Ciąża niechciana

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Ciąża niechciana

przez aguskaguska 14 maja 2013, 16:01
znudzona-ona napisał(a):I nie mam ochoty ogarniać tematu biologicznie bo jest mi doskonale obojętnie czy nazwiesz to płodem, zarodkiem, cudem bożym, zlepkiem komórek czy małym człowieczkiem, bez względu na nazewnictwo moje zdanie pozostaje niezmienione.

Aż sama się zdziwiłam ze obojętność jest dla mnie bardziej dotkliwa niż nienawiść. I nie, nie stoję murem za przeciwnikami aborcji, raczej jestem gdzieś pośrodku.

Ciąża niechciana

przez linka 14 maja 2013, 17:26
Marga_rita napisał(a):No wybacz,ale każdy wie skąd się biorą dzieci i jak ktoś nie chce tego dziecka to niech nie uprawia seksu! Bez tego da się żyć. I nikt cie wtedy nie pyta czy masz ochote bo skoro się robi to dziecko to chyba się ma no nie? No a skoro matka nie kocha swojego dziecka no to już chyba jakieś zaburzenie i problem matki,no nie?

Może TY możesz bez tego żyć - ale nie każdy. I co to za bzdura że chęć uprawiania seksu=chęc posiadania dziecka...... :shock:
Można nie chcieć mieć dzieci i nie jest to żadne zaburzenie.....

Marga_rita napisał(a):No jedyne do czego masz prawo to do urodzenia bo aborcja jest nie legalna,więc prawa do tego nie masz.

Na szczęście istnnieją kraje w pobliżu gdzie jest legalna .....

Marga_rita napisał(a):Poza tym jak ktoś nazywa już żyjące stworzenie tylko zapłodnioną komórką to niech najpierw pgranie temat biologicznie a potem się wypowiada.

To chyba tylko twoim zdaniem zapłodniona komórka jajowa, zygota czy zarodek to już żyjące "stworzenie" ..... dla mnie to cały czas jednak kilkumilimetrowy zlep komórek.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Ciąża niechciana

przez tahela 14 maja 2013, 17:52
znudzona-ona,
moje zdanie tez pozostaje niezmienne odkad skończyłam 14 lat i nie zamierzam go zmieniac , dla mnie tonie człowiek tylko zlepek komorek a to co czuje matka jest wazniejsze od czegos co uczuc nie ma
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciąża niechciana

przez znudzona-ona 14 maja 2013, 17:54
tahela, no ja właśnie też uważam, że kobieta powinna mieć wybór bo jest ważniejsza od zarodka/płodu
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 18:56
znudzona-ona napisał(a):tahela, no ja właśnie też uważam, że kobieta powinna mieć wybór bo jest ważniejsza od zarodka/płodu

A ja myślę, że byłem ważniejszy zawsze od innych nawet jako płód/zarodek
uważam że byłem ważniejszy od mojej matki
i nie jest to narcyzm tylko mój bardzo silny instynkt przetrwania, który mam w genach -motywacja do życia
nie wyobrażam sobie, że komórkę, z której ja się rozwinąłem można by usunąć
nie jestem w stanie przyjąć, że MNIE mogło by nie być.
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez znudzona-ona 14 maja 2013, 18:57
wykończony, gdyby cię nie było to byś nie miał tego świadomości, to chyba logiczne.

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 18:59
tak - znudzona ona ale zdarzyło się inaczej ale mogło się zdarzyć coś innego i mnie denerwuje sam fakt,
że mogło by hipotetycznie tak być rozumiesz?
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez znudzona-ona 14 maja 2013, 19:02
szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, hipotetycznie mogłoby cię nie być więc nie miałbyś tego świadomości, nie istniałyby żadne twoje uczucia związane z tym. Ale rozumiem, że teraz realnie taka możliwości budzi u ciebie jakiś niepokój

Ciąża niechciana

przez tahela 14 maja 2013, 19:05
wykończony,
a aj czasem myśłe ze było by lepeij by mnie nie było, bym nic nie czuła, po prostu nie bylo by mnie i był by spokoj
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 19:19
tahela napisał(a):wykończony,
a aj czasem myśłe ze było by lepeij by mnie nie było, bym nic nie czuła, po prostu nie bylo by mnie i był by spokoj

tahela a ja nawet mimo ciężkiej depresji np. nie miałem myśli samobójczych

znudzona ona nie budzi jakiś uczuć jakie opisujesz ale złość, której nie idzie wyładować
przecież to byłem wtedy dalej ja
to tak samo jakbyś nieświadomie zagrożenia znajdowała się w miejscu, gdzie może stać ci się
krzywda ale to minęło i nic ci się nie stało
nawet gdybym przeszedł przez pasy w okolicy gdzie teraz jeździ pijany kierowca np.
ale mnie nie potrącił
i jestem już na chodniku ale i tak mam ochotę dać mu w gębę bo mógł to zrobić
(tak samo miałbym pretensję do władz, które by całkowicie zalegalizowały
takie zabiegi w czasie gdy miałem się urodzić)
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez tahela 14 maja 2013, 19:28
wykończony,
to zupełnie co innego ze chesz dac w gebe kierowcy jestes i czujesz juz, myslisz jak cie usuwaja to nieczujesz jescze nic,to jest róznica, teaz jzu istniejsz a wtedy jakbys nie istniał , nie masz mozgu z którego pochodza emocje, osobowosc, pooczucie ja , jesli wiesz o czym mowie, ale wiesz podejrzewam
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 20:07
tahela napisał(a):wykończony,
to zupełnie co innego ze chesz dac w gebe kierowcy jestes i czujesz juz, myslisz jak cie usuwaja to nieczujesz jescze nic,to jest róznica, teaz jzu istniejsz a wtedy jakbys nie istniał , nie masz mozgu z którego pochodza emocje, osobowosc, pooczucie ja , jesli wiesz o czym mowie, ale wiesz podejrzewam

ok bo uważasz, że zarodek to nie człowiek nawet jednak opierając się na tym co uważasz
efekt jest ten sam - nie istnieje się
usuną zarodek nie będzie się istniało
rozjadą cię istniałaś i cię nie ma bach!
o to mi chodzi w obu przypadkach już cię nie będzie w przyszłości a mogłaś być
usunięcie bo zarodek a człowieka z tego nie musi być
to tak jak strzelić komuś w łeb i "nie zabiłem/łam go bo prawdopodobnie mógł go piorun zaraz pier...lnąć"
Naczelny Użyszkodnik

Ciąża niechciana

przez zmienny 14 maja 2013, 20:51
wykończony, na tej zasadzie, że mogłoby, a nie jest, to tak samo działa antykoncepcja, którą polecałeś, a nawet bardziej bo częściej się ją stosuje. także to jest sprzecze co piszesz.
zmienny

Ciąża niechciana

przez Ferdynand k 14 maja 2013, 21:21
zmienny napisał(a):wykończony, na tej zasadzie, że mogłoby, a nie jest, to tak samo działa antykoncepcja, którą polecałeś, a nawet bardziej bo częściej się ją stosuje. także to jest sprzecze co piszesz.

zmienny działa ale co innego komórka z 23parami chromosomów a komórki które są haploidalne
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg