Ciąża niechciana

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ciąża niechciana

przez zmienny 14 maja 2013, 21:27
zmienny działa ale co innego komórka z 23parami chromosomów a komórki które są haploidalne

wykończony, co innego? a jeszcze bardziej co innego między świadomą a nieświadomą nieukształtowaną istotą i jak Ci to pisali, to mówiłeś, że to nie szkodzi, bo chodzi o tą możliwość, o potencjał zaistnienia.

i w obydwu przypadkach (antykoncepcja która polecałeś i aborcja którą negujesz) ta możliwość jest likwidowana.

a sama budowa to tylko sprawa techniczna, podane przez Ciebie kryterium (możliwość) w obu przypadkach działa, więc takie rozdzielanie, że to pierwsze ok a to drugie be, jest sprzeczną, niezrozumiała dla mnie forma magicznego myślenia. no ale, nie drąże już tematu.
Ostatnio edytowano 14 maja 2013, 21:36 przez zmienny, łącznie edytowano 1 raz
zmienny

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 21:34
zmienny komórka w której jest DNA kompletne gdzie jest zakodowana informacja o cechach nowego organizmu
i posiadająca zdolność do rozwoju w złożony ludzki organizm
a komórka jajowa czy plemnik to tylko fragment materiału genetycznego
nie ma wtedy nowego organizmu jeszcze a potem jest (niezależnie czy nazwiesz to już człowiekiem czy nie)
już ci to tłumaczyłem :hide:
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez zmienny 14 maja 2013, 21:42
nie ma wtedy nowego organizmu jeszcze a potem jest (niezależnie czy nazwiesz to już człowiekiem czy nie)

no ale to sprawa techniczna, bo w jednej i drugiej sytuacji ten człowiek by zaistniał, ta komórka by się złączyła, z inną konkretną komórką i wyszłoby na to samo i kryterium które podaleś, byłoby spełnione.

ja doskonale wiem o czym piszesz, ale odzierając to z intuicyjnego postrzegania opartego na magicznym myśleniu, wychodzi na to samo.
zmienny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 21:48
zmienny co innego organizm, który się rozwija
a co innego komórka jajowa/plemnikowa
:hide: :silence:
ps(czy nie miałeś kiedyś nicku "Pitu"?) :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez zmienny 14 maja 2013, 22:03
wykończony, nie jestem pitu.

zmienny co innego organizm, który się rozwija
a co innego komórka jajowa/plemnikowa

no dobrze, nie niepowtarzaj mi tego w kółko za chwilę mogę wkleić obrazek z jednym i drugim żebyś w końcu zrozumiał, że ja znam tą różnicę, :lol:
sam nie rozumiesz jednak, że ta różnica nie ma nic do kryterium które przedstawiłeś (że powstanie człowiek).

to co z tego, że nie ma jeszcze takiego 'organizmu, ktory się rozwija' skoro byłby gdyby nie antykoncepcja.

a czy swojego stanowiska przeciw aborcji, nie oparłeś właśnie na tym byłoby?

oczywiście, że oparłeś i jeszcze przedstawiłeś przykłady z samochodem, że kierowca mogłby przejechać i już samo 'gdyby' denerwuje.

odpowiedz na jedno proste pytanie, co z tego, że jest w jednym przykładzie masz plemnika i komórkę jajową oddzielnie, a w drugim już 'organizm który się rozwija z pełnym zapisem genetycznym' skoro w jednym i drugim przypadku człowiek by powstał a nie powstanie i to własnie, że nie powstanie, to zaprzepaszczenie potencjału (człowieka który by powstał w obydwu przypadkach jeszcze raz przypominam) było powodem dla którego tak nie lubisz aborcji.

skoro to było powodem to popierając antykoncepcję zwyczajnie sobie zaprzeczasz.

podobnie wcześniej sobie przeczyłeś pisząc o zasadzie egoizmu i chęci przeżycia jako argumencie przeciw aborcji, a nie widziałeś, że kobieta właśnie kierując się tą zasadą może tej aborcji dokonać.
zmienny

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 22:13
zmienny napisał(a):wykończony, nie jestem pitu.

podobnie wcześniej sobie przeczyłeś pisząc o zasadzie egoizmu i chęci przeżycia jako argumencie przeciw aborcji, a nie widziałeś, że kobieta właśnie kierując się tą zasadą może tej aborcji dokonać.

zmienny egoizm w sytuacji ratowania życia własnego jest wskazany
a nie z powodu własnej głupoty/nieodpowiedzialności
czasami są sytuacje skrajne ale nie tak często
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez zmienny 14 maja 2013, 22:23
aha, no akurat tu jeszcze rozumiem taki tok myślenia, choć gdyby dalej to drążyć to raczej widzę tu, że kobieta sobie robi problem tą głupotą.

idę.
zmienny

Ciąża niechciana

przez linka 14 maja 2013, 23:15
wykończony, ja tylko dodam, że podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej może dojść do zapłodnienia ( więc jest i budowa odpowiednia i potencjał) hormony mają nie dopuścić do implantacji poprzez zagęszczenie śluzu i stworzenie wrogich warunków dla tej zapłodnionej komórki jajowej - co prawie zawsze się udaje.
Co Ty na to? To też podchodzi pod twój schemat?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 15 maja 2013, 12:51
to dodatkowo inny środek np gumkę dorzucić jeszcze.
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez Kleopatra 16 maja 2013, 18:18
Linka, są przecież antykoncepty, które nie dopuszczają do owulacji - dwuskładnikowe.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Sortuj wg