mogę".
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg